بار سنگین اهالی فرهنگ و هنر در معرفی چهرۀ پیامبر رحمت

Hoseinzadeh

تروریسم تکفیری در تمام سالهایی که با خشونت و قتل و ترور در صدد ایجاد رعب و وحشت در جهان بود در واقع تکمیل کننده پازلی است که نیمه‌ی اول آن و طراحی‌اش را غرب بر عهده داشت.

رشد و گسترش اسلام در غرب به واسطه مفاهیم والای انسانی که اتصال به وحی و منطبق به فطرت انسانی داشته علی رغم مقاومت جریان های سکولار و ضد دین بسیار زیاد بوده است؛ لذا یکی از ریشه های حمایت و پشتیبانی غرب از جریان های تکفیری را می توان در همین نکته یافت. تروریسم تکفیری هم جهان اسلام را مشغول به درگیری های داخلی و تفرقه می کرد که متاسفانه شاهد آن بوده و هستیم و هم با ارائه چهره‌ای خشن از اسلام و رسولی که پیام‌آور رحمت بوده است، از گرویدن مردم و خصوصا جوانان به اسلام ممانعت به عمل آورد.

لذاست که در پرچم داعش شاهد نام پیامبر مهربانیها هستیم. آنچه حضرت رسول به بشریت هدیه داد که در سیره‌ی ایشان ظهور و بروز داشت رحما بینهم بود. مهربانی با کودکان، عیادت بیماران، مقابله با زنده به گور کردن دختران تا حفظ حقوق اسرا و حیوانات و گیاهان و... .

در حقیقت سیره ی عملی زندگی حضرت رسول(ص) منشور اصلی و عملی و حقیقی حقوق بشر، حقوق حیوانات، حقوق گیاهان و منابع طبیعی و ... است.

اما مسلمانان سهوا و دشمنان اسلام عمدا از آن گذشته و به جای پرداختن به آن، جنگ‌ها و غزوات پیامبر را زیر ذره بین قلم و دوربین خود برده اند. نه آنکه این قسمت از سیره پیامبر مهم نیست که هست، بلکه حتی همان را درست و حقیقی انعکاس نداده اند و از دیگر قسمت های زندگی ایشان کامل صرف نظر کرده اند.

و افسوس که با تحریف تاریخ سعی کرده اند، بشریت را از رسیدن پیام صلح و دوستی و انسانیتی که حضرتش به واسطه‌ی اتصال به وحی آورده است محروم کنند.

امثال سلمان رشدی یا کاریکاتوریست دانمارکی و ... تا فیلم هایی که مستقیم و غیر مستقیم به تحریف چهره‌ی پیامبر می پردازند از همین قماش‌اند. و پازل ایشان توسط تروریسم تکفیری کامل شده و با سر بریدن و زنده سوزاندن  و انتشار فیلم آن تکمیل می شود.

نامه‌ای که رهبر انقلاب در سالهای گذشته خطاب به جوانان اروپا و شمال آمریکا نوشته بودند در حقیقت تلاشی برای زدودن غبار تحریف از چهره ی اسلام و پیامبر رحمت بود.

"شناختی مستقیم و بی‌واسطه از این دین به دست آورید. منطق سلیم اقتضاء میکند که لااقل بدانید آنچه شما را از آن میگریزانند و میترسانند، چیست و چه ماهیّتی دارد. من اصرار نمیکنم که برداشت من یا هر تلقّی دیگری از اسلام را بپذیرید بلکه میگویم اجازه ندهید این واقعیّت پویا و اثرگذار در دنیای امروز، با اغراض و اهداف آلوده به شما شناسانده شود. اجازه ندهید ریاکارانه، تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند. اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اوّل آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) آشنا شوید."

نکته‌ی قابل توجه فعالان عرصه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی این است که قسمت سنگینی از بار این تکلیف در ارائه چهره ی حقیقی اسلام و پیامبر رحمت بر دوش آنهاست و تذکری که این روزها از بیان رهبر انقلاب در باب اهمیت این مسئله منتشر شده است:

"آزموده‌ایم که تنوّع استعدادها و ظرفیّتها خیلى مهم است. مثلاً فرض کنید که ما از نگارش تا موسیقى تا هنرِ گرافیک تا چیزهاى دیگر، به همه‌ى اینها براى اینکه بتوانیم یک کار جمعى انجام بدهیم نیازمندیم؛ از هیچ نقطه‌اى غفلت نباید کرد، از هیچ استعدادى صرفِ‌نظر و غمضِ‌عین(چشم‌پوشى) نباید کرد؛ از همه‌ى این استعدادها باید استفاده کرد."

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9606702&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25