Lista e racisteve, ekstremisteve katolik, islamofobeve, mbështetësit e ish-terroristëve që kandidon Partia Demokratike

Categoria: Lajme

Partia Demokratike e Lulezim Bashës po kandidon një numër ekstremistësh anti-musliman, anti-turq, racistësh dhe mbështetësish të organizatave ish-terroriste për deputetë në zgjedhjet e vitit 2021. Muslimanët e Shqipërisë duhet që të mos votojnë islamofobët e mëposhtëm nëse duan që vendi i tyre të shpëtojë nga islamofobia, racizmi dhe mbështetja e organizatave ish-terroriste.

Më poshtë janë emrat e disa prej islamofobe që po kandidon Partia Demokratike dhe Lulezim Basha:

Lista e plotë:

Tiranë:

Fatmir Mediu – mbështetës i ish-terroristëve muxhahedine iraniane, islamofob, zar i qarqëve ekstremiste amerikane

Grida Duma – mbështetëse e ish-terroristeve muxhahedine iraniane, islamofobe

Vangjel Dule – mbështetës i lobit grek në Shqipëri, anti-turk, islamofob

Mesila Doda – islamofobe, ekstremiste katolike, anti-turke

Dashamir Shehi – mbështetës i ish-terroristeve muxhahedine iraniane

Orjola Pampuri – mbështetëse e ish-terroristeve muxhahedine iraniane

Gjirokastër:

Tritan Shehu – ekstremist katolik. islamofob. anti-turk i tërbuar, anti-musliman, zar i Opus Deit dhe Vatikanit

Kosta Barka (PDBNJ) – mbështetës i lobit grek, anti-turk

Elbasan:

Flutura Açka – islamofobe, anti-turke

Korçë:

Edmond Spaho – mbështetës i ish-terroristeve muxhahedine iraniane, islamofob, kunder vajzave me shami

Ervin Salianji – islamofob. mbështetës i ish-terroristeve muxhahedine iraniane

Lezhë:

Mark Marku – islamofob anti-musliman, anti-turk

Agron Gjekmarkaj – ekstremist katolik. anti-turk, anti-musliman i tërbuar. ndjekës i islamofobit Zef Pllumi, quan taleban shqiptarët musliman

Salvador Kacaj – ekstremist katolik. ndjekës i islamofobit Zef Pllumi, anti-turk, islamofob

Durrës:

Ferdinand Xhaferri – anti-Erdoganist. bashkëpunëtor i institucionëve gyleniste.

 


Lini komentet tuaja

Posto koment si mysafir

0 / 300 Character restriction
Your text should be in between 10-300 characters
Komentet tuaja i nënshtrohen moderimit të administratorit.
  • Asnjë koment i gjetur