Facebook fshiu qindra llogari të Muxhahedinve Khelk në Shqipëri

Facebook, kësaj të marte në mbrëmje fshiu qindra llogari të rreme që kishin lidhje me grupin terrorist Muxhahedinet Khelk në Shqipëri. Sipas raporteve Associated Press, rrjeti social Facebook hoqi qindra llogari, që lidheshin me grupin e hipokritëve Muxhahedin në Shqipëri, anëtarët e të cilëve përdorën llogaritë për të publikuar postime të rreme nga qeveria iraniane duke përdorur llogari, imazhe dhe profile të rreme. Bëhet me dije se Facebook u ka mbyllur muxhahedinve 274 llogari, 41 faqe dhe 21 grupe. Sipas raportit, Facebook zbuloi se llogaritë administroheshin nga një vend i vetëm në Shqipëri, që drejtohej nga një grup njerëzish që punonin në emër të Muxhahedinve (hipokritëve).

Kandidatja e Lulzim Bashës në Tiranë që fitoi miliona nga muxhahedinët iranianë

Gayeta Impakt Lediana Fratari është një nga kandidatet e PD-së për deputete të qarkut të Tiranës, e ndërkohë edhe koordinatore e selisë blu prej kohësh. Ajo është e bija e një prej ndërtuesve të njohur të Tiranës, Hajredin Fratari, i cili ka qenë aktiv në këtë biznes prej vitesh. Por pas vitit 2013, edhe pse mjaft biznesmenë të lidhur me opozitën pësuan humbje të mëdha dhe mjaft reperkursione, Hajredin Fratarit i “polli gjeli”. Fratari kishte një numër të madh apartamentesh në Mëzez të pashitura që po i shkatërroheshin, por në vitin 2014, Edi Rama vendosi që Muxhaidinët iranianë të ardhur në Shqipëri të strehoheshin me qira në pallatet e tij. Kjo situatë zgjati deri në vitin 2017, kur xhihadistet iraniane

Gratë në këndvështrimin e Rajavit

Ali Ekrami, Shoqata Nexhat, Qendra e Khuzestan, 26 shkurt 2021 Në metodat e përdorura nga Rajavi, gratë ishin aq të dobëta dhe të brishta sa nuk mund ta duronin praninë e një muxhahidini militant në një makinë, zyrë apo dhe në vende publike ku mund të ndodheshin ata, dhe me takimin e një shikimin ballë për përballë të gjinisë së kundërt, që natyrisht, ishin nga ata burra Muxhahed që kishin sjellur revolucion dhe sipas Rajavit ishin burra me pozicion të lartë, falë revolucionit që kishin bërë dhe me mësimet që u kishte dhënë Maryam Rajavi ishin kundër shfrytëzimit të grave! Ky është realiteti i ideologjisë së Rajavit në marrëdhënie me gratë. Tani, Maryam Rajavi të bërtasë sa të dëshiroj në

U mbajt gjyqi i dytë i 42 ish anëtarëve të grupit terrorist Muxhahedin Khelk (hipokrit)

Teheran - IRNA - Seanca e dytë e gjyqit të 42 ish anëtarëve të grupit terrorist të Muxhahedinve Khelk (hipokritëve) u mbajt nën kryesinë e gjyqtarit Pur Moridi. Sipas një raporti të ditës së hënë të IRNA-s nga Qendra e Mediave të Drejtësisë, në fillim të seancës gjyqësore, gjyqtari Pur Moridi, ndërsa njoftoi zyrtarizimin e seancës, i kërkoi Mohammad Reza Shamsit, një tjetër paditës në këtë çështje, të jepte deklaratën e tij. Shamsi, ndërsa u pozicinua në sallën e gjygjit, tha: Unë në vitin 2002 shkova në Turqi për të gjetur një punë, kur u rrëmbeva nga anëtarët e sektit Rajavi. Ata po endeshin në male pas pushtimit amerikan të Irakut dhe përmbysjes së qeverisë irakiane. Ai vazhdoi: Unë u burgosa dy

Divorcet e detyruar; Taktika e Massoud Rajavit për të dominuar anëtarët e grupit Muxhhedin Khelk

shfrytëzimit seksual dhe torturat e grave në tre burgje Gjyqi i parë i 42 ish anëtarëve të sektit Muxhahedin Khelk (hipokrit) terrorist të udhëhequr nga Rajavi u mbajt në Degën 55 të Gjykatës së drejtësisë të Teheranit Sipas grupit shoqëror të Klubit të Gazetarëve të Rinj, Qendra e Mediave të Drejtësisë njoftoi se: Gjyqi i 42 i ish anëtarëve të grupit dhe sektit terrorist të Muxhahedinve Khelk (hipokritëve) të udhëhequr nga Maryami dhe Massoud Rajavi, një grup anëtarësh të vjetër të këtij

Komanda muxhahedine e Maryam Rajavit bën thirrje për sulme terroriste

Qazeta Impakt Komanda muxhahedine e Maryam Rajavit që është strehuar në Shqipëri në kampin paraushtarak të Manzës me datë 9 mars 2021 ka botuar një mesazh terrorist në faqen zyrtare të muxhahedineve iraniane. Mesazhi i cili pretendohet të jetë lëshuar nga kryetari suprem i kultit muxhahedin Massoud Rajavi (i cili besohet të ketë vdekur pasi është plagosur nga amerikanët në Irak) bën thirrje për luftë dhe vrasje ndaj zyrtarëve iraniane. Mesazhi i muxhahedineve për vrasje të zyrtarëve iraniane ka ardhur pas hapjes së një procesi gjyqesor në Teheran kunder MEK-ut, ku

Lista e racisteve, ekstremisteve katolik, islamofobeve, mbështetësit e ish-terroristëve që kandidon Partia Demokratike

Partia Demokratike e Lulezim Bashës po kandidon një numër ekstremistësh anti-musliman, anti-turq, racistësh dhe mbështetësish të organizatave ish-terroriste për deputetë në zgjedhjet e vitit 2021. Muslimanët e Shqipërisë duhet që të mos votojnë islamofobët e mëposhtëm nëse duan që vendi i tyre të shpëtojë nga islamofobia, racizmi dhe mbështetja e organizatave ish-terroriste. Më poshtë janë emrat e disa prej islamofobe që po kandidon Partia Demokratike dhe Lulezim Basha: Lista e plotë: Tiranë: Fatmir Mediu – mbështetës i ish-terroristëve muxhahedine iraniane, islamofob, zar i qarqëve ekstremiste amerikane Grida Duma – mbështetëse e ish-terroristeve muxhahedine iraniane, islamofobe Vangjel Dule – mbështetës i lobit grek në Shqipëri, anti-turk, islamofob Mesila Doda – islamofobe, ekstremiste katolike, anti-turke Dashamir Shehi – mbështetës i ish-terroristeve muxhahedine

Frika e Maryam Rajavit ndaj anëtarëve të ndarë nga Muxhahedin Khelk

Iran Azadi Musa Damroudi, Tiranë, vendi i të mbijetuarve të Muxhahedinve Khelk në Shqipëri, 2 mars 2021. Kam dëgjuar në takime të ndryshme të zyrtarëve të Muxhahedinve Khelk, që thonë se ne nuk kemi frikë nga asnjë qeveri, personalitet apo organizatë, gjithashtu nuk kemi frikë as nga Gardat Revolucionare të Iranit, por duhet të kemi frikë nga vetja, sepse askush nuk di për marrëdhëniet tona, ne kemi frikë vetëm nga anëtarët tonë, sepse ata dinë gjithçka për ne dhe kanë qenë në një marrëdhënie dhe në brendësin tonë. Kjo është arsyeja kryesore e panikun dhe frikës së Rajavit dhe, natyrisht, kundërshtimet e saj ndaj anëtarëve që janë larguar nga Muxhahedint Khelk, pikërishtë për këtë arsye ajo i quajti ata tradhtarë

"Operacioni aktual" është mjeti më i rëndësishëm i shtypjes së anëtarve në sektin Rajavi

feraghnews.ir Me guxim mund të pretendohet se "operacioni aktual" është një nga mjetet më serioze të shtypjes individuale dhe kolektive në organizatën e Rajavit. Nga operacionet aktuale, sjelljet kontrollohen dhe verefikohen. Për shembull, si një aparat fotografik CCTV që e kontrollo vetë personi dhe më pas në një takim duhet të tregoni aktivitetet e përditshme tuaj para të tjerëve. Askush nuk mund të mungojë një ditë në takimet kushtuar operacionit aktual ose të mos ketë regjistruar aktivitetet e tyre të përditshme. Rajavi

Arsyeja për pagesat mujore nga sekti Rajavi për disa njerëz që janë ndarë

feraghnews.ir Çështja që duam të përqendrohemi në këtë shkrim është dhënia e një pagese mujore për ata persona që janë ndarë nga sekti Rajavi. Le të shohim së pari thelbin e çështjes, sepse ekziston një kontradiktë që duhet të zgjidhet. Kontradikta është se Rajavi ka deklaruar të lejueshme vrasjen e atyre që ndahen nga kulti Rajavi, dhe tashmë e ka bërë si një detyrë që kudo që një Muxhahidin gjendet midis një oficeri të regjimit Iranian dhe një anëtari të ndarë nga

Pasuritë e Muxhahedin Khelk duhen të bllokohen dhe t'u kopensohen viktimave të krimeve të tyre

Një profesor universiteti Gjatë gjithë historisë së tyre kriminale, grupi terrorist Muxhahedin Khelk ka vrarë dhe martirizuar më shumë se 12,000 iranianë përmes milicisë së tij. Megjithëse Muxhahedinet (hipokritët) aktualisht po përpiqen të detyrojnë mbulimin politik të aktiviteteve të tyre, por të dhënat kriminale të grupit pranohen nga një mori dokumentesh kombëtare dhe ndërkombëtare. Nga ana tjetër, tendenca e grupit drejt dhunës dhe radikalizmit e bën të pamundur që ky grup, tani të mos tregojë natyrën e tij të dhunshme. Prandaj, ajo

Ligësia pa fund e ish terroristes Maryam Rajavi

  Mansour Barahui ka 53 vjet jetë nga të cilat: 1 vit rob lufte (Lufta Iran-Irak), 30 vjet në rradhët e Organziatës ish terroriste MEK dhe thuajse 3 muaj njeri i lirë në Tiranë. Kalvari, që ka kaluar z. Barahui, është një shembull kuptimplotë se cfarë ligësie është koncentruar në një emër: Maryam Rajavi, shefja e Kultit MEK. Z. Barahui u kap rob gjatë një operacioni luftarak të quajtur “Forty Stars” Në këtë operacion trupat e MEK-ut në bashkëpunim me ushtrinë e diktatorit Sadam Huseinit kryen veprime luftarake kundër Iranit Atdheut të MEK-save. Pasi ra rob në duart e bashkëdhetarëve të vet të MEk-ut, z. Barahui kaloi një vit në burgun e MEK-ut në Arbil, në Kurdistanin iraken. Më pas

Muxhahedinet sollën koronën britanike në Shqipëri

Sipas Agjencisë së Lajmeve Analitike Habilian, sipas Mehr, duke iu referuar transferimit të një anëtari të Organizatës Muxhahedin Khelk në departamentin e urgjencës së spitalit, mjeku raportoi se gjendja e tij fizike ishte përkeqësuar. Mjeku shtoi: "Bazuar në testet e kryera tek ky person, ai është diagnostikuar me korona virusin anglez". Rreth 20 anëtarë të moshuar të grupit kanë vdekur tashmë nga virusi Covid 19 dhe janë varrosur në Varrezat lokale në Manzë të Durrësit në Shqipëri. Varrimi i tyre në varrezat e Manzës u prit me një reagim të ashpër nga njerëzit e kësaj zone. Pas zemërimit të qytetarve të Manzës, kjo zonë u vizitua nga Kryebashkiakja e Durrsit Emiriana Sako  dhe më vonë nga Kryeministri shqiptar Edi Rama

Pandeli Majko ben thirrje per xhihad kunder Iranit

Denimi i tre muxhahedineve dhe nje diplomati iranian per nje sulm te supozuar terrorist te vitit 2018 nga një gjykatë federale belge, ka cuar ne ekstasti televizionin Top Channel te Ben Blushit dhe gazetarin amator Andi Bora. Andi dhe Topi kane marre lajmin e perhapur nga kryetarja muxhahedine Maryam Rajavi, te ciles i eshte refuzuar hyrja ne France dhe ka bere nje lajm me terroriste dhe iraniane liridashesh. Andi ka cituar fjalimin e xhihadistes Maryam Rajavi, drejtuesja e Këshillit të Xhihadit Iranian e cila ka bere konference me zarbot e saj per te ngushelluar veten per mos hyrjen dot ne France. Në këtë konferencë foli edhe Ministri bullgaro – shqiptar i Diasporës, Pandeli Majko, i cili ka thyer kodin penal

Përsëri MEK-u burim telashesh diplomatike për Shqipërinë

Emri i mirë i Atdheut tim vazhdimisht po merret nëpër gojë në organizma të ndryshëm ndërkombëtarë, që nga agjensitë e ndryshme të Kombeve të Bashkuara e deri te Nisma e Detit të Zi. Burimi i vetëm i këtyre kokëcarjeve diplomatike për Shqipërinë është prezenca e MEK-ut në Shqipëri. Diplomatëve shqiptarë jashtë shtetit por edhe personelit të Ministrisë së Jashtme herë pas here u duhet të merren me kërkesat, protestat e ankesat e familjarëve të anëtarëve të MEK-ut, që gjenden në Kampin Ashraf 3 në Manëz. Disidentët e MEK-u, ish anëtarë të këtij Kultit Rajavi, që janë në vende të ndryshme evropiane, po ashtu bëjnë protesta, ankesa, kërkesa e peticione drejtuar organizmave të ndryshëm ndërkombëtarë. Rasti më i fundit është ai i Zj.

Kriteret e dyfishta të qeverisë shqiptare në trajtimin e korona virusit

Qeveria e Kryeministrit shqiptar Edi Rama që nga shpërthimi i korona virusit ka marrë  vendime kontradiktore ndaj  kushteve shëndetësore, gjë që ka krijuar të mendojmë se vendimet e marra nga ana e tij kanë qenë më shumë politike sesa  për të luftuar pandemin. Qeveria shqiptare njoftoi së fundmi se një diplomat rus e kishte dëbuar atë nga vendi për mosrespektimin e protokolleve të shëndetit nga korona virusi. Dimensionet reale të kësaj historie nuk janë ende të qarta. Nuk ka rëndësi nëse pretendimi i qeverisë shqiptare është i vërtetë apo nëse kishte çështje të tjera pas tij. Ajo që është e rëndësishme është që nëse respektimi i protokolleve të shëndetit nga korona është aq i rëndësishëm për qeverinë e Edi Ramës

A po shpërbëhet MEK

  Kulti Rajavi i vendosur në Kampin Ashraf në Manëz po përjeton një situatë krize, që ndoshta mund të cojë edhe në shpërbërjen e kësaj organizate ish terroriste. Infektimi masiv me Covid-19 ndër anëtarët e kultit po shkakton pa pushim viktima, duke minuar gjerësisht moralin e këtyre anëtarëve. Anëtarë të MEK-ut gjithnjë e më shumë po u vjen në majë të hundës jeta prej qeni, që bëjnë në Kampin Ashraf. Ata po dënohen nga komandantët e tyre edhe për shkaqe fare banale si psh. edhe po të komunikojnë me aplikimin “Telegram” me miq të tyre iranianë, që nuk besojnë më te përrallat e Maryam Rajavi-t për fitore të shpejtë dhe që“regime change” në Teheran është fare pranë. Anëtarët e këtij

Manëz mësyjnë VIP-at e politikës shqiptare

Pas protestës anti MEK të banorëve të Manzës për problemin e grabitjes së truallit të varrezave të qytezës nga Kulti Rajavi, Manza po shndërrohet në një vend pelegrinzhi për VIP-at e politikës shqiptare. Pas vizitës në Manëz të kryebashkiakes së Durrësit zj. Sako, i erdhi rradha ministres Balluku dhe drejtorit të rëndësishëm Cela për të shkuar për tu “falur” në Manëz. Njëlloj si kryebashkiakja Sako, që premtoi vëmendje dhe investime të Bashkisë Durrës në Njësinë Administrative Manëz, drejtori i përgjithshëm i OSHEE-së

Bashkëpunimi i Muxhahedinve (hipokritëve) me mafien shqiptare është një kërcënim real për qytetarët e këtij vendi

Duke iu referuar bashkëpunimit të grupit hipokrit (Muxhahedin Khelk) me bandat mafioze që shesin armë në Ballkan, një ekspert i terrorizmit tha: "Marrëdhëniet e këtij grupi me grupet mafioze shqiptare mund të jenë një kërcënim real për qytetarët e këtij vendi dhe Ballkanit. " Sipas faqes së lajmeve analitike Habilian, Seid Reza Khazvini Gherabi, në një intervistë për IRNA, tha për ideologjinë e grupit hipokrit (Muxhahedine): "Në thelb, grupi hipokrit (Muxhahedine) nuk ka një bazë të fortë dhe të qartë ideologjike". Nga njëra anë, udhëheqësit e saj prezantohen si grup islamik Muxhahedin Khelk, nga ana tjetër, ka shenja dhe politik të së majtës në to. Ai duke shpjeguar konfliktet ideologjike të grupit të hipokritëve (Muxhahedine), kujtoi se: udhëheqësit e këtij

Rriten tensionet midis qytetarëve shqiptarë dhe MEK-save (hipokritëve)

Mediat shqiptare raportuan tensionet midis banorëve të zonës së Manzës dhe grupit Muxhehdinë (hipokritët) mbi zabtimin e disa tokave në zonë. Sipas shërbimit ndërkombëtar të faqes së lajmeve analitike Habilian, media shqiptare, përfshirë faqen e lajmeve Shqiptarja, raportuan të enjten e kaluar se kishte një pakënaqësi dhe shqetësim të madhë midis banorëve të zonës Manzë afër Durrsit Tirana, ku ndodhet kampi i Muxhahedinve. Media shqiptare botoi një raport me titull "Bashkëjetesa e vështirë me Muxhahedin Khelk (hipokritët): Iranianët pushtojnë varrezat". Shkruan: Banorët e Manzës në Durrës janë ngritur në protestë për një pjesë toke, e cila është vazhdimi i varresave të zonës, pasi qeveria shiti një pjesë të zonës tek Muxhahedin. Banorët e Manzës, të cilët kundërshtojnë shitjen e tokës,