اخراج منافقین؛ ورود فرانسه به استانداردهای بین‌المللی

139612261812100813659244

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: جمهوری اسلامی ایران از موضوع اخراج منافقین از فرانسه استقبال می‌کند و این اقدام، ورود فرانسه به پیروی از استانداردهای بین‌المللی است.

دکتر حسین رویوران کارشناس و تحلیلگر سیاسی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان با اشاره به استقرار گروهک منافقین در آلبانی طی چند سال اخیر و حمایت دولت این کشور از این گروهک تروریستی گفت: حمایت دولت آلبانی از منافقین ذاتی نیست. کشورهای غربی پذیرش اعضای گروهک منافقین را به آلبانی تحمیل کرده‌اند.

وی در خصوص گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تصمیم دولت فرانسه بر اخراج سرکردگان گروهک منافقین از این کشور گفت: استانداردهای غرب در موضوع تروریسم دوگانه است تا جایی که شاهد هستیم کشوری همچون فرانسه، کسانی را که 12هزار نفر از هم‌وطنان ما را ترور کرده‌اند، تروریست ندانسته و آنها را مبارز می‌داند. دول غربی این رفتار را از ابتدای انقلاب تاکنون داشته‌اند. بنابراین اگر فرانسه تصمیمی بر اخراج منافقین گرفته است، این تازه گامی در جهت رفع رفتار دوگانه شمرده می‌شود.

این کارشناس سیاسی رفتارهای دوگانه غرب را فراگیر دانست و افزود: با اینکه منافقین سال‌های گذشته، هم در لیست تروریستی اروپا و هم در لیست تروریستی آمریکا بوده‌اند، به دلایل سیاسی از لیست خارج شدند و کمک‌های مالی نیز دریافت کردند. متاسفانه این رفتار دوگانۀ غرب در همۀ زمینه‌ها وجود دارد و تنها معطوف به موضوع تروریسم نیست. کشورهای غربی در برابر کشورهایی که می‌خواهند مستقل عمل کنند تمام استانداردها و قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارند و با آن کشور برخورد می‌کنند. این برخوردها دایرۀ وسیعی دارد از کودتا گرفته تا اقدامات دیگر است. این رفتاری بوده که ما در 40 سال گذشته از غرب در برابر کشورمان مشاهده کرده‌ایم.

رویوران در پاسخ به سوالی دربارۀ اتهامات دولت آلبانی علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدام علیه منافقین در خاک آلبانی گفت: این گونه اقدامات، پیش‌دستی‌های رسانه‌ای است و منافقین اصلا ارزش ندارند که اقدامی علیه‌شان صورت گیرد.

وی در خصوص اینکه حضور منافقین در فرانسه چه تاثیری بر روابط ایران و فرانسه دارد، گفت: متاسفانه تاکنون جمهوری اسلامی ایران واکنش تندی در روابط بین‌الملل علیه فرانسه نداشته است. ما روابط سیاسی و اقتصادی زیادی با فرانسه داشته و داریم، علی‌رغم اینکه این کشور به دشمنان ایران پناه داده است. تاکنون نیز شاهد نبودیم که دولت ایران، فرانسه را تهدید کند که ادامۀ رابطۀ سیاسی و اقتصادی دوجانبه منوط به اخراج این گروهک تروریستی است. البته روابط سیاسی و بین‌المللی پیچیدگی‌هایی دارد و متولی این موضوع وزارت امورخارجه است. با این حال طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران از موضوع اخراج منافقین استقبال کند و این اقدام، ورود فرانسه به پیروی از استانداردهای بین‌المللی است.

رویوران در پاسخ به این سوال که چرا دولت آلبانی منافقین را در این کشور اسکان داده است گفت: آلبانی فقیرترین کشور اروپا است و با کمک‌های خارجی به خصوص آمریکا اداره می‌شود. به همین دلیل شدیدا تحت تاثیر سیاست‌های آن‌هاست و نمی‌تواند خارج از ارادۀ آن‌ها عمل کند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9491303&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  طلبه فعال استان گلستان

  شهید سید کریم شهید حسینی

  دانش‌آموز تهرانی

  شهید مسعود افتخاری

  حقوق‌بشر غربی در خدمت تروریسم تکفیری

  آغاز پروژه بازتولید تروریسم در اروپا

  دکتر مصطفی انتظاری‌هروی؛ بنیاد هابیلیان

  صلح ظاهری، برای جنگ واقعی

  خدمات بی‌شائبه منافقین به ارتش بعثی

  پیشنهادات صدام به منافقین

  جوشکار و آهنگر

  شهید نظام‌علی حیدری

  جدیدترین مطالب

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  کودک یک ساله‌ای که ترور شد

  شهید هایده علی‌بیگی

  محمداسماعیل شیخانی؛ بنیاد هابیلیان

  نگاهی به کارنامه ارتباطات بین‌المللی منافقین

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  منافقین جزئی از سیستم جنگی صدام

  شکست روحیه مقاومت با ابزار «ترور»

  خدمات بی‌شائبه منافقین به ارتش بعثی

  پیشنهادات صدام به منافقین

  محمدمهدی اسلامی؛ روزنامه قدس

  منافقین از جاسوسی تا حمله نظامی

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان