پیام تسلیت شخصیتها و رهبران سیاسی ایران و جهان در پی حادثه تروریستی کرمان

1754179 760

در پی حادثه تروریستی امروز در گلزار شهدای کرمان که به شهادت و مصدومیت تعداد کثیری از هموطنانمان منجر شد شخصیتها و رهبران سیاسی ایران و جهان پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کردند:

پیام رهبر انقلاب:

جنایتکاران سنگدل بدانند که سربازانِ راه روشن سلیمانی رذالت و جنایت آنان را تحمل نخواهند کرد/ این جنایتکاران بدانند که از هم اکنون آماج قطعی سرکوب و مجازات عادلانه خواهند بود/ این فاجعه آفرینی پاسخ سختی در پی خواهد داشت باذن الله

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درپی شهادت جمعی از زائران مزار شهید سلیمانی در حادثه تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان پیامی صادر کردند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است. 

بسم الله الرّحمن الرّحیم دشمنان شرور و جنایتکار ملت ایران،‌ بار دیگر فاجعه آفریدند و جمع زیادی از مردم عزیز را در کرمان و در فضای معطّر مزار شهیدان، به شهادت رساندند. ملت ایران عزادار شد و خانواده‌های زیادی در سوگ جگر گوشگان و عزیزان خود غرق ماتم شدند. جنایتکاران سنگدل نتوانستند عشق و شوق مردم به زیارت مرقد سردار بزرگشان شهید قاسم سلیمانی را تحمل کنند. بدانند که سربازانِ راه روشن سلیمانی هم رذالت و جنایت آنان را تحمل نخواهند کرد. چه دستهای آلوده به خون بیگناهان و چه مغزهای مفسد و شرارت‌زا که آنان را به این گمراهی کشانده‌اند، از هم اکنون آماج قطعی سرکوب و مجازات عادلانه خواهند بود. بدانند که این فاجعه آفرینی پاسخ سختی در پی خواهد داشت باذن الله. اینجانب در عزای خانواده‌های مصیبت دیده با آنان همدل وهمراهم و صبر و تسلّای آنان را از خداوند متعال مسألت میکنم. روح مطهر شهیدان انشاءالله میهمان بانوی دو عالم و مادر شهیدان حضرت صدیقه‌ی طاهره سلام الله علیها است. با مجروحان حادثه همدردی میکنم و شفای آنان را از درگاه الهی خواستارم.

سیّدعلی خامنه‌ای

پیام رئیس جمهور:

بار دیگر جنایتکاران ایران ستیز و عمال ترور و سیاهی در اقدامی مذبوحانه و غیر انسانی جنایت تاسف باری را رقم زدند، از تمامی مسئولان استانی می خواهم هرچه سریع تر نسبت به تسکین آلام آسیب دیدگان و مداوای مجروحان و بازگشت نظم و آرامش به شهر کرمان اقدامات لازم را به عمل آورند.

پیام تسلیت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه:

با کمال تاسف حمله تروریستی منفور در کرمان ایران را شنیدیم. برای جان باختگان این حمله از خداوند طلب رحمت داریم و برای مجروحان نیز شفای عاجل مسئلت داریم. برای ملت دوست و برادر ایران آرزوی سلامتی دارم.

پیام پوتین به رهبر انقلاب و مردم ایران:

در بیانیه صادره از سوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین)، رییس‌ جمهور روسیه طی پیامی به آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهور ایران حمله تروریستی در شهر کرمان و کشتار بی رحمانه مردم را تسلیت گفت.

 واکنش دولت عراق به حادثه تروریستی کرمان: 

دولت عراق حادثه تروریستی امروز در کرمان را که به شهادت ده‌ها نفر منجر شد، محکوم کرد.

دولت عراق همچنین همبستگی خود را با ملت و دولت ایران در مواجهه با این حادثه دردناک اعلام و بر آمادگی کشورش برای ارائه انواع کمک‌ها به منظور کاستن از شدت این اقدام جنایتکارانه و بزدلانه تاکید کرد.

 پاکستان اقدام تروریستی در کرمان را محکوم کرد:

جلیل عباس جیلانی، وزیر امور خارجه پاکستانی در پیامی خطاب به حسین امیرعبداللهیان نوشت: پاکستان حملات غیرانسانی تروریستی در کرمان که جان چندین بیگناه را گرفت به شدت محکوم می‌کند. تسلیت صمیمانه به دولت و مردم ایران. پاکستان در این زمان اندوهگین با ایران همبستگی می‌کند.

پیام تسلیت معاون اول رئیس‌جمهور: 

شهادت جمعی از هموطنان مان در گلزار شهدای کرمان و در چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، روزی تلخ و جانگداز را برای همه ایرانیان رقم زد. خون پاک انسان هایی بی سلاح و آزاده و شهروندانی بیگناه توسط ایادی رژیم صهیونیستی و حامیانش بر زمین ریخت و گرچه فیض عظیم شهادت را نصیب آنها ساخت، اما همه ما را در غم و اندوه فرو برد.

این مصیبت بزرگ را به خانواده های محترم شهدا، ملت عظیم الشان ایران و همه آزادگان جهان تسلیت می گویم و ضمن آرزوی صبر و آرامش برای بازماندگان و شفای عاجل برای مجروحان، اطمینان می‌دهیم به یاری خداوند متعال گروه های تروریستی و حامیان کوردل آنها در داخل و خارج از کشور مکافات این جنایت را پرداخت می‌کنند.»

 پیام رئیس قوه قضاییه :

حادثه‌ی اندوهبار و تلخ شهادت جمعی از مردم عزیزمان در مسیر گلزار شهدای کرمان در سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، به دست تروریست‌های مزدور، قلب‌ها را متألم گرداند و بار دیگر قساوت و خباثت دشمنان ملت ایران اسلامی را آشکار ساخت.

تروریست‌های کوردل که اذنابِ مستکبران هستند، پس از شکست و هزیمت در ناامن‌سازی کشور در توطئه‌های مختلف، تمام همت خود را معطوف به انتقام گرفتن از مردمان متدیّن ایران اسلامی کرده‌اند؛ این سیاه‌دلان قسی‌القلب و اربابان آدم‌کش آن‌ها که از حاج قاسم و شهیدان و مجاهدان محور مقاومت کینه و حقد عمیق دارند و حتی از برگزاری مراسم سالگرد شهادت او هم واهمه دارند باید بدانند ملت ما هیچگاه بواسطه این دست تحرکات مذبوحانه از آرمان‌های مقدس خود و عشق ورزیدن به مسیر و راه نورانی شهدا و حاج قاسم عزیز، دست نخواهد کشید.

بدون تردید، آمران و عاملان این جنایت اندوهبار از طرق مقتضی مجازات خواهند شد؛ بر همین اساس دستگاه‌های مسئول اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی مکلف هستند با سرعت و دقت، به تعقیب تمامی سرنخ‌ها و عاملان و مسبّبان این جنایت اهتمام ورزند و آنان را به سرپنجه قضایی کشور بسپارند؛ مسئولان قضایی مربوطه چه در استان کرمان و چه در سایر مناطق که ردی از تروریست‌های دخیل در این ماجرا وجود دارد نیز موظفند نهایت مساعی خود را برای دستگیری این جانیان به کار بندند؛ قدرمتیقّن دستگاه قضایی به موجب وظیفه ذاتی و قانونی خود، برخوردی عبرت‌آموز با تمامی عاملان و دست‌اندرکاران این جنایت شقاوت‌آمیز خواهد داشت.

اینجانب ضمن آرزوی بهبودی و عافیت برای مجروحان این حادثه تروریستی، تسلّا و همدردی خود را به خانواده‌های شهدای عزیز عرض می‌کنم و صبر و سکینه الهی را برای آنان و علوّ درجات را برای شهیدان مسألت می‌نمایم.

 پیام تسلیت حکیم :

«سید عمار حکیم» از خداوند متعال برای شهدا رحمت و مغفرت و برای مجروحان طلب شفا و سلامت کرد. رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه این حادثه را به رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت ایران تسلیت گفت.

 پیام تسلیت جمهوری آذربایجان به دولت و مردم ایران:

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد و به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

 پیام سیدحسن نصرالله:

سید حسن نصرالله به خانواده‌های شهدای واقعه تروریستی کرمان در سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تسلیت گفت.

 پیام تسلیت دفتر آیت الله سیستانی:

دفتر آیت الله سیستانی در پی وقوع حادثه تروریستی استان کرمان پیام تسلیتی صادر کرد. در این پیام آمده است: این مصیبت جانکاه را به خانواده‌های داغ دار وعموم مردم شریف ایران تسلیت عرض می‌نماییم؛ و از خدواند متعال برای شهدای گرامی رحمت و رضوان الهی و برای مجروحان شفای عاجل مسألت داریم.

 پیام تسلیت مقتدی صدر:

به مردم ایران تسلیت عرض میکنیم.

پیام تسلیت قاآنی، فرمانده سپاه قدس:

به بازماندگان شهدای حادثه تروریستی کرمان که توسط عاملان رژیم صهیونیستی و آمریکا انجام شد تبریک و تسلیت می‌گوییم. به حول اللهی روزی فراخواهد رسید که آمریکا بیشتر از امروز باید عواقب حمایت از اسراییل را بپردازد.

 اتحادیه اروپا انفجار تروریستی کرمان را با «شدیدترین لحن» محکوم کرد:

سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اتحادیه اروپا با شدیدترین لحن بمب‌گذاری امروز در شهر کرمان در ایران را محکوم و همبستگی خود را با مردم ایران ابراز می‌کند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «این اقدام تروریستی باعث مرگ و زخمی شدن شوک‌آور غیرنظامیان شده است، دل‌های ما اکنون با قربانیان و خانواده‌های آنها است، مرتکبان بایستی پاسخگو شوند».

 رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان:

متاسفانه آگاهی یافتم که در پی دو انفجار در شهر کرمان ایران، در مراسم چهارمین سال‌روز شهادت سردارسپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه پاسداران ده‌ها تن شهید و مجروح شده اند. تروریزم خطر منطقه‌ای و جهانی است که امروز امنیت شهروندان جهان را با خطر مواجه ساخته است. مبارزه در برابر این پدیده، مستلزم مبارزه جهانی است و باید ریشه‌های تروریزم چه در افغانستانِ تحت تسلط طالبان و چه در جاهای دیگر، خشکانیده شود. مراتب عمیق همدردی خود را خدمت دولت و ملت همسایه، دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌های‌ شهدا ابراز داشته، روان شهدا را شاد و برای مجروحان سلامتی آرزو می‌کنم.

 دبیرکل سازمان ملل حمله تروریستی کرمان را بشدت محکوم کرد:

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل حمله تروریستی امروز چهارشنبه در کرمان ایران را بشدت محکوم کرد و به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ خانم فلورنسیا سوتو نینو، معاون سخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزود: دبیرکل سازمان ملل حمله امروز به مراسم یادبود در شهر کرمان در جمهوری اسلامی ایران را که بر اساس گزارش‌ها بیش از ۱۰۰ کشته و تعداد زیادی زخمی برجای گذاشت، به شدت محکوم می‌کند.

پیام تسلیت دولت قطر:

وزارت امورخارجه قطر اعلام کرد که دولت دوحه این حادثه جانکاه را به خانواده قربانیان ، دولت و ملت ایران تسلیت می‌گوید و برای مجروحان این حادثه آرزوی بهبودی دارد. موضع دولت قطر مخالفت کامل با خشونت، تروریسم و اقدامات مجرمانه صرف نظر از انگیزه‌ها و دلایل آن است. 

بیانیه دفتر سیاسی انصارالله یمن:

بسم الله الرحمن الرحیم بمب گذاری های جنایتکارانه ای که در شهر کرمان ایران رخ داد و زائران حرم سردار قاسم سلیمانی در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی را هدف قرار داد و ده ها شهید و مجروح برجای گذاشت را به شدت محکوم می کنیم. این مصیبت وارده را به رهبری، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران و خانواده های قربانیان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای شهدا رحمت واسعه و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت داریم. این جنایت شنیع بیانگر تمامی جنایاتی است که برای تضعیف نظام جمهوری اسلامی، نقش آن در مقابله با استکبار جهانی، پذیرش آرمان محوری ملت و حمایت از نیروهای مقاومت در فلسطین و لبنان صورت گرفته است. جمهوری اسلامی در برابر توطئه‌ها قوی‌ مي باشد و همه تلاش‌های آمریکا و اسرائیل برای بی‌ثبات کردن امنیت ایران با شکست مواجه خواهد شد.

پیام تسلیت خانواده شهدای ترور کشور:

خانواده شهدای ترور کشور ضمن تسلیت این واقعه دردناک به محضر حضرت ولی عصر (عج) و رهبر معظم انقلاب و خانواده های شهدای کرمان و تسلیت سالگرد شهادت سرداران بزرگ مقاومت، از مقامات مسئول کشور میخواهد تا نسبت به پاسخگویی مناسب به تروریست ها از هیچ اقدامی فروگذار نکند.

پیام تسلیت ورزشکاران و سلبریتی ها:

یحیی گل محمدی، علی دایی، امیر قلعه نویی، هنگامه قاضیانی، فریبا نادری، منیژه حکمت، محمدرضا مهاجر، بهرنگ علوی، شروین حاجی پور، مازیار لرستانی، مینا وحید و تیم ملی فوتبال ایران این حادثه را به ملت ایران و مردم کرمان تسلیت گفتند.

 واکنش نمایندگی ایران در ژنو:

امروز اقدام بزدلانه تروریستی در کرمان ایران جان بیش از صد کودک بی گناه و غیرنظامی را گرفت. بین المللی جامعه باید در برابر این اقدامات شنیع تروریسم بایستد. ایران همیشه در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده است.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان:

با دلی سنگین از فاجعه‌ای که امروز در کرمان رخ داد و بر اثر آن افراد بی‌گناه کشته و مجروح شدند، باخبر شدم.

در این لحظه سخت، از طرف مردم جمهوری ارمنستان و خودم، جناب عالی، به من اجازه دهید تا برای همه بستگان قربانیان ابراز تاسف کنم و برای همه مجروحان آرزوی بهبودی عاجل کنم.

ابراز همدردی عمان با ایران:

وزارت خارجه سلطنت عمان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: دولت عمان تسلیت خالصانه و همدردی صمیمانه خود را به کشور دوست جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌های قربانیان دو بمب گذاری در استان کرمان ابراز داشته و برای مجروحان این حادثه آرزوی شفای عاجل می‌کند.  این بیانیه می افزاید: عمان بر موضع قاطع خود در محکومیت شدید خشونت و تروریسم در همه اشکال آن تاکید می‌ورزد.

نخست‌وزیر و رئیس اقلیم کردستان عراق حادثه كرمان را محكوم كرد:

مسرور بارزانی نخست وزیر و رئیس اقلیم کردستان عراق: حمله بزدلانه به شهر کرمان را محکوم می کنم. به خانواده قربانیان و دولت جمهوری اسلامی ایران تسلیت می‌گویم و شریک غم و ناراحتی آنها هستم. برای مجروحان شفای عاجل آرزو دارم.

حماس حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد:

جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: حادثه تروریستی امروز در شهر کرمان که غیرنظامیان را هدف قرار داد و به شهادت و زخمی شدن صدها نفر منجر شد، محکوم می‌کنیم. این بیانیه می‌افزاید: هرگونه اقدام تروریستی که غیرنظامیان را هدف قرار دهد و موجب برهم زدن امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران در راستای خدمت به طرح‌های شوم دشمن صهیونیستی شود که امنیت و منافع ملت‌های منطقه را هدف قرار داده، محکوم می‌کنیم. جنبش حماس تاکید کرد که این مصیبت و فاجعه بزرگ را به جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌های قربانیان خالصانه تسلیت گفته و از درگاه خداوند برای مجروحان شفای عاجل را مسئلت داریم.

اعلام تسلیت عربستان:

ما صمیمانه تسلیت، همدردی و همبستگی خود را با ایران در این رویداد دردناک اعلام می‌کنیم و برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل داریم.

وزارت خارجه ایرلند:

وزير خارجه ايرلند حادثه تروريستى كرمان را محكوم كرد: «من بمب‌گذاری امروز در ایران را به شدت محکوم می کنم، حمله‌ای مذموم و بی‌رویه. تروریسم و خشونت هرگز قابل توجیه نیست.»

پادشاهی اردن:

اردن هم انفجار تروریستی کرمان را محکوم کرد.

وزارت خارجه آلمان:

آمار بالای تلفات انفجارهای امروز کرمان که در میان آنها کودکان زیادی وجود دارد، ما را عمیقا غمگین کرده است و این اقدام تروریستی را محکوم می‌کنیم.

ایالات متحده آمریکا ضمن تسلیت برای انفجارهای کرمان، هرگونه نقش ایالات متحده در این رویداد را رد کرد:

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با «هولناک» خواندن انفجارهای کرمان به خانواده قربانیان تسلیت گفته است. او در عین حال گفته هنوز برای صحبت از دلیل آن زود است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته: «اولا باید بگویم که آمریکا به هیچ شکلی در این رویداد نقشی نداشته و هرگونه ادعای خلاف آن مضحک است.» او افزوده است که دلیلی وجود ندارد که آمریکا بخواهد فکر کند اسرائیل پشت این انفجارها بوده است!


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان