Njhuni me kultin “me antik” te botes – pjesa 1

Categoria: Artikuj

Nje nga satiret e ashper te kesaj kohe eshte se imazhi I gruas kriminale”Mariam Rajavi,” kreu i nje prej “sekteve terroriste” me te keqija ne historine njerzore (me nje rekord te vrasjes se paku 12000 bashkeqytetareve) eshte per shkak te mbeshtetjes se mercenareve politik Rentals si John Bolton dhe Rudi Juliani ( qe kane marre mijera dollare nga organizata  ne vitet e fundit per paraqitjen dhe biseden ne MPJ ne paris per programin vjetor) si simbo i “Lirise”, “demokracise” dhe te drejtave te grave. Eshte shitur ne disa media perendimore.

 

Mijra libra jane shkruar per shtrirjen e krimeve dhe tradhtis se ketij sekteti anti- fetar. Ne vitet e fundit, sidomos pas renies se regjimit te Baathit te Irakut, dhjetera gra te bllokuara ne sektin antiterrorist te MEk -ut kane ikur  nga strehimet e tyre dhe kane treguare sekretet e tyre qe kishin brenda grupit.

Ne plan te pare, ne nxjerrim vetem sjelljet anti-njerzore te sektit te hipokriteve, sa I perket grave, nga gjuha e clirimtareve nga Haxhi Rajavi.

Xhelozia e Marise dhe burra qe dallohen nga grate vetem nga mjekra dhe mustaqet!

Nasrin Ebrahimi, nje komandant ushtarak i Organizates I cili shpetoi dhe goditi kampin Ashraf u intervistua nga Fauad Basiri (nje tjeter shpetim nga kulti Rajavi) per persekutimin e grave ne Ashraf thote: tradhtia e radhes e Rajavit ishte qe grate te ishin te pashpresa per  te ardhmen e tyre , dhe te gjitha grate e reja  ishin ne frontin e punes ku beni pune te renda nen Diell. Ne kete menyre, fytyrat e grave ishin te djegura dhe plot shenja Dielli dhe kishte fytyra te lodhura dhe te vrara nga punet e shumta dhe torturave. Ne te vertete ata deshironin qe fytyrat e grave te ishin plotsisht te shumtuara ne menyre qe ata te mendonin me veten e tyre se une jape me shume   se mosha reale  qe kam dhe qe un jam e e djegur dhe e shemtuare, atehere me mire te qendrojme ne kampin Ashraf sepse komuniteti nuk do na pranoje.

 

Ne mesin e grave, duart  plot llum, dhe plage dhe fytyrat e tyre te djegura kishin nje vlere pozitive,  nese dikush tjeter do te thoshte se nuk kane ber pune te renda dhe shpesh ne takimet e njerzeve poshterues, keta njerez do ti pegjigjeshin kesaj pyetje , se fytyrat e tyre nuk ishin te djegura dhe  duarte e tyre nuk kishin plag.

 

Zehra Sadat Mirbagheri ish-antare e keshillit udheheqes me 23 vjet antarsim ne kultin Rajavi, ka qene viktime e ketyre puneve fizike. Ne nje interviste me faqen “ shoqates se shpetimit”, ajo zbulon nje tjeter te slogan:

Manovra te renda ushtarake qe ne te vertet edhe per burrat ishte e veshtire jo per grate qe ishin te dobta fizikisht dhe te semura , por ata ishin te detyruara te benin pune te renda dhe te veshtira si per shembull duke punuar me tanke dhe automjete te renda  dhe pervec ketyre edhe hidroulike, qe ishte nje pune shume e veshtir, por grate ishin te detyruara ta mesonin,  dhe nese ndonje grua nuk pranonte ta bente kete ajo do te ndeshej me denim! Per shembull ne stervitje per kohe te gjate, dhe burrat qe u emronin si instruktore per te detyruar grate  te punonin. Ata ishin te detyruara  te mbanin daulle te renda ne drejtimin 700 metra te gjate qe u perdornin per te kryer ngarkesen ne veprim. Po keto gra I detyronin te mbanin arme, granata dhe raketa te renda si BKC, RPG dhe kulti te renda te municioneve.(2)

 

 Mirembajtja e Mariam Rajavi per “lirine” e Hxhabit!

 

Ne nenin 5, ne 10 nene te Mariam Rajavi per “Iranin Neser” thote:

 

5” Ne besojme ne barazine e plote te grave dhe burrave me te gjitha te drejtat politike dhe sociale dhe pjesmarrjen e barabarte te grave ne udheheqjen politike. Cdo forme e diskriminimit ndaj grave do te hiqet dhe ato do te kene te drejten e zgjedhjes per veshjen , martesen, divorcin dhe te drejten per punsim.

 

Por, per te sqaruar thellesine e genjeshtrave te kesaj gruaje kriminale, e cila me shum para arriti te shiste figuren e saj si nje “alternative” ndaj Republikes se Iranit,  me nje grusht politikanesh republikane te biznesit ne Shtet e Bashkuara dhe biznesin me pensionet qe falimentoi ne Evrope, leshuare nga ferri I Rajavit.

 

“Mesazhi I Rastamit”, te mbijetuarve te sektit te hipokritev, I cili tani jeton ne Shqiperi (Tirane) shkruan ne nje artikull ne lidhje me “lirine” e hipokriteve, si me poshte:

 

“Intensiteti I shtypjes se grave anetareve te sektit ishin me shume se meshkut. Une deshiroj te shoh qe veshjet te jene te detyrueshme vetem dy ngjyrashe te gjelber dhe gri dhe shall te gjelber dhe gri (dhe per festa e kuqja). Grate ishin te detyruara te mbanin Hixhab nje detyrim ky shume I veshtire pasi u duhej ta mbanin Hixhabin edhe ne vende ku te pranishme ishin vetem gra. Me kujtohet ne nje takim kur nje nga antaret e kultit beri pyetje ne lidhje me Hixhabin e grave se cfare pergjigje kishte per kerkesen tuaj per zgjedhjen e lire per tu mbuluar. (kreret e sektit) u pergjigjen se shamia, ishte farma zyrtare e organizates Muxhahedin khalk dhe grate duhet te mbajne shami koke edhe ne vende ku njerezit nuk jane te pranishem.”(3)

 

Mariam Sanxhabi, nje antare tjeter e sektit te shpetimit , e cila ishte ish-antare e kshillit te saj udheheqes, gjithashtu ka nje mendim te vetin:

 

 

Grate ne Ashraf nuk u lejuan te mbanin kepuce me pak taka, grate nuk u lejuan te perdornin corape ngjyre tjeter pervec ngjyrave te zeza dhe te errt. Per grate perdorimi kozmetikes dhe madje edhe vendosja e kremit te djellit ishte e  ndaluar, gjithashtu syzet e djellit dhe cdo send tjeter civil u ndaluan. Grate nuk nuk u lejohej te vishenin rroba te tjera pervec uniformes ushtarake, ndersa Maraim Rajavi, kudo qe shkonte bente nje shumllojshmeri make-up dhe vishte rroba te shtrejta  dhe vendoste shamia te markave Hermes, Dolce Gabbana dhe Berberi Veshanl dhe keshtu shkoi te takohej me trupat amerikan. “(4)

 

Armani peak dhe serilizimi I grave  te sektit te tij.

 

 

Kulti I Rajavit I cili e konsideron ekzistencen e familjeve si nje shtypes per ndjenjat sentimentale te diges, bazuar ne nje revolucion cnjerzor, te cuditshem, ideologjik, qe detyronte grat te divorcoheshin  nga bashkeshortet e tyre, dhe ne te njejten menyre divorconin grate qe ti benin prone  te tyren ne kreun e sektit. Domethen udheheqsi i sektit pas ndarjes detyroi qindra femra te burgosura nen komanden e nje organizate te quajtur “kalimi I Masoudit” dhe “Revolucionit te merjems” ne menyre qe ti vendosnin ne krye te sektit ,  kryesisht nga kendeveshtrimi I mendjes pastaj dhe fizikisht.

 

Betul Soltani, nje nga grate e kultit te ferrit te Rajavit, e cila pas disa perpjekjeve per te shpetuar nga kjo organizat, perfundimisht arriti te shpetoje nga ferri I kampit Ashraf. Pas clirimit , ajo gjithe jeten e saj e kaloi duke zbuluar pikellimin dhe krimet e udheheqesve te kultit te muxhahidinve. Fjalet e znj. Soltani , te cilat vete kane nje pervoje te hidhur dhe tragjike te skllaveris seksuale  ne haremin e Mossoud Rajavit, eshte nje nga burimet me te vlefshme te njohjes se natyres se keqe te ketij sekti djallezor. Ajo ishte e para qe pershkroi konceptin e nje “pike ideale” gjestin e organizates.

 

Soltani ka then ne kete drejtim:

 

 

Individi revelucionar duhet te provoj veten ne “samitin e persosur” te organizates dhe  kjo eshte qe grate te pranojn sterilizimin dhe kjo praktik eshte per te hedhur ne ere ndjenjat e individeve derisa elementi te kete evoluar! Kulti i Rajavit vjen per te perfunduar pa shprese dhe perher gjen veten ne kuadrin e burgut”

Sipas znj.Soltani, Masoud Rajavi deklaroi ne nje nga mbledhjet e keshillit te lidershipit te grave qe detyra me e rendesishme dhe e pare e Nafiseh Bagamucit (nje mjek dhe anetar I kshillit udheheqes) ishte sterilizimi I grave te reja ne Ashraf dhe se krimineli Nafiseh Bagamici kishte qene ne kete pushtim antisemitik per shume vite. Ai ishte I zene me justifikime te ndryshme, deke detyrua grate te benin kete dhe per kete lloj miresie ai do te ishte I privilegjuar nga kreu I kultit. “(5)

 

Ky program cnjerzor antisemit u krye nen mbikqyrjen e drejtperdrejt te Maraim  Ghajar Azadanlou (Rajavi) nen mbikqyrjen e dy grave, “Kobra Tahmasebi” dhe “Zehra Bani Jamal” dhe sipas deshmise se Batullah Soltani  ne pranine e tej ne paraburgim , njeqind e pesedhjete gra te reja po kryejne kirurgji dhe sterilizim.

 

 

 


Lini komentet tuaja

Posto koment si mysafir

0 / 300 Character restriction
Your text should be in between 10-300 characters
Komentet tuaja i nënshtrohen moderimit të administratorit.
  • Asnjë koment i gjetur