راي دادگاه لوكزامبورگ موفقيت تروريستها نبود

سخنگوي نهاد مدني "ايران اينترلينك" در انگليس بر ضرورت باقي ماندن نام گروهك منافقين در فهرست گروههاي ممنوعه تروريستي در اروپا و آمريكا تاكيد كرد.

 

Khodabande

"مسعود خدابنده" روز شنبه به خبرنگار ايرنا در لندن گفت: اين فرقه تروريستي نمي‌تواند دل به حكم ماه گذشته دادگاه لوگزامبورگ در خصوص آزادسازي دارايي‌هاي مسدود شده خود ببندد.

وي گفت: حكم اين دادگاه منجر به تغييري در وضعيت غيرقانوني بودن اين فرقه تروريستي نخواهد شد.

"اولا، اين حكم بر اساس سوء‌استفاده وكلا از خلاء قانوني در مقررات اروپايي ضدتروريسم مصوب سال ‪ ۲۰۰۲‬صادر شده و ثانيا قوانين جديدتر و كاملتري در سطح اروپا براي كنترل دارايي‌هاي گروههاي تروريستي وجود دارد".

عضو جدا شده گروهك منافقين اضافه كرد: همانگونه كه مشاهده شد، پس از صدور اين حكم، دادگاه عالي آمريكا از خارج كردن نام اين فرقه از فهرست گروههاي تروريستي در آن كشور خودداري كرد.

خدابنده به نقل از منابع آگاه گفت: گروهي از وكلاي انگليسي با حمايت دولت اين كشور مشغول بررسي راهكارهاي موجود براي رفع محدوديت‌ها و خلاء‌هاي قانوني با هدف اجراي تحريم كامل گروههاي تروريستي از جمله منافقين و ديگر سازمانهاي تروريستي بين‌المللي از جمله "القاعده" و "پ.ك.ك" هستند.

دولت انگليس پنجشنبه گذشته در توضيح وضعيت دارايي‌هاي گروهك تروريستي منافقين در اين كشور به نمايندگان مجلس عوام تاكيد كرد كه اين دارايي‌ها همچنان در انگليس مسدود خواهد بود.

"مارگارت بكت" وزير امور خارجه انگليس با بيان اينكه دارايي اين گروه بر اساس قوانين داخلي اين كشور مسدود است، متذكر شد: دادگاه اروپا درباره ماهيت تروريستي اين گروه حكمي نداده است.

خدابنده در ادامه اين گفت‌وگو با اشاره به مستند چهارشنبه شب تلويزيون "بي.بي.سي" درباره آينده "اردوگاه اشرف" در عراق و احتمال استفاده ابزاري آمريكا از منافقين گفت: اين فرقه بدنام‌تر و ناتوان‌تر از آن است كه براي آمريكا حتي به صورت بالقوه و براي ايجاد ارعاب مفيد واقع شود.

عضو سابق منافقين افزود: در حال حاضر دولتهاي اروپايي و آمريكايي از همكاري آشكار با اين فرقه تروريستي اكراه دارند، ولي در مواردي برخي ماموران امنيتي بيگانه در عراق با مسوولان منافقين در اين كشور تماس مي‌گيرند تا بتوانند به بهره‌كشي از آنان ادامه دهند.

مدير گروه ايران اينترلينك افزود: آمريكايي‌ها راهي جز انحلال كمپ اشرف ندارند.

"اولا وجود اين اردوگاه مغاير با اهداف دولت عراق است. دوم اينكه دستكم نيمي سكنه اين اردوگاه خواهان جدايي از آن و آغاز زندگي غيرسياسي و غيرسازماني در مكاني ديگر هستند".

به گفته خدابنده، در حال حاضر ‪ ۵۰‬تا ‪ ۵۱‬عضو ارشد منافقين در فهرست تحت تعقيب پليس بين‌الملل (اينترپل) قرار دارند.

مسوول ايران اينترلينك با بيان اينكه به نظر نمي‌رسد دولت ايران نگران فعاليتهاي منافقين باشد، گفت: با توجه به عفوي كه از مدتها پيش براي اعضاي اين گروهك در ايران اعلام شده، تنها نام اعضاي رهبري اين گروهك و كساني كه داراي جرايم محرز شده هستند يا شاكي خصوصي دارند، در فهرست تحت تعقيب اينترپل قرار گرفته است.

دولت انگليس فعاليت تشكيلات تروريستي موسوم به "سازمان مجاهدين خلق ايران" را از سال ‪ ۲۰۰۱‬ميلادي در اين كشور ممنوع اعلام كرده است.

وزير خارجه انگليس مهرماه گذشته در يك كنفرانس مطبوعاتي تصريح كرد:

دولت اين كشور گروهك منافقين را همچنان يك سازمان تروريستي مي‌داند.

ايران اينترلينك يك سازمان مشورتي غيردولتي به منظور امدادرساني به اعضا و هواداران گريخته و جداشده از فرقه تروريستي منافقين است كه دفتر اصلي آن در شمال انگليس قرار دارد.


    • هیچ نظری یافت نشد

    نظر خود را اضافه کنید

    0
    https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9062213&tmpl=component
    نظر شما به دست مدیر خواهد رسید