بنی صدر با هدف غوغاآفرینی به دانشگاه آمده بود

14 Esfand14 اسفند 1359 منافقین(سازمان مجاهدین خلق) به مناسبت سالگرد درگذشت دکتر مصدق برنامه ای را در دانشگاه تهران ترتیب داد و از بنی صدر به عنوان سخران دعوت کرد. بنی صدر از فرصت به وجود آمده برای تسویه حساب های شخصی خود با نیروهای انقلاب استفاده کرد که موجب آشوب در دانشگاه تهران شد و بسیاری از دانشجویان در اثر درگیری های آن روز به شدت مجروح شدند.

به عقیده بسیاری از هواداران انقلاب اسلامی، بنی صدر پس از حوادث تاسف بار 14 اسفند 59 در دانشنگاه تهران تمام پل های پشت سر خود برای بازگشت به دامان انقلاب را نابود کرد. پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدا ترور کشور) در سالگرد این حادثه تلخ با سرهنگ جانباز بازنشته «محسن دباغ» که سالها توفیق خدمت گزاری در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی را داشته و از نیروهای داوطلب کمیته انقلاب اسلامی در غائله 14 اسفند در دانشگاه تهران بوده است به گفتگو نشسته است.

گفتگو زیر روایت مختصری از حوادث آن روز است از نظرتان می گذرد:

بنده در اوایل انقلاب و در زمان ریاست جمهوری بنی صدر دانش آموز هنرستان در رشته راه و ساختمان بودم و داوطلبانه با کمیته انقلاب اسلامی همکاری می کردم. روز 14 اسفند سال 1359، از طرف کمیته انقلاب اسلامی به ما ماموریت داده شد تا به دانشگاه تهران برویم. هنگامی که به دانشگاه رسیدیم، وضعیت آنجا را به شدت اسف بار مشاهده کردیم. وضعیتی به شدت فسادانگیز که هیچ شباهتی به سخنرانی رئیس جمهور، جمهوری اسلامی ایران نداشت.

درگیری ها پیش از سخنرانی بنی صدر آغاز شده بود و معدود طرفداران بنی صدر و به ویژه تیم حفاظتی او که در دانشگاه حضور داشتند، بچه حزب اللهی ها و اعضای کمیته را به شدت کتک می زدند. پس ورود بنی صدر به دانشگاه بر شدت درگیری ها افزوده شد که نشان دهنده این بود که ایجاد این غائله از قبل برنامه ریزی شده است.

ما برای اینکه نشان دهیم از کمیته انقلاب برای برقراری نظم مجوز داریم، برگه ماموریتمان را به یکی از همراهان بنی صدر دادیم و او هم برگه را به بنی صدر داد. او نیز اسامی ما را با عنوان چماق به دستان از پشت میکروفون خواند و حتی نام هایمان را روزهای بعد در روزنامه انقلاب اسلامی که منتسب به بنی صدر بود چاپ شد.

بعد خواندن اسامیمان، محافظان و اطرافیانش، من و تعدادی دیگر از نیروهای کمیته را به یکی از ساختمان ها بردند و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند که خوشبختانه من دچار شکستگی نشدم اما برخی از دوستان جراحات اساسی برداشتند.

سخنرانی بنی صدر که تمام شد، ما در محوطه دانشگاه ماندیم و به بیت امام نیز خبر غائله رسیده بود که از دفتر ایشان نمایندگانی برای بررسی اوضاع به دانشگاه فرستادند. جمعه همان هفته نیز ما را که از مجروحین این حادثه بودیم به نمازجمعه برده و در صف اول نشاندند که خاطرم هست نماز جمعه به امامت آیت الله خامنه ای بود.

اتفاقات آن روز و شواهد نشان می دهد که بنی صدر با برنامه غوغاآفرینی به دانشگاه آمده بود و برخلاف تصور بعضی که گمان می کنند فضای به وجود آمده او را به این سمت برد نیست؛ که این خود دلیلی دیگر بر خائن بودن این فرد است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10286870&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان