«برهم صالح» از ضربات گروهک تروریستی منافقین به مردم عراق می‌گوید

پارلمان عراق روز گذشته به ریاست جمهوری آقای دکتر برهم صالح رأی مثبت داد. شخصیت معتدل کرد عراقی که اتفاقا روابط خوبی نیز با ایران دارد.

این رویداد و مواضع اصولی ایشان علیه گروهک تروریستی منافقین در دیدار سال 1386 دبیرکل بنیاد هابیلیان با وی باعث شد تا پایگاه اطلاع‌رسانی خانواده شهدای ترور به بازنشر محتوای آن دیدار و اظهارات آقای صالح که آن زمان معاون نخست وزیر عراق بودند، اقدام کند.

در آن دیدار آقای صالح ضمن همدرد با خانواده‌های شهدای ترور ایران، اقدامات وقت دولت عراق برای اخراج و رسیدگی قانونی به وضعیت منافقین را تشریح کرد.

معاون وقت نخست وزیر عراق با بیان این نكته كه منافقین دشمن دو ملت ایران و عراق هستند و ملت و دولت عراق مواضع خصمانه این گروه را درك می‌كند و حضور غیرقانونی آن‌ها را مخالف منافع عراق می‌شناسند به تشكیل كمیسیونی در دولت عراق برای رسیدگی به چگونگی اخراج آن‌ها از عراق اشاره كرده و گفته بود: با توجه به سوابق خائنانه این گروه علیه ملت عراق و این كه آنان جزیی از ابزار سركوب مردم عراق در رژیم صدام بوده‌اند و نقشی كه تلاش داشتند پس از سرنگونی صدام بازی كنند، گزارش این كمیسیون، عزم دولت عراق را برای هرچه سریعتر اخراج نمودن آن‌ها راسخ‌تر نمود كه امیدواریم به زودی شاهد تحقق آن باشیم.

آقای صالح همچنین خطاب به خانواده شهدای ترور ایران یادآور شد كه مردم عراق و به‌خصوص مردم كردستان عراق نیز از این گروه آسیب دیده‌اند و اخراج آن‌ها قبل از هر چیز یک خواسته عراقی است.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید