منافقین و حزب بعث؛ دوستان سنتی

Basiاکنون سازمان مجاهدین خلق در عراق یکه و تنهاست. نه تنها کسی حاضر به یاری آن‌ها نیست بلکه درخواست‌ها برای اخراج آنان از عراق افزایش یافته است. هیچ‌گونه احترام و همدردی را از شهروندان عراقی نمي‌بینند و اکنون همه مي‌دانند که آن‌ها یک گروه تروریست هستند. در این میان یکی از منفورترین گروه‌های عراق یعنی حزب بعث اقدام به پشتیبانی از منافقین مي‌کند. روابط این دو، یک رابطه قدیمي ‌است و به دوران حکومت صدام، زمانی که مقدرات ملت عراق در دست وی بود باز مي‌گردد.

روابط تنگاتنگ بین منافقین و حزب بعث تا امروز نیز ادامه یافته است. اهداف مشترکی که در گذشته باعث نزدیکی این دو به هم شد اکنون باعث شده است تا در حال حاضر به یاری یکدیگر بشتابند.

مهم‌ترین عاملی که باعث نزدیکی منافقین و بعثی‌ها مي‌شود ویژگی منحصر به فردشان در دشمنی با ایران است. اهداف مشترک بین منافقین و حزب بعث همیشه باعث همگرایی و نزدیکی آن دو شده است. همکاری میان مسعود رجوی و صدام تا بدانجا پیش رفت که «ارتش به اصطلاح آزادی بخش ملی» منافقین عنوان «ارتش ویژه صدام» را دریافت کرد و لیکن اکنون بعد از سقوط صدام، آن ها یاور و همراه خود را در عراق از دست داده اند و جنایت‌هایشان بیش از گذشته روشن شده است.

جز آنچه که درباره علل نزدیکی میان مجاهدین خلق و بعثی‌ها گفته شد مي‌توان به علت دیگری نیز اشاره کرد و آن دشمنی و ستیز با استمرار حکومت شیعیان در مسند قدرت عراق و به ویژه شخص نخست‌وزیر نوری المالکی است.

باقیمانده‌های بعث تاب و توان دیدن اینکه شیعیان سهم اصلی را از حکومت- به دلیل قاعده اکثریت- از آن خود کرده‌اند، ندارند. آن‌ها به این عادت کرده بودند که شیعیان همیشه زیردست و خود در رأس امور و حکومت باشند.

اما اکنون ورق برگشته و این سرنگونی برای بعثی‌ها بسیار گران تمام شده است. منافقین نیز همانند بعثی‌ها از به قدرت رسیدن شیعیان عراق به حکومت واهمه دارند. طی سال‌هایی که نوری المالکی در رأس دولت عراق قرار دارد، فشارها برای اخراج منافقین از خاک این کشور افزایش چشمگیری یافته و این البته دقیقاً امری منطبق با تمامیت ارضی عراق و منافع عالی این کشور است. در واقع دولت عراق به خوبی فهمید که تنها راه برای پیشرفت و توسعه، اخراج تروریست‌ها و مقابله با آنان و همکاری برای ایجاد یک منطقه امن و با ثبات است.

گرایش های ضدایرانی منافقین و مخالفتشان با افزایش قدرت شیعیان در عراق، آن‌ها را در کنار حزب بعث و تروریسم قرار داده است و البته این تروریسم منجر به تجدید توافقات قدیمي‌ میان آن‌ها شده است. آن‌ها تلاش مي‌کنند همچون گذشته از یکدیگر حمایت کنند، اما سیاسیون منتسب به حزب بعث اکنون به خوبی مي‌دانند که دفاع از منافقین هیچ نفعی برای آنان در اوضاع فعلی نخواهد داشت. با این حال در این اوضاع بحرانی و سخت، بعثی‌های سابق دون پایه، هنوز با این گروه در برخی عملیات‌های تروریستی و حتی تروریسم رسانه‌ای همکاری دارند و از یکدیگر پشتیبانی مي‌کنند.

محمد الدائینی؛ تروریست بعثی و هم پیمان منافقین

محمد الدائینی یکی از بعثی‌های دون پایه‌ای به شمار مي‌آید که روابط و مناسبات بسیار نزدیکی با منافقین داشته است. وی که پس از سقوط رژیم بعثی صدام با شمایل سیاسی و دیپلماتیک به کسوت نمایندگی پارلمان عراق در آمد بارها در اظهار نظرات متعدد با دفاع سرسختانه از حضور سازمان منافقین در عراق، دشمنی و کینه خود را با ایران ابراز داشت و حتی در اظهار نظری اعلام کرده بود که «حضور مجاهدین در عراق باعث استقرار و امنیت این کشور خواهد شد!» منافقین نیز بارها و بارها با تمجید از این تروریست بعثی، سخنان و اظهاراتش را در نشریات و سایت‌های خود منعکس کردند و او نیز در همایش‌های منافقین در عراق و خارج از آن حضور فعالی داشته است.

Mohamadaldayeni1الدائینی در آوریل 2007 با انفجار بمبی در کافه تریای پارلمان عراق باعث کشته و زخمي ‌شدن 8 نفر از جمله یک نماینده مجلس گردید. فرمانده عملیات بغداد ژنرال قاسم عطا چندی پس از این عملیات مرگبار و اقدام بی‌سابقه در کنفرانس خبری اعلام کرد که محمد الدائینی نماینده مجلس در آن انفجار دست داشته است. در این کنفرانس همچنین فیلم اعترافات دو تن از نزدیکان الدائینی پخش شد. متهم اول «ریاض ابراهیم الدائینی» خواهرزاده دائینی و مسئول تیم حفاظت وی و «علاء خیرا... مالکی» یکی از محافظان وی بوده است.

ریاض ابراهیم اعتراف کرده که به دستور مستقیم دایی خود ده‌ها عملیات قتل و جنایت علیه شیعیان انجام داده است و اینکه خود دائینی دستور به عملیات انتحاری در داخل پارلمان داده بود. «علاء خیرا... مالکی» از مسئولان تیم حفاظت الدائینی همچنین اعتراف کرد که الدائینی یک کارگاه مخفی بمب‌گذاری ماشین در شهرک الداوودی در المنصور بغداد داشته است که فقط نزدیکان دائینی اجازه ورود به آن را داشتند.

وی همچنین اعتراف کرد که دائینی مسئول انفجار ماشین بمب‌گذاری شده در نزدیکی بیمارستان سریوک در 3 ژولای 2007 بودکه باعث کشته شدن 4 نفر گردید.

خواهرزاده الدائینی همچنین اعتراف کرد که دایی وی دستور آواره کردن تمامي ‌شیعیان منطقه قادسیه را، جایی که خود در آنجا زندگی مي‌کند، داده است.

تحقیقات نیروهای امنیتی نشان مي‌دهد که الدائینی اقدام به جعل سند علیه بسیاری از افسرانی کرده است که در دولت جدید با شفافیت و صداقت فعالیت مي‌کنند.

مسئولان تیم حفاظت الدائینی در جمع‌بندی جنایت‌های وی فهرست وار به مطالب ذیل اشاره کردند:

- کشتار 120 تن از شیعیان دیالی و زنده به گور کردن جمعی از آنان

- شلیک خمپاره به منطقه الخضرای بغداد

- قتل چند تن از طلا فروشان منطقه المنصور بغداد و سرقت طلاهای آنان

- آواره کردن شیعیان القادسیه بغداد

- قتل چند تن از گاریچی‌های نفت فروش

- ترور چند افسر پلیس و ارتشی

- جابه‌جایی کمربندهای انفجاری در بغداد

- ورود کمربند انفجاری به پارلمان عراق

موارد فوق از جمله اعترافات نزدیکان و مسئولان تیم حفاظتی الدائینی هم پیمان منافقین بود. به گزارش پایگاه خبری نهرین نت، الدائینی از اعضای ارشد جبهه گفتمان ملی عراق به رهبری صالح المطلک به شمار مي‌رود. او از هواداران ارتباط با مجاهدین خلق بوده و با همکاری آنان اقدام به تهیه لیستی جعلی از هزاران نام به عنوان مزدور ایران در عراق کرد. برخی منابع خاص پیش از این به پایگاه نهرین گفته بودند که سازمان منافقین به اعضای تیم حفاظت الدائینی در داخل پادگان اشرف آموزش مي‌دهد. در اعترافات محافظان الدائینی به این نکته اشاره شده است که وی بسیاری از تصاویر و اسناد را علیه ایران و برخی شخصیت‌های دینی و سیاسی عراق جعل و آن‌ها را در شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله الجزیره پخش مي‌کرد.

Riazaldayeniدر دیداری که میان الدائینی و مازن حبیب الخیزران، یکی از افسران سابق استخبارات صدام در اردوگاه اشرف مقر گروه تروریستی مجاهدین صورت گرفت، این دو توافق کردند که در روند سیاسی جدید عراق و دولت نوپای این کشور سنگ‌اندازی کنند و همچنین معاملات تجاری خود را برای حمایت مالی از عملیات‌های تروریستی ادامه دهند تا بتوانند دولت جدید عراق را سرنگون کنند.

همچنین روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات چاپ لندن در خبری اعلام کرد که محمد الدائینی قصد داشت تا در هنگام سفر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور به بغداد چندین خمپاره به کاروان وی پرتاب کند.

نیز نشریه نیو استریتس تایمز، کوالالامپور، مالزی، هفدهم اکتبر 2009 اعلام کرد مدیرکل اداره اتباع خارجی مالزی، داتکوب عبدالرحمان عثمان گفت: محمد الدائینی در حالی که با یک پاسپورت جعلی قصد خروج از مالزی را داشت در فرودگاه کوالالامپور دستگیر گردید.

وی روز هشتم اکتبر با پاسپورت انگلیسی وارد کوالالامپور شده بود. او متهم شده بود که دستور بمب گذاری در رستوران پارلمان عراق را در سال 2007 داده است.

بنابر اظهارات آقای مهدی عواد برادر محمد عواد نماینده مجلسی که در این بمب‌گذاری کشته شد، محمد الدائینی اول به سوریه فرار کرده و سپس به مصر و از آنجا به مالزی رفته است.

Dayenisanad2

Dayenisanad1


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9610637&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25