سخنرانی منتشر نشده شهید هاشمی‌نژاد در رابطه با رژیم صهیونیستی

Ghodshasheminejad

دفاع از مظلوم و محکوم کردن ظالم همیشه مورد خطاب دانشمند فقید، شهید سیدعبدالکریم هاشمی نژاد بود. ایشان در سخنرانی های کوبنده خود مکررا به نقش مخرب سیاست‌های استعمارگران اشاره داشتند. شهید هاشمی نژاد در بررسی ابعاد تشکیل و موجودیت رژیم صهیونیستی در روز قدس سال 1360 به ایراد سخنرانی پرداخت که در ادامه آن را می خوانیم؛

آنها نه به خدا، نه به انبیاء و نه به دین ایمان دارند. صهیونیست یک حزب سیاسی وابسته به جهان سرمایه داری که جز در برابر منافع آمریکا و منافع خود هیچ مسئله ای برای او مطرح نیست اما در عین حال دقت بفرمایید. من یادم نمی رود در سفری که پانزده ماه قبل به لیبی داشتم بر اثر دعوتی که به مناسبت برچیده شدن پایگاه‌های آمریکایی در آنجا از گروه‌های مختلف کرده بودند. من هم با جمعیتی از حزب جمهوری اسلامی به آنجا رفتم. در ملاقاتی که با قذافی داشتیم ، رهبر لیبی، من روی این مسئله تکیه کردم به او گفتم آقای معمر قذافی شما می دانید صهیونیست به خدا ایمان ندارد، به انبیاء ایمان ندارد مذهب را به رسمیت نمی شناسد در خدمت جهان سرمایه داری است و هدف آنها تأمین منافع مادی آنهاست و بس.

 

صهیونیسم وامپریالیسم برای اینکه بتواند از نیروی مادی تمام مردم یهود در سراسر جهان استفاده کند حکومت کثیف اسرائیل را به نام یک حکومت یهودی و به نام یک حکومت مذهبی به وجود بیاورد چرا؟ تا یهودی ایرانی، یهودی فرانسوی، یهودی انگلستان، یهودیان تمام سراسر جهان نسبت به اسرائیل احساس کنند که وطن آنها آنجا است. برای اینکه صهیونیست بتواند از امکانات مادی آنها استفاده کند و دولت اسرائیل را تقویت کند این حکومت را به نام حکومت مذهبی و حکومت یهود مطرح می کند در حالی که صهیونیست اصلاً به مذهب ایمان ندارد و به خدا ایمان ندارد.

 6524fccf05dfc

از نیروی عظیم و سیل بنیان کن و امکانات یک میلیارد مسلمان جهان بهره برداری کنید

من به قذافی گفتم با این حال چرا با مردم مسلمان به نیروی اسلام تکیه نکنیم آنها روی آئین یهود به دروغ تکیه می کنند تا بتوانند نیروی عظیم ملت یهود را در سراسر جهان بسیج کنند به نفع اسرائیل . اما چرا کشورهای عربی اکثراً روی عروبت، عربیت، نژاد تکیه می کنند چرا اسلام را مطرح نمی کنند تا از نیروی عظیم و سیل بنیان کن و امکانات یک میلیارد مردم مسلمان جهان بهره برداری کنند. اینها خیانت هایی بوده که خود آمریکا مرتکب شد منتها با دست تعدادی از رهبران وابسته ی عرب.

بله، صندوق بین المللی صهیونیست پول می داد، دستگاه‌های گسترده تبلیغاتی آنها در دنیا به راه افتادند گفتند یهودیان یک وطن می خواهند آمریکا حمایت کرد، انگلستان حمایت کرد.  خوب آمریکا اگر راست می گوید و علاقمند به یهودیان و می خواهی آنها یک وطن داشته باشند چرا یکی از ایالت های خود را در اختیار آنها قرار نمی‌دهد،

اگر مردم یهود نیاز به یک وطن دارند چرا مردم فلسطین باید این بار سنگین را بر شانه بکشند و این بها را بپردازند.؟ این شگرد کثیف دنیای سرمایه داری بود که دو میلیون عرب فلسطینی، مسلمان، اینها را از خانه شان، زمین شان، محل آبا و اجدادی شان بیرون کردند و یهودیان اروپایی و آمریکایی را آوردند سر جای اینها گذاشتند.

آمریکا اگر می خواهد خسارت‌های  هیتلر را بپردازد اگر می خواهد وطنی را در اختیار اینها قرار بدهد چرا یکی از ایالت های خودش را در اختیارشان قرار نداد. نه مسئله این نیست. آنها نه برای یهود دل می سوزانند و نه علاقمند به نژاد آنها هستند.

شما لابد امروز این را می دانید، در روزنامه ها خوانده اید از خبرگزاریها شنیده اید. یهودیانی که امروز در فلسطین هستند فکر نکنید یهودیان شرقی یعنی آن یهودیانی که از ایران و از کشورهای عربی از منطقه ی آسیا و آفریقا برخاستند و رفتند اسرائیل اینها، بیچاره ها به نوایی رسیدند، ابداً، همه ی امکانات در اسرائیل شغل، مسکن، حقوق و امکانات رفاهی همه و همه در اختیار یهودیان اروپایی و آمریکایی است. یهودیان شرقی بدبخت دچار همون محرومیت هایی بودند که هستند ، یک یهودی اروپایی و آمریکایی اگر وارد اسرائیل بشود بلافاصله شغل داره، حقوق مکفی داره، امکانات رفاهی داره، مسکن داره، تمام شرایط برای او آماده است ولی یهودی شرقی همون بدبختی بوده که هست. اینها دلیل بر آن نیست که مسئله ی یهود نیست فقط یک جایگاه و پایگاه حفظ منافع آمریکا و سرمایه داری  جهانیه؟.

 

آیا مسئله واقعاً حمایت از یهوداست؟

 اگر مسئله، مسئله ی حمایت از یهود است چرا یهودیان شرقی در بدبختی در آنجا زندگی می کنند.؟ نه مسکن دارند، نه شغل دارند غالباً نه امکانات دارند. نه رفاه دارند. مسئله این نیست رهبران بزرگ یهودی زمامداران آنها گلد مئیرها، موشه دایان ها، بگین ها، اینها مال فلسطین اند؟ تمام اینها یا مال فرانسه اند یا آمریکائی اند یا از انگلستانند. اینها را برداشتند آورده اند به نام آیین یهود برای حفظ منافع آمریکا ،دو میلیون آواره ی فلسطینی درست کردند و این یهودیان اروپایی و آمریکایی را گذاشته اند سر جای آنها. مسئله فلسطین این است.

 237617

اسرائیل توانایی مقابله به تنهایی را ندارد

با تمام تبلیغاتی که می شود که اسرائیل از نظر نظامی قوی است، نیرومنده است اولین قدرت است ورزیده است. با تمام این تبلیغات همین الآن اسرائیل ده روز، ده روز توانایی نداره به تنهایی وارد میدان جنگ شود و جنگ را ادامه دهد ده روز فقط .

این که همه می گویند اسرائیل قوی است، نیرومند است. اینها تبلیغات دنیای سرمایه داری و آمریکاست ..مانند آن تبلیغاتی که در مورد رژیم پهلوی داشتند برای اینکه ملتها را مرعوب کنند

 

بیت المقدس باید به وسیله ی ملت و طلیعه دار بودن این انقلاب به آزادی برسد

ارتش ما، سپاه ما، بسیج ما، ملت ما به پیش می رود به سوی آزادی قدس و سرنوشتی مردم اسرائیل و آمریکا ندارند در این منطقه جز شکست و این آینده ای است که بدون شک انشاء الله دنیا با این آینده مواجه خواهد شد و خواهید دید طلیعه دار قدس ملت عزیز ایران خواهند بود بدون شک. و بیت المقدس باید به وسیله ی این ملت و با پیش حرکت کردن و طلیعه دار بودن این جامعه و این انقلاب به آزادی برسد.

 

وطن براساس مذهب!!

دستگاه تبلیغاتی بین المللی در صحنه ی جهانی شروع کرد به فعالیت که چرا مردم یهود در تمام دنیا یک جای مخصوص به خود ندارند و در تمام کشورها بیگانه هستند. تحت این عنوان و با استفاده ی روانی و عاطفی از جنایت هایی که هیتلر در برابر مردم یهود انجام داده بود و کشتار وحشیانه ی آنها، با استفاده از این عوامل شروع کردند به جوسازی فریاد برداشتند که چرا مردم یهود نباید یک جایگاه مخصوص به خود و یک وطن داشته باشند. این سؤال مطرحه مگر مردم مسیحی مذهب یک کشور به عنوان کشور مسیحی دارند مگر بودائی یان جهان نقطه هایی که در آنجا زندگی می کنند به عنوان وطن بودائی آنجا را اتخاذ کردند و چنین وطن هایی را در اختیار دارند؟ وطن براساس مذهب!!

 14020728000036 Test PhotoN

اسرائیل در واقع ایالتی از ایالات متحده ی آمریکاست

مسئله ی فلسطین چه مسئله ای است. اسرائیل چه حکومتی است؟ چرا در این نقطه به وجود آمد چرا حکومت کثیف اسرائیل در بین مردم مسلمان خاورمیانه عربی مانند یک غده ی سرطانی به وجود آمده و اینگونه جسورانه با مردم مسلمان برخورد می کند. جنایت می کند، بمباران می کند، تخریب می کند. آتش افروزی می کند و قصاب خاورمیانه شده است چرا؟ مسئله، مسئله ی اسرائیل نیست مسئله ی آمریکاست شما می دانید بسیاری از انسان‌های واقعی سیاسی جهان وقتی ایالات متحده آمریکا را می شمرند که آمریکا دارای چند ایالت است یکی از این ایالتها را اسرائیل به حساب می آورده واین یک واقعیت است اسرائیل در واقع ایالتی از ایالات متحده ی آمریکاست و همان تعهد و مسئولیتی که حکومت مرکزی آمریکا در برابر ایالت تگزاز دربرابر ایالت کالیفرنیا و ایالتهای دیگر آمریکا دارد دقیقاً عین همان تعهد را از نظر اقتصادی و از نظر نظامی و از نظر تمام جنبه ها در برابر اسرائیل دارد. اسرائیل را حکومتهای استعماری غرب به وجود آورده اند.

 

آیا مسئله اسرائیل و فلسطین یک مسئله عربی است یا اسلامی؟

نشان دادیم به دنیا که آمریکا قابل مبارزه است، آمریکا تو خالی است. این رو ملت ایران نشان داد. چرا صد میلیون ملت مسلمان عرب اینطور در برابر اسرائیل زبون هستند؟ آمریکا طرح خودش را ریخته نقشه خودش را هم عملی کرده. اولین کاری که کرده این بود که، مسئله ی اسرائیل را به عنوان مسئله عرب مطرح کرد. آیا مسئله اسرائیل و فلسطین و بیت المقدس یک مسلئه عربی است یا اسلامی؟ خاک بر سر رهبران کثیف منحط آمریکایی وابسته اکثر کشورهای عرب، مدام بر روی عروبت و نژاد تکیه کردند. تصور کردند فلسطین یک مسئله ی عربی است، مسئله بیت المقدس یک مسئله عربی است. اگر بیت المقدس یک مسئله عربی است اگر اسرائیل خودش را با عربها تنها طرف می دانست. بگوید چرا در جنگ شش روزه ی ژوئن، وقتی ارتش کثیف اسرائیل وارد بیت المقدس شد و بیت المقدس را فتح کرد، چرا موشه دایان که در آن روز وزیر دفاع اسرائیل بود اعلام کرد، فریاد زد گفت امروز ما انتقام خیبر را از مسلمین گرفتیم. اسرائیل وفلسطین یک مسئله عربی است؟ اسرائیل داره با عربها مبارزه می کند یا با اسلام رو به روست ؟

/


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31