مجاهدین خلق (منافقین) عزت‌الله سبزخواه را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت

رحیم خادم

نام مستعار: رحمت

فرمانده واحد تروریستی

رضا پور رضایی  

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

1.اظهارات محمد مقدم مسئول و فرمانده واحدهای تروریستی ویژه منافقین در منطقه شرق تهران درباره ترور شهید عزت الله سبزخواه مطلق:

" ... افراد واحد تروریستی: رحیم خادم و ؟

تاریخ عملیات تروریستی: 18/11/60

نتیجه عملیات تروریستی: به شهادت رسانیدن 2 نفر در دفترشان (کنار درب)

مکان عملیات تروریستی: خیابان سبلان

شیوه عملیات تروریستی: احتمالاً به شیوه گشت موتوری صورت گرفته است.

تدارکات واحد تروریستی: 1 موتور، 2 کلت، 2 نارنجک "

2. اعتراف منافقین تروریست به این جنایت در بولتن‌های درونی مبنی بر ترور شهید عزت الله سبزخواه مطلق: ...

شهید عزت‌الله سبزخواه مطلق

شغل: استوار بازنشسته ارتش، فرش فروش

سن: 49 سال

وضعیت تأهل: متأهل دارای 7 فرزند

محل شهادت: خیابان سبلان شمالی، مغازه

تاریخ شهادت: 1360/11/18

زندگینامه

در سال 1311 در خانواده‌ای مذهبی در قریه نور دیده به جهان گشود. پس از اتمام تحصیلات ابتدایی به دلیل تنگدستی مالی مجبور به ترک تحصیل شد و جهت امرار معاش به کار پرداخت. 16 ساله بود که پدرش را از دست داد و بار سنگین تأمین معاش خانواده بر دوشش سنگین تر گردید. بیست ساله بود که پس از ازدواج به خدمت ارتش در آمد و در رده‌های پایین ارتش با شرافت تمام در شهرستان ها خدمت می‌کرد. علیرغم محیط فاسد ارتش در دوران رژیم ستمشاهی او هیچگاه پا از مسیر حق و عدالت بیرون نگذاشت و با الهام از تعالیم عالیه اسلام خدمت به مردم را در صدر وظایف خود قرار می‌داد.

پس از بیست و یک سال خدمت در ارتش عاقبت بازنشست شد و جهت تأمین معاش خانواده 9 نفره اش به کار در یک مغازه فرش فروشی پرداخت. در طول این دوران هیچگاه انجام فرایض مذهبی اش را فراموش نکرد و با مسجد پیوندی مستحکم برقرار نمود و در حد توان به پیشبرد انقلاب و استحکام جمهوری اسلامی یاری می‌رساند و ضمن شرکت در مجالس و مراسم سخنرانی و راهپیمایی‌های مردمی، به سهم خود عضوی شایسته از امت اسلام بود.

شهادتنامه

در روز هیجدهم بهمن 1360 دو نفر از تروریست‌های منافق جهت ترور صاحب فرش فروشی‌ای که شهید در آن کار می‌کرد، به مغازه وارد می‌شوند. شهید سبزخواه با مشاهده تروریست ها به نیت پلید آنها پی می‌برد و علیرغم آن که می‌دانست می‌تواند با کنار کشیدن جان سالم به در ببرد، به مقابله با آنها بر می‌خیزد و سینه خود را سپر گلوله‌های آنها می‌کند.

منافقین کوردل که تنها به جنایت و خدمت به منافع آمریکا می‌اندیشیدند او را هدف گلوله قرار می‌دهند و سپس با وحشت از صحنه این جنایت ددمنشانه می‌گریزند. شهید سبزخواه به قیمت جان خود زندگی برادر مسلمان دیگری را نجات می‌دهد و در این راه به شهادت می‌رسد.

پزشکی قانونی علت شهادت وی را به شرح زیر گزارش نموده است:

" جای سوراخ دخول گلوله در بالای کاسه چشم راست دیده می‌شود ... سوراخ گرد و منظم همراه با آثار سوختگی اطراف آن به قطر 5 سانتیمتر .... با همان مشخصات فوق در طرف چپ جناغ سینه .... و دومی در پهلوی چپ .... دیده می‌شود که هر دو سوراخ دخل گلوله است. با توجه به مراتب فوق علت مرگ برخورد گلوله به جمجمه و قفسه صدری و شکم تعیین می‌گردد “

شهید سبزخواه مطلق جان خود را فدای مسلمانی دیگر کرد و بدین ترتیب با خون خود ارزش برادری و اخوت را برای بار دیگر به نمایش گزارد. از خود گذشتگی شیه زندگی شیعیان است و جز این انتظاری نباید داشت، که اینان در مکتب علی (ع) و حسین (ع) پرورش یافته و درس ایمان و ایثار را از کربلا  آموخته اند. روانش شاد و یادش گرامی باد.

مزار شهید، بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 100، شماره 27

باز هم دروغ و عوام فریبی

باز هم دروغ و عوام فریبی، باز هم وارونه گویی، باز هم مثل همیشه توجیه جنایت به شیوه‌ای که تنها از منافقین کوردل بر می‌آید ؛ “عوامل مهم سرکوبگر و فالانژ رژیم ." حتی که اینان را در رذالت حد و مرزی نیست. به مغازه‌ای حمله کرده اند تا کاسبی مؤمن که جرمی جز همین ایمان نداشته است را به شهادت برسانند و آنگاه که به یمن فداکاری انسان با ایمان دیگری در این توطئه شکست خورده اند، دست به جنایتی دیگر زده اند و در اطلاعه‌های سر تا پا دروغ و کذب دم از “اعدام انقلابی "، “عنصر مهم “را می‌زنند. شهید سبزخواه را اگر شما نمی شناسید، امت حزب الله می‌شناسد، دوستان و خانواده اش می‌شناسند و همین برای رسوایی همیشگی تان بس.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید