احقاق حقوق بازماندگان و قربانیان ترور در مجامع بین‌المللی

07 D 1 خانواده‌های شهدای ترور در دیدار با معاون اموربین‌الملل قوه قضائیه، خواستار پیگیری و احقاق حقوق بازماندگان و قربانیان ترور در مجامع بین‌المللی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جلسه دیدار صمیمانه دبیر کل بنیاد هابیلیان و جمعی از خانواده‌های شهدای ترور با «علی باقری» معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه، در ستاد حقوق بشر برگزار شد.

 

در این دیدار خانواده‌های شهدای ترور ضمن تقدیر از آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه مطالبات و خواسته‌های خود را از دستگاه قضایی و معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه در خصوص احقاق حق بازماندگان و قربانیان حوادث تروریستی در کشورمان، بیان کردند.تحریم یکی از مصادیق ترور است

«شهره پیرانی»، همسر شهید هسته‌ای «داریوش رضایی‌نژاد» که در مرداد سالت 1390توسط سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) به شهادت رسید، اظهار داشت: تعریف ترور مبهم است، چون این واژه مصادیق متعددی دارد که هم شامل ترور شخصیتی و هم فیزیکی می‌شود.

 Sho Pir

وی با اشاره به ترورهایی که در اثر تحریم‌ها به ملت ما تحمیل شده، افزود: تحریم‌ها همه خانواده‌ها را در کشورمان درگیر کرده است؛ از بیماران گرفته تا طبقات ضعیف جامعه که به دلیل تحریم‌ها آسیب‌های جسمی، روحی و روانی زیادی به آنها وارد شده است. تقاضا دارم از این منظر نیز به موضوع ترور پرداخته شود و پیگیری‌های حقوقی در مجامع بین‌المللی برای احقاق حق قربانیان ترورهای فیزیکی و تحریم‌ها که شامل دارو و بیماران کرونایی نیز هست، تسریع شود.

 

همسر شهید هسته‌ای در ادامه تصریح کرد: یکی از شعارهای مجامع حقوق بشری این است که دارو باید از تحریم مستثنی باشد اما با این وجود این استثنا را هم برای جامعه ما قائل نشدند.Mina Kama

حفظ حجاب دلیل ترور خواهر 14 ساله‌ام توسط منافقین کوردل بود

 در ادامه این دیدار «مینا کمایی»، خواهر «زینب کمایی» که در سن 14 سالگی در ابتدای دهه 1360 توسط کوردلان منافق هنگام بازگشت از مسجد ربوده شد و به شهادت رسید، گفت: زینب یک دانش آموز بود؛ نه مسئول مملکتی و نه سیاسی بلکه یک انسان معمولی بود که به دلیل حفظ حجاب و شرکت در راهپیمایی علیه بدحجابی ترور شد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: ما خواستار خونخواهی فرزندان و خواهران این مرز و بوم هستیم. مادرم قبل از اینکه به رحمت خدا برود، دائم این ذکر را تکرار می‌کرد که بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَت؟! به کدامین گناه فرزند من را کشتند! درخواست خانواده‌های ترور پیگیری احقاق حق و خون شهدای ترور در مجامع بین المللی است.Qrani

 

مجازات تروریست‌ها درس عبرتی برای دشمنان این مرز و بوم است 

در ادامه «قرنی محمدی»، پدر شهیده «معصومه محمدی» که در بمب‌گذاری 31 شهریور 1389 در مراسم رژه هفته دفاع مقدس توسط گروهک‌های تروریستی به شهادت رسید، گفت: ایادی وابسته به دشمنان انقلاب اسلامی که تاب دیدن پیروزی نظام اسلامی ما را ندارند، دست به اقدام تروریستی زدند و 12 نفر را به شهادت و تعداد زیادی را زخمی کردند.

 

وی افزود: این گونه اقدامات کوردلانه محکوم است. عاملان این اقدام تروریستی اعدام و به سزای اعمال خود رسیدند که درس عبرتی برای دشمنان این مرز و بوم است. ما خواستار نابودی «عبدالله مهتدی»، سرکرده گروهک کومله در خارج از کشور، هستیم؛ باید سرچشمه نیروهای تروریستی را از بین برد و نابود کرد.

Sana
پدرکوچکترین شهید ترور در ایران خواستار مجازات سرکرده گروهک‌های تروریستی شد

«محمد یاسر پردل»، پدر شهیده «ثنا پردل» کوچکترین شهید ترور ایران و همسر شهیده «سندگل» که در تاسوعای حسینی در سال 89 توسط گروهک تروریستی جندالشیطان در مسجد جامع زاهدان به شهادت رسیدند، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی پشت پرده این ترورها هستند. ما به عنوان بازماندگان و قربانیان ترور خواستار مجازات سرکرده‌های گروهک‌های تروریستی و پیگیری پرونده‌های آنها در دادگاه‌های بین‌المللی هستیم.

Abiz
خانواده شهدای ترور خواستار احقاق حق قربانیان تروریسم هستند

 «محمدحسین آبیز»، پدر شهید «محمود و علیرضا آبیز» که در بمب‌گذاری تروریستی مسجد علی ابن ابی طالب زاهدان توسط گروهک جنایتکار جیش الشیطان، به شهادت رسیدند، نیز گفت: محمود 17 سال و علیرضا 10 ساله بودند و تنها جرم آنها این بود که برای انجام فریضه نماز رفته بودند؛ نه مسئول بودند و نه سیاسی بلکه کودکانی بودند که به طفلان مسلم مشهور شده بودند.

 

وی تأکید کرد: خانواده شهدای ترور از نظام چیزی نمی‌خواهد جز احقاق حق قربانیان و بازماندگان ترور.

 Entezami

مدعیان حقوق بشر به کدام حقوق پایبندند؟!

پدر شهیدان « علیرضا و عرفان انتظامی» در ادامه این جلسه با بیان اینکه کودکان من ‌فروردین‌۱۳۸۷ بر اثر انفجار بمب توسط گروهک تروریستی و سلطنت‌طلب تندر در حسینه سیدالشهدای شیراز به شهادت رسیدند، گفت: این گروهک جنایتکار که در آمریکا مخفی شده با اقدامی بزدلانه دو فرزند من و تعدادی از مردم بی‌گناه را به شهادت رساندند. پیکر یکی از فرزندانم بدون سر بود و دیگری فقط پاهاش به جا مانده بود.

 

وی خطاب به سازمان‌های بین المللی و مدعیان حقوق بشر گفت: تروریست‌ها بشر نیستند. بزدلانی مانند جمشید شارمهد که به تازگی دستگیر شد و خودش باور نمی‌کرد که به دام جمهوری اسلامی ایران بیفتد. به حامیان تروریست‌ها می‌گویم اگر دشمن ما هستید رودرو با ما بجنگید؛ بزدلانه از گروهک‌های تروریستی حمایت می‌کنید شما به کدامین حقوق بشر پایبند هستید؟!

 

انتظامی تاکید کرد: از طرف همه خانواده‌های شهدای ترور از دستگاه قضایی تقاضا دارم حق و حقوق و شکایات ما را در مجامع بین المللی مطرح و پیگیری کنید . ما خواستار نابودی گروهک‌های تروریستی هستیم .

 

 Tara

شکنجه‌گران تروریست را به سزای اعمالشان برسانید

«سمیه سادات تارا»، فرزند سردار شهید «سید ابراهیم تارا» که در سال 1361 در بوکان توسط گروهک تروریستی کومله به شهادت رسید و هنوز پیکر زجر کشیده و شکنجه شده‌اش به آغوش خانواده بازنگشته، گفت: پدر من یکی از مردم مظلوم کردستان بود که دردمند ترور هستند. شکنجه‌گر پدر من «عبدالله مهتدی» همچنان در انگلیس زندگی می‌کند. خواست ما به جریان انداختن پرونده این شکنجه‌گران است؛ آنها را به سزای اعمال شنیع و جنایتکارانشان برسانید. پدر من حتی مزاری نداردکه تسلی خاطر برای من باشد.


Aqgeri

تروریست‌ها باید محاکمه شوند

آقای دانشیان، همسر شهیده «فاطمه آغاجری» و پدر شهیده «مریم دانشیان» که در سال 84 بر اثر بمب‌گذاری در بانک سامان اهواز به دست گروهک تروریستی الاهوازیه به شهادت رسیدند، گفت: همه ما خواستار محاکمه اعضای این گروهک‌های تروریستی هستیم. از شما تقاضا داریم در مجامع بین‌المللی سرکردگان این تروریست‌ها را رسوا و به سزای اعمال شنیعشان برسانید.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10640907&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25