« منافقین و جنگ تحمیلی 13 »

1 44

فصل پنجم

اجرای قانون

نقاب اجرای قانون :

استکبار جهانی در جریان انقلاب اسلامی ایران روحیات امت شهید پرور ایران را به بوته آزمایش گذاشت و مبتنی بر کشفیات خود توطئه های نوینی را پایه ریزی نمود ، در این آزمایش به خوبی دریافته بود که امت شهید پرور ایران اهمیت و احترام خاصی به قانون اساسی و قوانین مصوبه مجلس شورای اسلامی ایران می نهد و آن را ثمره خون شهدای خود می داند .

و طبعاً عدم اجرای قانون ولو یک بند آن را به مثابه پشت پا زدن به خون صدها هزار شهید قلمداد می کند ، بنابراین اجرای قوانین یکی از معیارهای اصلی مردم در شناخت جریان حق از باطل و مصیب از خاطی است .

لذا دریافت که هرگز جریان ضد قانون اساسی و قانون شکن قادر به رشد و ایستادگی در برابر مردم نخواهد بود و نخواهد توانست که مردم را بفریبد و محکوم به شکست است .

نمونه بارز و آشکار آن شکست مفتضحانه منافقین و نهضت آزادیون و جبهه ملیون و گروهک های چپ آمریکایی در جلوگیری از تشکیل مجلس خبرگان و در تحریم رأی دادن به قانون اساسی بود .

امپریالیسم مجرب آمریکا برای رسیدن به مقصود خویش یعنی بدنام نمودن مسئولان و فریب و جدا ساختن مردم از امام و مسئولان درجه اول انقلاب شعار دروغین اجرای قوانین را علم نمودند .

از آن پس بنی صدر در گفتار و به ویژه در سر مقالات روزنامه آمریکایی انقلاب اسلامی تحت عنوان " روزها بر رئیس جمهور چگونه می گذرد ؟ " مسئله اجرای قوانین را مطرح می ساخت و آن چنان جناح آمریکایی حول این محور تبلیغ می کردند که برای بسیاری این شبهه به وجود آمده بود که واقعاً قانون شکن کیست ؟

سازمان منافقین نیز در این مرحله از غافله توطئه های ضد انقلابی سیا عقب نماند و بی شرمانه پشتک واروی 180 درجه ای زده و این بار خواهان اجرای همان قوانینی شد که رأی دادن به آن را تحریم کرده بود .

نویسنده این مقالات واقعاً تعجب می کند که منافقین به هیچ یک از مواضع خود پایبند نیستند و با این همه کثافت کاری چه رویی در شعار دادن دارند ، هر گاه از این بی سیرتان که همواره بی شرمانه پشتک وارو زده اند علت را پرسیده اند پاسخی " چون به دلایل خاص خودمان " و مشابه به آن را داده اند .

مثلاً در همین رابطه نوشتند :

" همچنین ما بارها تکرار کرده ایم ( منجمله در نامه مورخ 12 اردیبهشت ماه جاری به آقای وزیر کشور که در سراسر ایران نیز منتشر شده است ) که اگر چه بنا به دلایل خاص خودمان به قانون اساسی رأی نداده ایم ، اما به شرط این که همین قانون نیز عملاً اجرا شود ، بدان ملتزم هستیم .

لیکن امروز متأسفانه بر همگان آشکار شده است که هیچ قصد قطعی برای اجرای نصوص صریح قانون به ویژه در رابطه با آزادی های اساسی وجود نداشته و بسیاری از موارد آن نیز انحصار طلبانه تغییر و تفسیر می شود ."

12 اردیبهشت 1360 ، نامه منافقین به امام امت

 

خوب می توان سر خود را کلاه گذاشته و به شکلی خود را متقاعد سازیم که سازمان منافقین به این دلیل به قانون اساسی رأی نداده و بلکه آن را تحریم نموده بود که قوانین ضد بشری ، ضد ملی ، ضد مردمی ضد اسلام ناب !! ، ضد مستضعفین و بالاخره ضد خلقی بوده است .

پس چگونه است که همین سازمان به اصطلاح خلقی خود را ملتزم به اجرای قانون اساسی ضد مردمی ، ضد بشری ، ضد ملی ، ضد اسلامی و ضد خلقی می داند و از دولت و مسئولین و امام عاجزانه خواهان اجرای قانون اساسی و احترام به آن است ؟

باید از منافقین پرسید که منظورتان از جمله " به دلایل خاص خودمان به قانون اساسی رأی نداده ایم " چیست ؟ و در آن شرایط حساس و سرنوشت ساز به چه دلیل منافقانه به اجرای آن ملتزم شدید ؟

آیا دلایل خاص خودتان می تواند جز اطاعت و پیروی کور کورانه از دستورات گوناگون سیا در شرایط گوناگون انقلاب اسلامی ایران باشد ؟ البته خود می دانند که جز این نمی تواند باشد .

پس معلوم شد که اصلاً مسئله این چیزها سطحی و گفتار و ادعاهای ظاهری نبوده و نیست ، بلکه توطئه عمیق است و ریشه در " سیا " دارد ، مسئله تجربه سیا از روحیات انقلابی امام و امت و هماهنگی لیبرال ها و منافقین و از قانون اساسی مستمسک ساختن ، بوده است .

همانگونه که در نقل قول فوق الذکر اینان منعکس است ، طرح آمریکا این بود که از قانون آزادی فعالیت احزاب مندرج در قانون اساسی در جهت آزادی توطئه های احزاب شرقی و غربی به کار گرفته و با این توطئه زمینه را برای سرنگونی جمهوری اسلامی فراهم ساخته و پس از آن دیگر چه قانون اساسی و چه آزادی و چه التزامی ؟

این توطئه انسان را بیدرنگ به یاد توطئه های قاسطین و ناکثین در برابر امام علی ابن ابیطالب (ع) می اندازد ، در آن جریان نیز طلحه و زبیر به تحریک معاویه و نقشه ها و توطئه های پنهانی وی طرح قتل عثمان خلیفه سوم را ریختند .

امام علی (ع) به محض مطلع شدن سریعاً و صریحاً مخالفت خود را اعلام کرد و حسنین علیهما السلام را برای دفاع از منزل عثمان سوی عثمان روانه ساخت . اما ناکثین به منزل عثمان یورش برده و وی را به قتل رساندند .

بعضی از مورخین می نویسند که در این یورش قسمت هایی از پیکرهای پاک حسنین علیهما السلام در دفاع از عثمان و جلوگیری از یورش و هجوم ناکثین زخمی و مجروح گشت .

آنگاه از امام علی (ع) مصرانه خواستند تا خلافت را به عهده گیرد و در این راه آن قدر بر امام علی (ع) فشار و هجوم آوردند که امام بزرگوار در توصیف آن روز در نهج البلاغه خطبه شقشقیه می فرماید : " پس از کشته شدن عثمان هیچ چیزی مرا به صدمه نینداخت مگر این که مردم مانند بوی گردن کفتار بدورم ریخته و از هر طرف به سوی من هجوم آوردند ، به طوری که از ازدحام ایشان و بسیاری جمعیت حسن و حسین زیر دست و پا رفتند و دو طرف جامه و ردای من پاره شد .

اطراف مرا گرفتند برای بیعت کردن مانند گله گوسفند در جای خود پس چون بیعت شان را قبول و به امر خلافت مشغول گشتیم ، جمعی ( طلحه و زبیر و دیگران ) بیعت مرا شکستند و گروهی ( خوارج نهروان و سایرین ) از زیر بار بیعتم خارج شدند و بعضی ( معاویه و دیگر کسان ) از اطاعت خدای تعالی بیرون رفتند ، گویا مخالفین نشنیده اند که خداوند سبحان ( در قرآن کریم س 28 ی 83 ) می فرماید : " سرای جاودانی را قرار دادیم برای کسانی که مقصودشان سرکشی و فساد در روی زمین نمی باشد و جزای نیک برای پرهیزگارانست ."

آری سوگند به خدا این آیه را شنیده و حفظ کرده اند و لیکن دنیا چشم های ایشان آراسته ، زینت آن ، آنان را فریفته است ، آگاه باشید سوگند به خدایی که میان دانه حبه را شکافت و انسان را خلق نمود اگر حاضر نمی شدند آن جمعیت بسیار و یاری نمی دادند که حجت تمام شود و نبود عهدی که خدای تعالی از علما و دانایان گرفته تا راضی نشوند بر سیری ظالم از ظلم و گرسنه ماندن مظلوم ، هر آینه ریسمان و مهار شتر خلافت را بر کوهان آن می انداختم ."

توطئه اجرای قوانین از سوی جناح آمریکایی در حقیقت تکرار تاریخ بود ، تاریخ گواه محکم و زنده ایست که علیرغم توطئه ها و سنگ اندازی های گوناگون استکبار جهانی و ایادی درونیش ، بار سنگین طرح ، تدوین ، تصویب قوانین را افرادی چون شهید مظلوم و آیت الله العظمی منتظری و روحانیون مبارز و آگاه که عمدتاً در مکتب امام تربیت و بزرگ شده بودند به عهده گرفتند و تا آخرین نفس تمامی قدرت خود را در جهت تثبیت و اجرای آن به کار بسته و می بندند :

" من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه ، فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا " (احزاب /23 )

 

شهید مظلوم آیت الله بهشتی و یارانش جان خود را در این راستا از دست دادند و بی جهت نیست که امت شهید پرور نیز در تأیید زحمات گرانقدر این رادمرد تاریخ در سراسر ایران این شعار را می دهند : " بهشتی ، بهشتی با خون خود نوشتی استقلال آزادی جمهوری اسلامی ، بهشتی ، بهشتی خوب قانونی نوشتی ."

دلیل دیگر که قانون اساسی ثمره زحمات این رادمران است ، این است که اگر فرض کنیم که اکثریت کرسی های مجلس خبرگان را لیبرال هایی چون بنی صدر و منافقین و نهضت آزادیون و جبهه ملیون غصب می کردند آیا چنین قوانین کامل اسلامی تدیون و تصویب می شد ؟

اصولاً این عناصر مدعی چنین چیزی هم نیستند چون مطلب کاملاً روشن است تازه نه تنها قوانین عمق اسلامی نداشت ، بلکه به جای آن معجونی از تداخل و ترکیب قوانین کشورهای اروپایی و شرقی با روپوشی از اسلام تدوین و تصویب می شد و امروز دیگر ما از چنین قانون اساسی ای برخوردار نبودیم .

نمونه بارز و آشکار آن قوانین به اصطلاح دولت موقت و خیالی شورای مقاومت ملی ؟! است که به تصویب بنی صدر خائن و منافقین ، دمکرات ها و استکبار جهانی رسیده است و اصلاً هیچ تشابهی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ندارد .

پس چگونه است که در آن برهه این عناصر ملتزم به اجرای قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شدند ؟ آیا به جز توطئه چیز دیگری در میان بود ؟ آیا جز این بود که آمریکا می خواست از قانون اساسی بهانه و عاملی بسازد و به خیال باطل خود بر علیه علی های زمان و بانیان آن به کار گیرد ؟

امام امت که کاملاً مشرف بر اوضاع و توطئه های استکبار جهانی و ایادی درونیش بود و مدت ها ناظر بر جریان بودند اما هرگز خود در این جریانات مستقیماً دخالت نمی کردند ، در حقیقت قصد آمریکا این بود که امام در موضوع دخالت کرده و ساحت پاک آن حضرت عظیم الشأن را لکه دار کنند ، اما امام همچنان آگاه و صابر ناظر بر اوضاع بود .

تا جایی که می رفت این توطئه را وسیله بدنام ساختن مسئولین درجه اول و دلسوز انقلاب اسلامی کنند ، آنگاه با زیرکی خاص خود و جدش پیامبر اکرم (ص) در موضوع دخالت فرمود ، طرحی ارائه دادند که رسواگر طرح های شیطان بزرگ و ایادی درونیش شد .

طرح امام این بود که در پیام نوروزی خود سال 60 را سال قانون نام نهادند و تمامی مسئولین را موظف به پیروی از قانون اساسی و فعالیت در محدوده قلمرو قانونی خود نمودند و در این رابطه فرمودند :

" امید است امسال سال حکومت قانون باشد ، در اسلام همه کس حتی پیامبر عظیم الشأن (ص) در مقابل قانون بی امتیاز در یک صف هستند و احکام قرآن و اسلام بر همه جاری است و شرف و ارزش انسان ها در تبعیت از قانون است که همان تقوی است و متخلف از قانون مجرم و قابل تعقیب است و بر دستگاه های قضایی است که از متعدیان به جان و شرف و مال بندگان خدا دفاع کنند و آنان را به سزای خود بنشانند .

و من برای چندمین باز اعلام می کنم که هر گروه و شخص اگر چه از بستگان و اقربای اینجانب باشد خود مسئول اعمال و اقوال خود هستند و اگر خدای نخواسته تخلف از احکام اسلام کردند ، دستگاه قضایی موظف است آنان را مورد تعقیب قرار دهد .... هیچ کس غیر قانون الهی حکم نکند و تمام مجری قانون باشند و کسی در حدود غیر قانونی عمل نکند و همه در حدود خودشان عمل کنند ."


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان