جنایات گروهک های تروریستی به پشتوانه غربی‌ها انجام شده است

199002 973

پیگیری سیاست عزتمندانه و قدرتمندانه ایران باعث شد كشورهای غربی هم محدودیت‌هایی برای منافقین اعمال كردند. امروز شرایط جمهوری اسلامی ایران متفاوت است و پیگیری‌های بین‌المللی علیه منافقین، امكان تحقق دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، سید محمدجواد هاشمی‌نژاد دبیركل بنیاد هابیلیان در برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو، برگزاری دادگاه رسیدگی به جنایات گروهک تروریستی منافقین را امری لازم و در خورتقدیر دانست.

سید محمدجواد هاشمی‌نژاد با اشاره به سابقه طولانی جنایات گروهك‌های تروریستی در ایران گفت: دلیل حجم گسترده جنایت‌هایی كه گروهك‌های تروریستی در ایران مرتكب شدند، به‌واسطه حمایت‌های كشورهای بیگانه به‌ویژه غربی‌ها و آمریكایی‌ها بود. تمهید حضور گروهك‌های تروریستی و داشتن جایگاه در كشورهای اروپایی نشان می‌دهد تروریسم یكی از ابزارهای پیش‌برنده سیاست خارجی آنها است.

وی از اقدامات متعدد جمهوری اسلامی ایران برای تقابل با گروهك منافقین گفت و اشاره كرد: البته همواره انجام سیر اقدامات حقوقی علیه گروهك تروریستی منافقین خلائی بود كه همواره احساس می‌شد. به دنبال مطالباتی كه خانواده شهدای ترور در این زمینه داشتند، قوه قضائیه در این زمینه اقدام كرده است.

دبیركل بنیاد هابیلیان به‌عنوان یكی از بازماندگان شهدای ترور، اقدام قوه قضائیه برای تشكیل پرونده و دادگاه كیفری علیه منافقین را قابل‌تقدیر دانست و اظهار كرد: قطعاً پیگیری موضوعات کیفری باید در كشوری صورت بگیرد كه اقدامات جنایت‌كارانه انجام شده است. دادرسی باید توسط مقامات كشور انجام شود و پس از صدور حكم، برای پیگیری‌های بین‌المللی، مراحل بعدی از نظر دیپلماتیك انجام شود.

وی اظهار امیدواری كرد با انجام اقدامات قضایی و حقوقی علیه منافقین شاهد دادگاهی كردن آنها باشیم بیان كرد: در یكی دو سال گذشته اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حد دستگیری سران برخی از گروهك‌ها بوده است و امیدوار هستیم بتوانیم این رویه همچنان در سطح گروهك‌های منافقین ادامه داشته باشد.

هاشمی‌نژاد با بیان اینكه تا پیش‌ازاین، شرایط و بستر خیلی برای محاكمه حقوقی و بین‌المللی منافقین فراهم نبود ابراز كرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران قدرت بلامنازع است و جایگاه واقعی خود را در سایه تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم كل قوا به دست آورده است. كشورهای غربی به‌صراحت اعلام می‌كنند هیچ تصمیم‌گیری بدون ایران ممكن نیست.

وی افزود: ایران در شرایط بسیار خوبی برای پیگیری بسیاری از موضوعات قرار دارد كه محاكمه تروریست‌ها از جمله گروهك منافقین از جمله آن است. امسال شاهد بودیم بعد از ۴۰ سال كشورهای غربی از جمله فرانسه كه همواره تمهیداتی را برای برگزاری اجلاس منافقین برگزار می‌كردند، این اتفاق كم‌رنگ شد و حتی در آلبانی شاهد حضور نیروهای پلیس در كمپ منافقین بودیم.

دبیركل بنیاد هابیلیان بیان كرد: پیگیری سیاست عزتمندانه و قدرتمندانه‌ای كه رهبر معظم انقلاب مورد تأكید قرار داده‌اند، باعث شد كشورهای غربی هم محدودیت‌هایی برای منافقین اعمال كردند؛ بنابراین امروز شرایط جمهوری اسلامی ایران متفاوت است و پیگیری‌های بین‌المللی علیه منافقین، امكان تحقق دارد. شاهد بودیم سران بعضی از گروهك‌هایی كه سال‌ها دستشان به خون ملت ایران آغشته بود، دستگیر و در كشور محاكمه شدند.

وی با تصریح بر اینكه زیرساخت و شرایط برای دادگاهی كردن گروهك تروریستی منافقین فراهم است، اظهار كرد: بعد از برگزاری دادگاه در ایران و صدور حكم، می‌توانیم اجرای این احكام را در سطح بین‌الملل و از طریق مراجع مرتبط پیگیری كنیم. همچنین باید كشورهای حامی تروریست‌های منافقین كه شرایط را برای جنایت علیه ایران فراهم كرده بودند هم در این مسیر موردتوجه قرار گیرند و از آنها در دادگاه‌های بین‌المللی شكایت شود.

 


مطالب پربازدید سایت

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

آیا اروپا چشم خود را به روی ماهیت تهدیدآمیز منافقین باز کرده است؟

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

سازمان ملل و ضرورت کنترل و نظارت بر گزارشگران ویژه

روح الله هاشمی‌نژاد در مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس

فرهنگ مقاومت را می توان ثمره فعالیت های فرهنگی شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد دانست

جدیدترین مطالب

روح الله هاشمی‌نژاد در مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس

فرهنگ مقاومت را می توان ثمره فعالیت های فرهنگی شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد دانست

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

سازمان ملل و ضرورت کنترل و نظارت بر گزارشگران ویژه

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

آیا اروپا چشم خود را به روی ماهیت تهدیدآمیز منافقین باز کرده است؟

نامه غریب‌آبادی درباره مواضع جاوید رحمان

تروریست‌های جانی و خطرناک چهره حقوق بشری به خود گرفته‌اند

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

پیام تشکر خانواده شهدای ترور کشور از رئیس جمهور

منافقان جایی در دنیا ندارند

از تیرانا رانده و از کانادا مانده

محاکمه تروریست‌ها مشمول مرور زمان نمی شود

ترور و جنایات گروهک‌های تروریستی تا ابد قابل پیگیری است

نمی‌خواهیم استان درگیر نزاع‌های بین‌المللی شود

مخالفت استان غربی عراق با پذیرش تروریستهای مستقر در مرز با ایران

مطالب پربازدید بخش گفتگو

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

دبیر کل بنیاد هابیلیان در پاسخ به خبرنگار قدس

تاریخ مصرف منافقین برای دولت های غربی تمام شده است

دبیر کل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با قدس؛

«حبیب اسیود» دم خروس ادعای حقوق‌بشری غرب

شهریور 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
20
21
22
23
24
28
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان