جنایات گروهک های تروریستی به پشتوانه غربی‌ها انجام شده است

199002 973

پیگیری سیاست عزتمندانه و قدرتمندانه ایران باعث شد كشورهای غربی هم محدودیت‌هایی برای منافقین اعمال كردند. امروز شرایط جمهوری اسلامی ایران متفاوت است و پیگیری‌های بین‌المللی علیه منافقین، امكان تحقق دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، سید محمدجواد هاشمی‌نژاد دبیركل بنیاد هابیلیان در برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو، برگزاری دادگاه رسیدگی به جنایات گروهک تروریستی منافقین را امری لازم و در خورتقدیر دانست.

سید محمدجواد هاشمی‌نژاد با اشاره به سابقه طولانی جنایات گروهك‌های تروریستی در ایران گفت: دلیل حجم گسترده جنایت‌هایی كه گروهك‌های تروریستی در ایران مرتكب شدند، به‌واسطه حمایت‌های كشورهای بیگانه به‌ویژه غربی‌ها و آمریكایی‌ها بود. تمهید حضور گروهك‌های تروریستی و داشتن جایگاه در كشورهای اروپایی نشان می‌دهد تروریسم یكی از ابزارهای پیش‌برنده سیاست خارجی آنها است.

وی از اقدامات متعدد جمهوری اسلامی ایران برای تقابل با گروهك منافقین گفت و اشاره كرد: البته همواره انجام سیر اقدامات حقوقی علیه گروهك تروریستی منافقین خلائی بود كه همواره احساس می‌شد. به دنبال مطالباتی كه خانواده شهدای ترور در این زمینه داشتند، قوه قضائیه در این زمینه اقدام كرده است.

دبیركل بنیاد هابیلیان به‌عنوان یكی از بازماندگان شهدای ترور، اقدام قوه قضائیه برای تشكیل پرونده و دادگاه كیفری علیه منافقین را قابل‌تقدیر دانست و اظهار كرد: قطعاً پیگیری موضوعات کیفری باید در كشوری صورت بگیرد كه اقدامات جنایت‌كارانه انجام شده است. دادرسی باید توسط مقامات كشور انجام شود و پس از صدور حكم، برای پیگیری‌های بین‌المللی، مراحل بعدی از نظر دیپلماتیك انجام شود.

وی اظهار امیدواری كرد با انجام اقدامات قضایی و حقوقی علیه منافقین شاهد دادگاهی كردن آنها باشیم بیان كرد: در یكی دو سال گذشته اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حد دستگیری سران برخی از گروهك‌ها بوده است و امیدوار هستیم بتوانیم این رویه همچنان در سطح گروهك‌های منافقین ادامه داشته باشد.

هاشمی‌نژاد با بیان اینكه تا پیش‌ازاین، شرایط و بستر خیلی برای محاكمه حقوقی و بین‌المللی منافقین فراهم نبود ابراز كرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران قدرت بلامنازع است و جایگاه واقعی خود را در سایه تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم كل قوا به دست آورده است. كشورهای غربی به‌صراحت اعلام می‌كنند هیچ تصمیم‌گیری بدون ایران ممكن نیست.

وی افزود: ایران در شرایط بسیار خوبی برای پیگیری بسیاری از موضوعات قرار دارد كه محاكمه تروریست‌ها از جمله گروهك منافقین از جمله آن است. امسال شاهد بودیم بعد از ۴۰ سال كشورهای غربی از جمله فرانسه كه همواره تمهیداتی را برای برگزاری اجلاس منافقین برگزار می‌كردند، این اتفاق كم‌رنگ شد و حتی در آلبانی شاهد حضور نیروهای پلیس در كمپ منافقین بودیم.

دبیركل بنیاد هابیلیان بیان كرد: پیگیری سیاست عزتمندانه و قدرتمندانه‌ای كه رهبر معظم انقلاب مورد تأكید قرار داده‌اند، باعث شد كشورهای غربی هم محدودیت‌هایی برای منافقین اعمال كردند؛ بنابراین امروز شرایط جمهوری اسلامی ایران متفاوت است و پیگیری‌های بین‌المللی علیه منافقین، امكان تحقق دارد. شاهد بودیم سران بعضی از گروهك‌هایی كه سال‌ها دستشان به خون ملت ایران آغشته بود، دستگیر و در كشور محاكمه شدند.

وی با تصریح بر اینكه زیرساخت و شرایط برای دادگاهی كردن گروهك تروریستی منافقین فراهم است، اظهار كرد: بعد از برگزاری دادگاه در ایران و صدور حكم، می‌توانیم اجرای این احكام را در سطح بین‌الملل و از طریق مراجع مرتبط پیگیری كنیم. همچنین باید كشورهای حامی تروریست‌های منافقین كه شرایط را برای جنایت علیه ایران فراهم كرده بودند هم در این مسیر موردتوجه قرار گیرند و از آنها در دادگاه‌های بین‌المللی شكایت شود.

 


مطالب پربازدید سایت

سکویی برای هم راستا کردن کشورهای آسیایی و آفریقایی

«آلکو» و تجربه ایران در مبارزه با تروریسم

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

دبیركل بنیاد هابیلیان در رادیو گفت‌وگو

حقوق بشر آمریكایی، ضد حقوق بشر و ضد انسانیت است

اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان با انتشار بیانیه‌ای خبر داد

دستگیری عوامل حمله تروریستی به خودروی حامل صندوق آرای مردم

پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات منافقین

برای شرکت کنندگان در تجمعات منافقین اعلان قرمز صادر خواهد شد

مطالب پربازدید بخش گفتگو

فرزند شهید آقامیری می‌گوید منافقین باید به اشد مجازات محکوم شوند

فرزند شهید ترور: منافقین به اشد مجازات محکوم شوند

روایتی از ترور شهید گودرزی به دست منافقین؛

ابراز امیدواری درباره نتایج دادگاه

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی

برگزاری دادگاه منافقین باعث رضایت مردم می‌شود

روایت‌گری پژوهش‎گر حوزه نفاق از تاریخ منافقین؛

خوابگردهایی که مزدوری پیشه کردند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان