« رفیقان ِ دزد و شریکان قافله »

Dozd

سخنی با جداشدگان از سازمان مجاهدین !

تا کی باید جوانان این وطن دستمایه ی امیال و قدرت طلبی گروههای به ظاهر سیاسی و به واقع مافیایی باشند ؟

تا کی باید هر روز یک گروه ، برای ارضاء قدرت طلبی و اهداف تشکیلاتی خود ، آنها را از حصاری به حصاری و از کشوری به کشور دیگر ، سرگردان و حیران کند و بعد از استفاده ، آنان را به زندان و شکنجه گاه روانه سازد؟

دوستان رها شده از چنگال سازمان مجاهدین ؛

آنچه که تحت عنوان ، « کمپین دفاع از حق پناهندگی اعضای جداشده مجاهدین درعراق » براه افتاده است ، فریبکاری بیش نیست و از همین ابتدا همراه با دروغ و وارونه نمایی است .

اطلاعیه های فدراسیون پناهندگان ایرانی - وابسته به حزب کمونیست کارگری- با اطلاع رسانی خلاف واقع ، و ایجاد شانتاژ، به طرز بسیار مشکوکی تلاش دارد تا در روند تصمیم گیری اعضای جداشده سازمان مجاهدین اثرگذاری کرده ، تا از آب گل آلود به نفع خود ماهی بگیرد!

در مطلبی خلاف واقع در اطلاعیه شماره یک کمپین ، چنین ادعا شده است :

خطر فورى جان صدها نفر از جدا شدگان از سازمان مجاهدين را در اردوگاههاى تحت نظارت دولت امريکاتهديد ميکند. فشارهاى غير انسانى و وحشيانه، نبود کمترين امکانات زيستى و رفاهى و بهداشتى و اعمال فشار و استفاده از آنها براى معاملات پشت پرده با رژيم اسلامى، رفتار شنيع و وحشيانه اى است که امنيت و آينده حدود ٣٠٠ انسان شريف را در عراق تهديد ميکند. اخبار شرايط زندگى و موقعيت وخيم تعداد زيادى از جدا شدگان از سازمان مجاهدين و اخبار تحويل دادن آنها و يا تحت فشار گذاشتن آنها براى بازگشت به ايران، بتدريج در سطح رسانه ها مطرح ميشود. اما هنوز کمتر کسى به دقت ميداند که در آنجا چه خبر است. اخيرا گزارشات و اخبار موثقى توسط پناهندگان عضو سابق مجاهدين خلق که در کمپ تحت حفاظ نيروهاى آمريکايى نگهدارى ميشوند، به همبستگى - فدراسيون سراسرى پناهندگان ايرانى رسيده که حاکى از شرايط بشدت غيرانسانى اين افراد ميباشد. پناهندگان مقيم اين کمپ از دبيرخانه فدراسيون درخواست کمک و هميارى کرده اند.

بعد از دو سال و اندی که از تشکیل کمپ جداشدگان می گذرد ، ادعای تهدید خطر فوری برای جان این افراد ، یک شعار فریبنده است ، بلکه امروز می توان ادعا نمود که بر اثر پی گیری های خانواده ها ، وضعیت کمپ ، به مراتب بهتر از دو سال پیش است ، وانگهی خطر فوری ، متوجه جان کسانی است که در اردوگاه اشرف باقی مانده اند و هر آن انتظار می رود به دلیل تحولات منطقه و عراق ، فرمان ِ خودکشی ، که از سوی رهبری مجاهدین صادر شده است را اجراء نمایند ، هم چنین آنها بخاطر فشار تشکیلاتی همواره در معرض ، جنون ، حذف فیزیکی و خود کشی هستند ! عدم توجه به وضعیت آنان ، بخصوص با پافشاری مجاهدین برای گروگان گرفتن آنان در عراق ، جای سئوال وابهام دارد ؟!

مطلب دیگر که به کلی خلاف واقع است ، ادعای تحت فشار قرار دادن افراد برای بازگشت به ایران است !

تا کنون هیچکدام از افرادی که در کمپ بوده اند ، به هیچ وجه تحت فشار برای بازگشت به ایران قرار نگرفته اند ، بلکه حتی در بدو امر ، نظامیان آمریکایی آنها را از بازگشت به ایران منع نموده و بالاخره در مقابل اصرار آنها برای بازگشت به کشورشان و نیز دخالت صلیب سرخ ، مجبور به پذیرش این خواسته ی برحق آنان شدند.

دوستان جداشده از سازمان مجاهدین ،

از شما انتظار می رود ، با نگاهی کاملاً هوشیارانه و با تکیه بر اندوخته های خود قضاوت کنید :

از شما سئوال می کنیم ، اگر بنا باشد معاملات پشت پرده ای بین آمریکا و ایران صورت بگیرد ،آیا مورد معامله ، نیروهای مستقر در اشرف هستند یا کسانی که در کمپ زندگی می کنند ؟!!

و نیازی به تشریح بیش از این ندارد که این ادعا که آنان قربانی چنین معامله ای خواهند شد ، سخنی بی ریشه و گزاف است !

در اطلاعیه شماره 2 گفته شده است که آنان ، در قطع ارتباط کامل با دنیای خارج به سر می برند!!

اگر چنین ادعایی صحیح باشد ، در مقام مقایسه باید گفت ،افرادی که در اردوگاه اشرف زندگی می کنند ، نسبت به جداشدگان کمپ ،در کره مریخ زندگی می کنند و فاقد کمترین امکانات ارتباطی هستند . چرا هیچ اشاره ای به وضعیت آنها نشده است ؟!

در حالی که هم اکنون دو شماره تلفن متعلق به کمپ وجود دارد که بسیاری از خانواده ها از همین طریق می توانند با فرزندانشان تماس بگیرند .

البته شکی نیست که امکاناتی که در کمپ ِ جداشدگان وجود دارد ، حداقل امکانات یک زندگی طبیعی نیست ، اما بنا بر شهادت دهها نفر از افراد بازگشته به ایران ،ارائه تصویر هولناک از وضعیت کمپ ، تا کنون تاکتیک سازمان مجاهدین برای مانع تراشی در برابر جداشدن سایر اعضاء بوده است !!!

ادعای دیگر اینکه آنها در ناامنی مطلق به سر می برند !!

باز هم باید تاکید کرد که از نظر امنیت و حقوقی ، هیچ تفاوتی بین این عده با نیروهای مستقر در اشرف وجود ندارد و همه دارای کارت شناسایی یکسان بوده و از استاتوی مشترک برخوردارند.

این ادعا نیز که از سوی برخی اعضای کمپ از این تشکیلات درخواست همیاری شده است، یک ادعای کاذب است و از مجاری دیگری تلاش شده است که تشکلی به نام فدراسیون پناهندگان را در این امر فعال نمایند و انگیزه اصلی دخالت این جنابان نیز ، یارگیری برای بازی های گروهی ،از کسانی است که زخم خورده و آسیب دیده ،به آمریکایی ها پناهنده شده اند.

بد نیست که دست اندرکاران این معرکه نیز مطلع باشند که سازمان مجاهدین نیز ، خواهان ِ حل و فصل هر چه سریعتر وضعیت این افراد و برچیده شدن کمپ از جوار اشرف است !

با توجه به این که کمپین مورد نظر اعلام نموده است که وظیفه وهدف خود می داند که از بازگشت ( و به تعبیر ایشان ، استرداد ،تحویل ، بازپس فرستادن و ...) این افراد به ایران جلوگیری کند و بهانه این امر را تهدید و خطر از جانب ایران اعلام کرده است باید گفت :

بنا به اعتراف دست اندرکاران این کمپین تا کنون 273 تن از اعضای جداشده به ایران بازگشته اند ،( این رقم تنها محدود به کسانی می شود که بطور رسمی و پس از حمله آمریکا و خلع سلاح گروه تروریستی مجاهدین به ایران بازگشته اند،در صورتی که از سال 1991 تا کنون در حدود 700 تن به انحاء گوناگون به ایران بازگشته اند ) ، با توجه به این واقعیت ، باید پرسید چرا از سرنوشت و وضعیت این افراد که تمامی آنها هم اکنون و بدون تحمل حتی یک روز زندان به کانون خانواده خود بازگشته اند هیچ حرفی به میان نمی آید ؟!!

ادعا شده است :

«جمهورى اسلامى بمنظور بازگرداندن اين افراد و محاکمه و مجازات آنها تحت قوانين سرکوبگرانه خود به تلاش هاى وسيع و سازمان يافته اى دست زده است.»

آیا اعلام عفو سراسری به اعضای مجاهدین از سوی جمهوری اسلامی ، تلاش برای محاکمه و مجازات آنها است ؟!

آیا تلاش جمعی خانواده ها برای ملاقات با فرزندانشان و درخواست برای پیوستن به خانواده ، یک کار سازمان یافته از سوی جمهوری اسلامی است ؟

اینها که همان ادعاها و فرافکنی های سازمان مجاهدین است ، چگونه است که از زبان کسانی گفته می شود که ادعای نجات جان این افراد را دارند ؟!

آیا جز این است که آنان نیز اهداف سیاسی خود را دنبال می کنند ؟

این تشکل که ادعای طرفداری از حقوق پناهندگان و حقوق بشر را دارد ، آیا توانسته تا کنون کاری برای پناهندگان در کشورهای اروپایی که هر روز قوانین سختگیرانه تری وضع می کنند ، به عمل آورد؟

آیا جز این است که هر جا تعدادی پناهنده تحصن و اعتصاب غذا می کنند ؛ این افراد همچون بختک بر روی آنها افتاده و اهداف تبلیغاتی خود را پیش می برند ؟

بار دیگر باید تاکید کرد که هیچ انگیزه انسانی و حقوقی در پشت این معرکه وجود ندارد و صرفاً تلاش برای پیروزی در رقابتهای گروهی و یارگیری از افرادی خسته و رنجور است .

شکی نیست که بایستی برای اعضای جداشده در کمپ ، محیطی آزاد بوجود آید که آزادانه و با اختیار کامل به هر کجا که می خواهند بروند ، کما این که همین اتفاق باید برای نیروهایی که در اردوگاه اشرف قرار دارند بیفتد ، لیکن این ادعا که بازگشت آنها به ایران ، دارای خطر است و یا معامله ی پنهانی برای استرداد آنها به ایران وجود دارد ، مطلقاً اشتباه و با توجه به وضعیت افراد بازگشتی به ایران ، یک شانتاژ آشکار است .

این واقعیت بسیار مهم را نیز نباید نادیده گرفت که مجاهدین ضربه ی بسیار بزرگی از بازگشت این افراد به ایران خوردند ،استراتژی تبلیغاتی آنها در طول سالیان گذشته بر این افسانه استوار بود که هر کس با مجاهدین بوده است ( ولو یک روز) اگر به ایران بازگردد ،شکنجه و اعدام خواهد شد ، و واقعیتی که سالها در پی پوشاندن آن بودند ، با بازگشت تعداد زیادی از این افراد به ایران ، از پرده برون افتاد و آنها را بیش از پیش بی آبرو کرد.

حال چگونه است که همین ادعا را کسانی تکرار می کنند که به ظاهر منتقد رفتارهای سازمان مجاهدین می باشند .

در پایان باید گفت که هیچ کدام از طرفهای دخیل در این موضوع ( آمریکا ، عراق ، صلیب سرخ و ایران ) خواهان ماندن این افراد و طولانی شدن زمان حضور آنان در کمپ نیست ، اما برای تأمین حقوق کامل و همه جانبه این افراد ، در قدم اول باید تصویری صحیح و واقعی از اوضاع ایران و جهان را به آنها ارائه داد، کما این که دولت عراق و آمریکایی ها نیز چنین روالی را با آنها طی کرده اند.

باید از برگزار کنندگان این کمپین پرسید که آیا با این ادعای نخ نما شده که در ایران ، خطر آنها را تهدید می کند ،قادرند برای 300 تن پناهندگی بگیرند ؟

در آن صورت همه به خوبی می دانیم که 300 تن دیگر به مجموع کسانی اضافه می شود که بدترین زندگی را در کمپها دارند و به دست فراموشی سپرده شده اند و پس از گذشت چندین سال نیز با پناهندگی آنان موافقت نمی شود ، مگر تعداد کمی که از پیش مدارک پناهندگی داشته اند .

اما همین افراد اکنون در ایران هیچ مشکلی برای زندگی ندارند و مسئولین صلیب سرخ و کمیساریای عالی پناهندگان نیز به این واقعیت وقوف کامل دارند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9579718&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25