انتقال گروهی منافقین به آلبانی خلاف قوانین کمیساریای عالی پناهندگان است

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: آمریکا قصد ندارد شاکله گروهک منافقین فرو بپاشد لذا در قراردادهای انتقال این گروهک نوعی فضاسازی می‌شود که امکان جدا شدن آن‌ها وجود نداشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و به نقل از صبح توس، سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان، در رابطه با موضوع انتقال سریع منافقین از اردوگاه لیبرتی به آلبانی گفت: توافق انجام شده توسط آمریکا و دولت آلبانی برای انتقال این تعداد از منافقین (۱۹۰۰ نفر) تا پایان سال ۲۰۱۶، قبلاً هم سابقه داشته است.

وی در این رابطه افزود: بایستی توجه کنیم طی ۱۲ سال حضور آمریکایی‌ها در عراق همواره روش‌های غلط موجب شده روند انتقال منافقین با موانعی مواجه شود. سیاست آمریکایی‌ها موجب شده سازمان منافقین به رسمیت شناخته شود و شاکله خود را حفظ کند و در امنیت کشور عراق اخلال ایجاد نماید.

دبیر کل بنیاد هابیلیان تاکید کرد: در کمیساریای عالی پناهندگان ذکر شده است که شیوه انتقال نیروها تحت عنوان پناهنده باید کاملاً به صورت فردی باشد و نباید این عمل به صورت گروهی و سازمانی صورت پذیرد؛ حتی صلیب سرخ هم باید بتواند تضمین دهد که این فرد کاملاً از گروه جدا شده است.

سید محمدجواد هاشمی نژاد اذعان داشت: آمریکایی‌ها این روند کمیساریای عالی پناهندگان را با بحث و مذاکره به عنوان انتقال با این سازمان تروریستی به هم ریخته‌اند. دولت آلبانی هم اگر قرار باشد براساس نظرات آمریکایی‌ها شاکله این سازمان را در کشور خودش حفظ کند امنیت خود را در آینده مورد خطر قرار خواهد داد.

وی افزود: برخی تلاش دارند با نظارت بر روی اعضای منافقین، نگذارند افراد حاضر در آلبانی از این سازمان جدا شوند و با ایجاد شغل آن‌ها را تحت نظر گرفته‌اند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در رابطه با چگونگی بهره برداری آمریکا از منافقین گفت: سیستم‌های کشورهای غربی برای پیشبرد اهداف خود از گروهک منافقین استفاده می‌کنند و بسیاری از کارهای تبلیغاتی و جاسوسی خود را به این صورت پیش می‌برند.

سید محمدجواد هاشمی نژاد دلیل انتخاب آلبانی به عنوان مقصد انتقال منافقین را چنین اعلام داشت که علی رغم رایزنی آمریکایی‌ها، کشوری مسئولیت این گروهک را نپذیرفته است؛ زیرا امکان خطرآفرینی آن‌ها برای کشورها زیاد است. در سطح منطقه هم حضور منافقین امکان خدشه‌دار کردن رابطه با ایران را در پی دارد.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در پایان گفت: آمریکا قصد ندارد شاکله گروهک منافقین فرو بپاشد لذا در قراردادهای انتقال این‌ها نوعی فضاسازی می‌شود که امکان جدا شدن آن‌ها وجود نداشته باشد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش گفتگو

در گفت‌وگوی هابیلیان با عضو سابق شورای روابط خارجی آلمان

سپهبد سلیمانی تروریسم سازمان‌یافته بین‌المللی را تضعیف کرد

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

در گفت‌وگوی هابیلیان با دکتر توکل حبیب‌زاده

دفاع پیشگیرانه در حقوق بین‌الملل مشروعیت ندارد

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان