جرزنی بی‌فرجام

Photo 2017 09 08 22 22 69

فوتبال 90 دقیقه است! هر چقدر هم بازی پرتنش باشد وخطاها و دعواها و مصدومیت‌ها زیاد باشد، داور با احتساب وقت اضافه، بالاخره سوت پایان را خواهد زد! وقتی سوت نواخته شد، دیگر نتیجه قابل تغییر نیست و جای تیم برنده و بازنده قابل تغییر نیست!

تحمل شکست هر چقدر هم برای تیم بازنده سخت باشد، ولی چاره‌ی دیگری ندارد! وقت قانونی بازی تمام شده است، باید به رای داور احترام بگذرد!

حالا اگر تیم بازنده کنفرانس خبری بگذارد و بگوید داور را قبول ندارد و یا تیم برنده، بازیکن خارج از پروتکل‌های فیفا آورده است و یا بازیکنان حریف دوپینگ کرده بودند و... راه به جایی نمی برد! شاید جار و جنجال رسانه‌ای ایجاد کند ولی در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی‌کند، یعنی در شکست!

اگر تیم بازنده شکایت قانونی بکند، در نهایت فیفا هم چند روزی ادعا‌های مطرح شده را بررسی می‌کند و اگر مستنداتی به دست نیاید، باز همان آش است و همان کاسه! یعنی تایید نتیجه بازی!

حالا تیم بازنده ده تا کنفرانس خبری بگذارد و ادعاهایش بشود تیتر یک روزنامه ها ولی در نتیجه بازی تغییری حاصل نخواهد شد و تماشاگر‌ها و علاقمندان به فوتبال فقط این همه سر و صدا را جرزنی‌های بعد بازی می‌‌دانند!

کری خوانی قبل بازی مرسوم است و تماشاگران هم با آن همراهی می‌کنند ولی جرزنی بعد بازی جز رسوایی تیم بازنده در نهایت، عایدی دیگری نخواهد داشت!سوت پایان بازی ایران و آمریکا در سوریه و در ماجرای گروه‌های تروریستی تکفیری داعش، النصره و ... خیلی وقت است نواخته شده است. همان طور که سوت پایان این دوئل در عراق و افغانستان پس از اشغال آمریکایی‌ها هم زده شده است! در لبنان هم! در یمن هم در مرحله وقت اضافه است!

نتایج همه‌ی این بازی‌ها اما یکی است. شکست‌های مکرر و متعدد آمریکایی‌ها با تفاضل گل بالا! وقتی قبول شکست سخت باشد، جرزنی‌ها شروع می‌شود و سپاه تروریست می‌شوتروریستی خواندن سپاه اولین پیامش یعنی شکست مفتضحانه آمریکایی‌ها در منطقه و اذعان به قدرتمند بودن سپاه! دزدی در بازار فرار می‌کرد و برای اینکه مردم در شلوغی بازار راهی برایش باز کنند، همان طور که می‌دوید، فریاد می‌زد دزد را بگیرید! آمریکایی‌ها در طول تمام سالهای مواجهه با انقلاب اسلامی، از گروهک منافقین تا داعش را حمایت‌های مالی، سیاسی، تسلیحاتی و ... کرده اند! یعنی تا توانسته‌اند در حین بازی حقه و فریب زده‌اند و ناجوانمردانه بازیکنان تیم حریف را ترور کرده اند و تماشاگران حامی تیم حریفشان را به خاک و خون کشیدند تا بترسند و از حمایت‌شان دست بکشند!

ولی نشد! هر چه کردند نشد! پول‌هایش نتیجه عکس داد! محبوبیت ایران دوچندان شد! کشور مقاومت تبدیل به خط مقاومت شد و  بسیج و سپاه ایران در منطقه تکثیر شد! حالا شروع به فریاد کشیدن کرده اند که سپاه تروریست است آمریکایی‌ها سالهاست که بر روی اختلاف سلیقه‌ی تماشاگرهای حامی تیم حریف حساب کرده‌اند و برنامه ریزی کرده‌اند ولی هیچ وقت فکرش را نمی‌کردند تروریستی خواندن سپاه، نتیجه‌ی داخلی‌اش می‌شود وحدت و یکپارچه شدن تماشاگرهای تیم حریف! حتی جرزنی‌ بعد بازی‌شان هم پاس گلی به حریف بود!

رییس جمهور آمریکا حالا اگر می‌خواهد به عراق برود، باید شبانه و بی اطلاع قبلی سفر کند ، طبیعی است که برای‌اش سخت باشد که رییس جمهور ایران در روز روشن با استقبال خوب عراقی‌ها رو‌به‌رو شود! و برای‌شان سخت‌تر است که یک ژنرال ایرانی به نام قاسم سلیمانی، محبوبیتش‌اش از تمام نظامیان و سیاست‌مداران آمریکایی در میان افکار عمومی منطقه بیشتر است! پس خیلی جای تعجب نیست که جرزنی کنند، هر چند خودشان نیز می‌دانند، فرجامی برایش نیست!


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9502284&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه