تهران نقش اصلی در مبارزه با تروریسم دارد

سفیر کشورمان در مسقط یکی از مشکلات مهم منطقه را معضل تروریسم خواند و بر نقش اصلی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این پدیده شوم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از تسنیم، مراسم ویژه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه چهارم اسفندماه 1398 با حضور مقام‌های رسمی کشوری و لشکری سلطنت عمان، سفرا، دیپلمات‌ها و وابستگان نظامی دیگر کشورها، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و ایرانیان مقیم عمان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط پایتخت عمان برگزار شد.

در این مراسم «علی بن مسعود السنیدی» نایب رییس شورای عالی برنامه‌ریزی و وزیر صنعت و بازرگانی سلطنت عمان، مقام‌های عالیرتبه وزارت امور خارجه و تعدادی از نمایندگان مجالس شورا و دولت عمان، به نمایندگی از دولت عمان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به «حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا نوری‌شاهرودی» سفیر جمهوری اسلامی ایران و سایر دیپلمات‌های ایرانی تبریک گفته و برای دولت و ملت ایران آرزوی موفقیت کردند.

در این مراسم، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط طی سخنانی برقراری نظام «جمهوری اسلامی» بر مبنای مشارکت و آراء مردم در جهت تحقق اراده ملی را فصل جدیدی از تاریخ کشورمان دانست و با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: کسب استقلال واقعی سیاسی و برقراری مردمسالاری دینی، از مهمترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است که در سایه آن توانسته است شاخص‌های قابل توجهی را در رعایت و اجرای اصول مردم‌سالاری، اعطای حقوق سیاسی به شهروندان، حفظ عدالت جنسیتی از جمله افزایش سهم و نقش زنان در مشارکت‌های اجتماعی، حفظ حقوق اقلیت‌ها، رشد علمی در حوزه‌های مختلف پزشکی، نانو، هسته‌ای و صنایع مختلف و فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، کاهش سهم آن در بودجه دولتی، تقویت بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی ثبت کند.

نوری شاهرودی امضای «توافق هسته‌ای» با وساطت سلطنت عمان به رهبری سلطان راحل قابوس بن سعید را گویاترین و مهمترین نمونه تأییدکننده سیاست تعامل‌گرایانه جمهوری اسلامی ایران با نظام بین‌الملل توصیف کرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ادامه سیاست تعامل‌گرایانه خود با نظام بین‌الملل، همچنان در تلاش است در جهت تعمیق روابط بین‌الملل و حل مسائل پیچیده بین‌المللی و منطقه‌ای به ویژه در منطقه پرتنش غرب آسیا با مشارکت جمعی عمل نماید.

وی افزود: مسائل و مشکلات جمعی، مشارکت جمعی را طلب می‌کند و در دنیای به هم پیوسته کنونی و منافع به هم گره خورده کشورها، تحقق منافع یک کشور بدون در نظر گرفتن و تحقق منافع دیگر کشورها امکانپذیر نیست.

حجت الاسلام نوری شاهرودی یکی از مشکلات مهم منطقه را معضل تروریسم خواند و با تاکید بر نقش اصلی کشورمان در مبارزه با این پدیده شوم و هزینههای بشری سنگین پرداخت شده، اظهار داشت: در راه مبارزه با تروریسم، جمهوری اسلامی ایران یکی از فرماندهان اصلی خود را نیز اخیرا از دست داده است و سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست دولت تروریست ایالات متحده آمریکا ترور شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه این سخنرانی روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان را مستحکم توصیف کرد و گفت: این روابط بین دو کشور همسایه به لحاظ مشترکات فرهنگی، دینی، جغرافیائی و پیشینه تاریخی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و روابط بین دو کشور مبنی بر دوستی و اعتماد متقابل است و این روابط در حال رشد در همه زمینه‌ها است همچنان که در طول تاریخ از مرحله‌ای به مرحله بالاتر ارتقاء یافته است.

وی افزود: ایران و سلطنت عمان از سال‌های پیش اهداف مشترک بین‌المللی را برای جهانی که صلح، عدالت و احترام به‌موجب منشور سازمان ملل بر آن حاکم است تبادل می‌کند.

نوری شاهرودی با اشاره به رایزنی مستمر جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در خصوص مسایل دوجانبه و برگزاری هجده دور کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور، منطقه‌ای و بین‌المللی، خاطرنشان کرد: به‌موجب رهنمودهای مرحوم قابوس و مقامات عالیرتبه دو کشور روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور در سال‌های گذشته وارد یک مرحله جدید شده است و با رهبری سلطان هیثم بن طارق این روابط از این به بعد شاهد توسعه و شکوفایی فزاینده خواهد بود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان