صدام سرويسهاي ويژه براي منافقين داشت

گفتگو با دکتر سید حسن زوینی تحلیلگر مسائل سیاسی عراق

Zoviny

هابیلیان : نظر شما به عنوان يك عراق درباره منافقين چيست؟

این سازمان به معنای واقعی کلمه مزدورانی گوش بفرمان هستند. زمانی صدام و امروز هم آمریکا ارباب آنها هستند .لازم است برای اثبات این ادعا مثالی بزنم . برای ساخت یک پادگان با امکانات ادوات و تجهیزات لجستیکی و نظامی با آخرین دستاوردهای روز که هزینه ی بسیار بالایی نیز در بر دارد باید توجیهی منطقی وجود داشته باشد و این توجیه به اندازه ی کافی برای صدام وجود داشت زیرا سازمان مذکور در هر مورد و مساله ای دست به سینه و آماده ی خدمتگذاری به صدام بود و خدمات زیادی را نیز به صدام تقدیم کرده بود. بعد از صدام نیز این سازمان در چرخشی 180 درجه ای به آمریکا ابراز بندگی کرد تا مورد حمایت واقع شود. مسلما اگر حمایت آمریکا از این اردوگاه نبود با توجه به جنایات منافقین مردم عراق این اردوگاه را ویران کرده بودند .

هابیلیان : صدام چه سرویسهای ویژه ای به منافقين ارائه می کرد؟

توجه صدام به آنان همانند توجه صاحبخانه ی مهربان به غلامش بود . جدا از تمام خدماتی که صدام در زمان حیات منافقین به آنها ارائه می کرد حتی بعد از زمان مرگشان نیز هوای آنان را داشت . من خودم به عنوان شاهد عینی این قضیه بودم که صدام برای 150 نفر از اعضاء این گروه که در در درگیری با ارتش ایران کشته شده بودند در قبرستان عمومی کربلا قبرهای باشکوه و گران قیمتی از جنس سنگ مرمر بنا کرد و باز خودم شاهد این مسئله بودم بعد از سقوط صدام خانواده های کشته شدگان قیام سال 1991 که بدست منافقين کشته شده بودند تمام این سنگها را شكستند. صدام در حقیقت در مقایسه ی بین مردم کشورش و آنان، اعضای سازمان منافقین را با دید عزیزانه تری می نگریست و همیشه با مزدوران خود مهربان بود .

هابیلیان : مردم عراق در مورد منافقين بدنبال چه سرنوشتی هستند؟

اخراج این گروهک جنایتکار تروریستی از عراق تنها خواسته ی مردم عراق است .

هابیلیان : چه كارهايي بايد براي ايجاد وحدت در عراق انجام داد؟

در ابتدا باید از خروج آمریکا صحبت کرد که این مسئله یکی از اصلی ترین دلایل همبستگی مردم عراق خواهد شد. به عنوان مثال در قضيه پیروزی تيم فوتبال عراق در جام ملتهای آسیا باید بگویم عراق از ترکیب جمعیتی مختلفی تشکیل شده و تیم ملی نیز از همین ترکیب ایجاد شد و نشان داد که با اتحاد و یکدلی می توان در حضور قدرتهای بزرگ فوتبال آسیا نیز قهرمان شد . زمانی که تیم ملی قهرمان شد مردم به خیابانها ریختند و شعارهایی که می دادند حاکی از مخالفت بااشغالگران و لزوم وحدت در بین همه ی عراقی ها بود . آنچه مسلم است اتحاد بین مردم عراق دوباره تجدید خواهد شد و اشغالگران را نیز با همین اتحاد بیرون خواهیم کرد .


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9932130&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش گفتگو

متن کامل دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با علامه مصباح یزدی

مهم‌ترین ریشه فساد، برتری‌طلبی است

شجریان در شهادت استاد خود چه گفت

شجریان علیه منافقین

گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

سردار رفیق‌دوست در گفتگو با هابیلیان

امام با منافقین اتمام حجت کرد

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان