باید از ظرفیت‌های سازمان همکاری اسلامی و کشورهای غیرمتعهد در مبارزه با تروریسم استفاده شود

Mirkazemiمسعود میرکاظمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در امر مبارزه با تروریسم باید علاوه بر همگراکردن کشورهای قربانی تروریسم از ظرفیت سازمان همکاری اسلامی و کشورهای غیرمتعهد استفاده کرد.

مسعود میرکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی دومین کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور گفت:  برگزاری کنگره بین‌المللی شهدای ترور اقدام خوبی است اما برگزارکنندگان این کنگره توجه داشته باشند بازتاب و پوشش گسترده آن تاثیرات مطلوب و مورد انتظار را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم تاکید کرد: بازتاب وسیع کنگره و نتایج آن در سطح جهان تاثیر بسزایی در همگرا شدن دولت‌ها و ملت‌های آزادی‌خواه دارد.

وی متذکر شد: با وجودی که جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین قربانی ترور و تروریسم است ولی صهیونیست‌ها و کشورهای غربی، افکار عمومی جهان را از طریق رسانه‌های‌شان به نحوی مدیریت می‌کنند که گویا ایران خود تروریست و حامی همه تروریست‌های عالم است. نمود این مسئله حتی در قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل یا قطعنامه‌های اتحادیه اروپا نیز قابل مشاهده است که نمونه آن تحریم‌ها و اقدامات ناجوانمردانه‌ای است که در موضوع هسته‌ای علیه ایران انجام می‌دهند.

ضعف کشورهای قربانی ترور در استفاده ضعیف از توانایی‌های رسانه‌ای است

وزیر اسبق نفت، ضعف جمهوری اسلامی ایران و کشورهای قربانی تروریسم را در استفاده ضعیف از توانایی‌های رسانه‌ای این کشورها دانست و خاطرنشان کرد: رسانه‌های صهیونیستی و غربی با اطلاع‌رسانی یک سویه، ایران‌هراسی و حمایت ایران از تروریست‌ها را مدام در برنامه‌های رادیو و تلویزیونی خود تبلیغ می‌کنند، اما راه‌های مبارزه چیست؟ به نظر بنده باید از ظرفیت‌های سیاسی و رسانه‌ای سازمان همکاری اسلامی و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در کنار ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشورهای قربانی تروریسم نیز استفاده بهینه کرد.

رئیس سابق کمیسیون انرژی مجلس نهم در پیشنهادی تأسیس شبکه رسانه‌ای کشورهای غیرمتعهد را خواستار شد و افزود: باید بتوانیم از ظرفیت مجمع کشورهای غیرمتعهد در کنار موقعیت کشورهای قربانی ترور و تروریسم استفاده کنیم و با راه‌اندازی شبکه رسانه‌ای قوی می‌توان در برابر نظام رسانه‌ای صهیونیسم و دروغ‌پراکنی‌های آمریکا واکنش بهتری داشته باشیم.

میرکاظمی با اشاره به رفتارهای دوگانه غربی‌ها در به‌وجودآوردن داعش و اعلام انزجار از این گروهک تروریستی، گفت: سیاستمداران غربی، داعش را به‌وجود ‌آوردند و ظرف مدت بسیارکوتاهی با استفاده از رسانه‌های خود به اصلی‌ترین جبهه ضدداعش تبدیل شدند. این کشورها داعش متوحش را به وجود می‌آورند، آموزش می‌دهند و پول و سلاح در اختیارشان می‌گذارند و با موج رسانه‌ای که به راه می‌اندازند خود را ضدداعش نشان می‌دهند.

باید از مهمترین و مؤثرترین ابزار در اختیار غرب، علیه خودش استفاده کرد

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: آمریکا امروز حقوق‌بشر را زیر پا گذاشته و در فلسطین، غزه، لبنان و یمن نسل‌کشی می‌کند اما حوادث و جنایت‌های آنان در این کشورها آن طور که روی می‌دهد پوشش رسانه‌ای داده نمی‌شود یا هیچ رسانه بین‌المللی به خاک‌وخون کشیدن زنان، کودکان و مردم یمن را مخابره نمی‌کنند.

وی ایجاد موج رسانه‌ای در سطح جهان را از مهمترین توصیه‌هایش به بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) بیان کرد و افزود: ایجاد چنین موجی را باید در دستور کار دومین کنگره مبارزه با تروریسم قرار داد، باید از مهمترین و مؤثرترین ابزار در اختیارغرب علیه خودش استفاده کنید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تاکید کرد: برای همگراکردن کشورهای قربانی تروریسم باید از توان و ظرفیت این کشورها استفاده کرد؛ علاوه بر آن باید از جایگاه و موقعیت سازمان کنفرانس اسلامی بهره برد حتی باید از ظرفیت کشورهای غیرمتعهد که ایران حضور مؤثر و خوبی بین این کشورها دارد در جهت ایجاد همگرایی گسترده بین کشورهای دارای درد مشترک بهره مناسبی جست.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9503434&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  دکتر کبری صالحی‌جاوید؛ بنیاد هابیلیان

  فراز و فرود روابط گروهک منافقین با عراق

  محمدصادق کوشکی از دلایل ناکامی شورش 5 مهر 60 می‌گوید

  افتادن نقاب از چهره منافقین

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، روزنامه فرهیختگان

  منافقین و اسرای جنگی ایران

  واکنش رئیس قوه قضاییه ایران به یا‌وه‌گویی ترامپ

  سردار ‌سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم بود

  گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

  دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

  جدیدترین مطالب

  گفتگو با مصطفی امینی‌خواه درباره کتاب «مناظره دکتر و پیر»

  متفکرِ غریب

  روزنامه شهرآرا

  سید حبیب واعظ

  گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

  دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

  دکتر سیده عذرا هاشمی‌‌نژاد، روزنامه صبح نو

  روشنگر جریان نفاق

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

  از محکومیت رژیم بعثی تا تلاش برای حضور در جبهه‌ها

  برشی از خاطرات حجت‌الاسلام علی‌اکبر مهدوی خراسانی

  شهیدی که بخواب مادرش آمد و توطئه منافقین را خنثی کرد

  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه