شهدای ترور، مظلوم‌ترین شهدا هستند

1398110816482162319519014

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد گفت: ما فرزندان شهدای ترور، سندهای زنده‌ای هستیم که می‌توانیم گواه بر قربانی‌بودن کشورمان در حوزه تروریسم باشیم.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان و کارشناس حوزه تروریسم در گفتگو با شیرازه با بیان اینکه کشورما یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریسم در دنیاست اظهار داشت: تروریست‌‎هایی که در ایران اقدام به جنایت کرده‌اند، به شکل علنی از طرف قدرت‌های جهانی، حمایت مالی، لجستیکی و همه نوع حمایتی می‌شوند و گروه‌های جنایتکار، در کشورهای اروپائی، دفاتر رسمی دارند.

به گفته وی، این که ما تنها کشوری هستیم که مقامات عالی رتبه زیادی از کشورمان در کنار مردم عادی کوچه و بازار به شهادت رسیدند، از موارد اختصاصی جمهوری اسلامی ایران است و از قضا بیشترین محکومیت‌های حمایت از تروریسم را به ناحق خورده‌ایم.

هاشمی‌نژاد با اشاره به عوامل بالا گفت: همه این عوامل باعث شد ما، جمعی از خانواده‌های شهدای ترور شده، تشکلی ایجاد کنیم برای اینکه جنایات تروریستی را هم در کشور و هم در سطح بین‌المللی بازتاب دهیم و به دنیا بفهمانیم که کشور ما نه تنها حامی تروریسم نیست، که خود، بزرگ ترین قربانی تروریسم است و اتفاقا تروریسم‌هایی که اینجا جنایت کردند، پشتوانه و حامیان اصلی شان، قدرت های اروپایی و آمریکاست.

وی در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر اینکه چرا هابیلیان؟ گفت: به این دلیل که اولین جنایت علیه بشریت، با همین شیوه تروریستی بوده که برای همه ادیان الهی هم آشناست و آن، همان موضوع ترور هابیل توسط قابیل است؛ و این موضوعی است که تا به الآن بشریت همچنان درگیرش است، اگر روزگاری دلایل شخصی دلیل این امر بوده، امروزه جهت گیری های سیاسی است که باعث استفاده از این روش توسط دولت های بزرگ است.

این فرزند شهید در ادامه اظهار داشت: ما فعالیت خود را از سال 1384 شروع کردیم و دفتر اصلی ما مشهد است، البته به دلیل اینکه پیگیری خیلی از امور از تهران است، در تهران هم دفتری داریم، اما در شهرستان ها شعبه رسمی نداریم.

این کارشناس حوزه تروریسم افزود: هر خانواده شهیدی که موضوع شهادت عزیزش ترور باشد، عضوی از خانواده هابیلیان است. پس از شهر خود می تواند فعالیت کند. این است که از پتانسیل این خانواده‌های شهید در راستای فعالیت‌های بنیاد همکاری می طلبیم.

دبیرکل بنیاد هابیلیان، احصا کردن لیست و آمار شهدای ترور در گوشه و کنار کشور را یکی از کارهای اساسی این بنیاد دانست که این کار با همکاری همین خانواده‌ها انجام شده است و لیست 17هزار شهدای ترور که جزئی از آمار رسمی کشور است را فراهم کرده است.

هاشمی‌نژاد ادامه داد: علاوه بر این نیاز به سرگذشت‌پژوهی و نحوه شهادت این عزیزان داریم و چون خانواده‌ها جزئی از سندهای رسمی در این زمینه‌اند، احتیاج به سرگذشت‌پژوهی خانواده‌ها هم داشتیم برای این کار هم خانواده‌ها همکاری لازم را داشتند.

وی با بیان اینکه در سایت بنیاد هابیلیان، آمار شهدا به تفکیک استانی برای دسترسی راحت پژوهشگران و رسانه‌ها قرار داده‌ایم تصریح کرد: متأسفانه روزانه به این ترورها افزوده می شوند و اینگونه نیست که به یک آمار قطعی در یک مقطع زمانی برسیم. در همین سال جاری تعدادی از شهدای مرزبانی را داشتیم که توسط گروهک های تروریستی به شهادت رسیدند.

این کارشناس تروریسم با اشاره به اینکه در همه استان‌ها شهید ترور داریم تصریح کرد: در استان فارس، بیش از 500 شهید ترور داریم که این آمار همچنان در حال به روز رسانی با توجه به شرایط روز و شهدای اخیر می باشد.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9497768&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  دکتر کبری صالحی‌جاوید؛ بنیاد هابیلیان

  فراز و فرود روابط گروهک منافقین با عراق

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، روزنامه فرهیختگان

  منافقین و اسرای جنگی ایران

  منافقین جزئی از سیستم جنگی صدام

  شکست روحیه مقاومت با ابزار «ترور»

  مجید مربایان؛ روزنامه خراسان

  صلحی برای افزایش خشونت

  محمدرضا سرابندی؛ روزنامه سازندگی

  منافقین جاسوس

  خدمات بی‌شائبه منافقین به ارتش بعثی

  پیشنهادات صدام به منافقین

  جدیدترین مطالب

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  محمدصادق کوشکی از دلایل ناکامی شورش 5 مهر 60 می‌گوید

  افتادن نقاب از چهره منافقین

  کارمند وزارت ‌راه‌وترابری

  شهید مهدی احمدی

  واکنش رئیس قوه قضاییه ایران به یا‌وه‌گویی ترامپ

  سردار ‌سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم بود

  سعید محمدی؛ روزنامه فرهیختگان

  منافقین؛ ستون پنجم رژیم بعث

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، روزنامه فرهیختگان

  منافقین و اسرای جنگی ایران

  دکتر کبری صالحی‌جاوید؛ بنیاد هابیلیان

  فراز و فرود روابط گروهک منافقین با عراق

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  کودک یک ساله‌ای که ترور شد

  شهید هایده علی‌بیگی

  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه