Pandeli Majko ben thirrje per xhihad kunder Iranit

Categoria: Lajme

Denimi i tre muxhahedineve dhe nje diplomati iranian per nje sulm te supozuar terrorist te vitit 2018 nga një gjykatë federale belge, ka cuar ne ekstasti televizionin Top Channel te Ben Blushit dhe gazetarin amator Andi Bora. Andi dhe Topi kane marre lajmin e perhapur nga kryetarja muxhahedine Maryam Rajavi, te ciles i eshte refuzuar hyrja ne France dhe ka bere nje lajm me terroriste dhe iraniane liridashesh. Andi ka cituar fjalimin e xhihadistes Maryam Rajavi, drejtuesja e Këshillit të Xhihadit Iranian e cila ka bere konference me zarbot e saj per te ngushelluar veten per mos hyrjen dot ne France.

Në këtë konferencë foli edhe Ministri bullgaro – shqiptar i Diasporës, Pandeli Majko, i cili ka thyer kodin penal dhe ka bere thirrje per xhihad dhe ndryshim regjimi ne Iran me muxhahedinet qe Pandi me shoke ka sjelle ne Shqiperi. Pandi qeveria e te cilit ka ardhur ne pushtet me vota te vjedhura dhe rreh, vret e burgos qytetaret ka folur per te sjelle demokraci ne Iran me xhihadisten plake Maryam Rajavi. Nder te tjera Pandi Mavria ka thene:

“Sot, gjyqi në Belgjikë e ka vendosur regjimin iranian nën akuza serioze. Teherani duhet të përballet me një situatë të paprecedentë në marrëdhëniet ndërkombëtare. Një situatë e tillë qëndron me popullin iranian dhe dëshirën e tij për ndryshimin e regjimit duke mbështetur alternativën demokratike, planin dhe platformën e znj. Maryam Rajavi”.

Popull trim dhe heroik shqiptar ka vite qe po pret qe Pandi sebashku me Maryamene te shkojne ne Iran dhe zbatojne planet e tyre per te ngrene akullore.

Megjithate, deri me sot Pandi dhe Maryamja nuk po hajne dot as akullore ne Manze dhe jo me te sjellin demokraci ne Iran. Ne zgjedhjet e Prillit 2021 nese ato nuk vidhen nga Partia e Pandit Socialiste, ka shume mundesi qe Pandi te zbythet nga karrikja e vjedhur qe e ka ulur Edi Rama dhe me pas i mbetet te shkoj dhe te bej demokraci ne kampin paraushtarak te muxhahedineve ne Manze ku nuk ka demokraci por diktat te nje kulti psikopatesh.

Dhe sikur ligji kunder terrorizmit te zbatohet ne Shqiperi, Pandi dhe Maryamja do te duhet te ishin ne nje qeli me imam Genci Ballen.

Gazeta Impakt.


Lini komentet tuaja

Posto koment si mysafir

0 / 300 Character restriction
Your text should be in between 10-300 characters
Komentet tuaja i nënshtrohen moderimit të administratorit.
  • Asnjë koment i gjetur