آزادی حلب؛ پیروزی مقاومت بر تروریسم

Halab

شهر راهبردی و مهم حلب پس از آنکه چهار سال در اشغال تروریست‌ها بود شب گذشته آزاد شد. هرچند هنوز آزادسازی این شهر به‌طوررسمی اعلام نشده است، اما حضور ارتش سوریه و متحدان آن عملاً به معنای پایان‌یافتن سلطۀ تروریست‌ها بر زمین و میدان است.

آزادی سریع و ناباورانۀ حلب که سمبل اعتبار و حیثیت تروریست‌ها و حامیان آن‌ها به‌ویژه ترکیه بود، علاوه‌بر تأثیرات راهبردی که در عرصۀ سیاسی، نظامی و امنیتی برای سوریه و منطقه خواهد داشت به تضعیف بیش‌ازپیش گروه‌های تروریستی و پشتیبانان آن‌ها نیز کمک خواهد کرد.

فتح حلب باعث آشفتگی بیشتر صفوف تروریست‌ها و مخالفان به‌اصطلاح میانه‌روی سوری خواهد شد که از همان ابتدا عملاً دچار تشتت بوده‌اند.

فارغ از همه عوامل مربوط به شکست سریع تروریست‌ها در حلب، ناامیدی این گروه‌ها از حمایت پشتیبانان، نقش مهمی در تسلیم یا فرار بسیاری از عناصر مسلح از این شهر داشته است. اظهارات برخی از شخصیت‌های مخالف سوری مانند میشل کیلو و انتقاد سخت این افراد از حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی خود مانند عربستان سعودی و تأکید بر این موضوع که کشورهای مزبور به سوری‌ها (مخالفان و تروریست‌ها) خیانت کردند، نشان می‌دهد حامیان تروریسم هیچ‌وقت پشتیبانان قابل اطمینانی برای تروریست‌ها نیستند.

ازسوی‌دیگر آزادی حلب که با تلاش ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن به‌ویژه مجاهدان جبهۀ مقاومت محقق شد نشان داد که ایستادگی و مقاومت ملت‌ها و اراده‌ها، نقش تعیین کننده و اصلی را در تحولات و عرصه‌های مختلف ایفا می‌کند. این مقاومت با ایستادگی خود، رؤیای نامشروع تروریست‌ها و حامیان آن‌ها را بر باد داد و ثابت کرد که اندیشۀ سیاه تروریسم به دلیل آنکه مورد نفرت ملت‌هاست و بنای نااستواری دارد دیر یا زود محکوم به شکست است.

هم‌چنان‌که فتح حلب را بی‌تردید باید سرآغاز پیروزی‌های دیگر مقاومت بر تروریسم و حامیان آن در عراق و سوریه و یمن و سرتاسر منطقه قلمداد کرد. واضح و آشکار است که مقاومت عملاً خود را به‌عنوان الگویی برای تحقق اراده ملت‌ها و پیروزی بر تروریسم نشان داده است. همان‌گونه‌که رهبر انقلاب در دیدار با رهبران پیمان ملی عراق از نقش الحشدالشعبی به‌عنوان بسیج مردمی و بخشی از بدنۀ جبهه مقاومت تمجید و بر ضرورت تقویت و حمایت از آن تأکید کردند، ترویج اندیشه مقاومت در برابر اندیشه تکفیری و تروریسم باید به‌عنوان دستورکار جدی، مورد توجه همگانی قرار بگیرد.

Ghazvini


    • هیچ نظری یافت نشد

    نظر خود را اضافه کنید

    0
    https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9233806&tmpl=component
    نظر شما به دست مدیر خواهد رسید