شهید قنبرابراهیم اژدری

شهید قنبرابراهیم اژدری در سال 1328 در خانواده‌ای فقیر و مذهبی در شهرستان نقده به دنیا آمد. دوران تحصیلات را تا سطح متوسطه سپری و به لحاظ فقر خانوادگی و وجود محرومیت‌ها از ادامه تحصیل بازماند و جهت رفع مشكلات اقتصادی خانواده مشغول به كار و تلاش شد .

در این مقصود از هیچ كوششی دریغ نمی‌ورزید تا اینكه در سال 1355 به استخدام اداره آموزش و پرورش درآمد و مشغول به خدمت شد، این در حالی است كه این شهید بزرگوار با ندای ملكوتی حضرت امام (ره) آشنا شد و شروع به اشاعه و ترویج و تبلیغ اهداف الهی امام (ره) کرد، به طوری كه نوارهای سخنرانی و اعلامیه‌های امام را از قم حمل و در شهرستان نقده بین دوستان و آشنایان توزیع می‌کرد.

بدین طریق دین خود به اسلام و انقلاب الهی مردم ایران را ادا نمود و عاقبت به آرزوی دیرینه خود كه پیروزی ملت مظلوم ایران بر رژیم فاسد پهلوی بود، رسید و در اوایل جریانات انقلاب باز حضور پرشور و اشتیاق خویش را نشان داد و در تمامی تظاهرات، راهپیمایی‌ها، مراسمات و برنامه‌های انقلاب حضور فعال خویش را ثابت کرد، تا اینكه با توطئه و دسیسه قدرت‌های استكباری علی‌الخصوص آمریكا، ضدانقلاب تهاجم خویش به سوی شهرستان نقده را آغاز و مردم مظلوم و مسلمان شهر را به خاك و خون کشید.

در این حمله ددمنشانه شهید قنبرابراهیم اژدری با ابراز رشادت‌ها و دلاوری‌ها مردانه به مقابله با خودفروختگان برخاست و با سازماندهی نیروهای مردمی به دفاع از حیثیت و ناموس منطقه و دستاوردهای انقلاب الهی خویش مبادرت ورزید و عاقبت هم در این مبارزه سخت و نابرابر توسط ضدانقلابیون فاسد و ملحد در تاریخ 31 فروردین 1358 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان