آمریکا و پرورش تروریست صادراتی

1570748 794

تروریسم از غرب صادر و ابزاری شد برای رسیدن به اهداف استکباری و استعماری رژیم‌هایی که خود را قدرتمند می‌دانند و حتی اقدام به ترور سران و روسای دیگر کشور‌هایی می‌کردند که با آن‌ها همسو نبودند.

«ترور»، «تروریسم»، «تروریست». واژه‌هایی که این روز‌ها بسیار به گوش می‌رسد و بسیار خوانده می‌شود، اما خاستگاه و زادگاه این واژه‌ها کجاست؟

واژه ترور فرانسوی است، به معنای ایجاد وحشت و دهشت. ترور پیش از این برای کشتن افراد سرشناس، مقامات و مسئولان کشور‌ها یا اعضا و سران احزاب مهم انجام می‌شد، اما گسترش یافت و حتی مردم عادی را هم هدف قرار داد.

 

غرب؛ پرورش‌دهنده تروریسم

ترور و پرورش تروریسم زاییده اندیشه پلید و منحرف غربی است که نمونه‌های زیادی را می‌توان در تاریخ کشور‌های غربی یافت که برای به دست گرفتن قدرت، به حذف یکدیگر پرداخته‌اند و حتی بر سر آن‌ها جنگ‌های طولانی و خانمانسوز شکل گرفته است.

جنگ جهانی اول و دوم بر سر ترور اتفاق افتاد و همه جهان را درگیر خود کرد و بخش زیادی از کشور‌های دنیا را ویران کرد.

ترور و تروریسم از غرب به دیگر کشور‌ها هم صادر شد، ترور ابزاری شد برای رسیدن به اهداف استکباری و استعماری رژیم‌هایی که خود را قدرتمند می‌دانند. حتی رژیم‌های غربی و آمریکایی با اقدام به ترور سران و روسای دیگر کشور‌هایی که با آن‌ها همسو نبودند، به سرنگونی دولت‌های کشور‌ها اقدام می‌کردند. تدارک کودتا و ترور رئیس کشور‌های مخالف جریان آن‌ها همیشه در دستور کار دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور‌های امپریالیستی و حتی بلوک شرق در زمان کمونیسم وجود داشته است.

چنین کشور‌هایی حتی روسای جمهور و سران و شحصیت‌های خود را ترور می‌کردند و یا حتی بمب گذاری‌هایی را انجام می‌دادند تا چنین اقداماتی را به گردن گروه رقیب یا حتی دیگر کشور‌ها بیندازند تا بهانه‌ای را برای اقدام علیه کشور هدف داشته باشند.

 

سابقه تاریخی آمریکا در ترور و تروریست پروری

ترور آبراهان لینکلن، ترور جیم گارفیلد در سال و ترور جان اف کندی در سال ۱۹۶۳ روسای جمهور آمریکا نمونه‌های روشنی از ترور‌هایی است که آمریکایی‌ها مرتکب شدند تا مانعی را از سر راه سیاست‌های آمریکا بردارند یا به هر دلیل دیگر.

هیچگاه هم ماهیت عوامل ترور روسای جمهور آمریکا و یا حتی ترور برخی مسئولین در اروپا روشن نشد و همچون یک راز باقی ماند.

آمریکا، رژیم اسرائیل، برخی کشور‌های اروپایی و رژیم‌های عربی در منطقه غرب آسیا، اعمال تروریستی انجام می‌دهند و تروریست پرور هم هستند.

جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سال است که زخم ترور و تفکیر تروریسم را بر پیکر خود تحمل کرده است

چند روز پیش بود که اسناد و مدارکی از سوی یکی از رسانه‌های غربی مبنی بر این که عربستان سعودی با همکاری آمریکا قصد داشته است چند تن از مقامات مهم و تأثیر گذار ایران را ترور کند آشکار شد.

 

توطئه جدید اذناب آمریکا علیه ایران

مقامات اطلاعاتی عالی رتبه عربستان سعودی سال گذشته به دنبال استفاده از شرکت‌های خصوصی برای «ترور» سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران بودند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از سه منبع آگاه از مذاکره مقامات عربستان با شرکت‌های خصوصی گزارش کرده است که این گفتگو‌ها پیش از رسیدن محمد بن سلمان به سمت ولیعهدی صورت گرفت.

احمد عسیری، از فرماندهان ارتش عربستان که به دنبال قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان از سمت اطلاعاتی خود برکنار شد در این مذاکرات حضور داشته است.

اسناد و اطلاعاتی که از این طرح به دست آمده است نشان می‌دهد این شرکت‌های طرف گفتگو آمریکایی و اسرائیلی بوده اند.

 

داعش؛ زاییده آمریکا برای تکمیل پروژه استقرار تروریسم در منطقه غرب آسیا

به دوران کنونی برسیم و به شرایطی که در منطقه غرب آسیا یه ویژه سوریه و عراق حاکم شد بپردازیم.

این دو کشور با آماج حملات گروه‌های تروریستی تکفیری وهابی روبرو شدند که می‌رفت با اشغال همه سرزمین‌های سوریه و عراق، فاجعه بزرگی با روی کار آمدن دولت جعلی اسلامی شکل بگیرد.

گروه‌های تروریستی تکفیری که در منطقه سر برآوردند، از حمایت‌های گسترده آمریکا، اسرائیل، کشور‌های اصلی اروپایی و رژیم‌های عربی همچون سعودی و امارات برخوردارند.

داعش که نمونه بارز یک گروه تروریستی است از سوی مثلث غربی عربی و عبری تأسیس شده بود، با ابعاد گسترده‌تر از ترور مقامات و شخصیت ها، هدف خود را تشکیل حکومت قرار داده بود.

چنین گروه تروریستی قصد داشت تا با اشغال سوریه و عراق که با حمایت‌های آمریکا، عربستان و اسرائیل همراه بود.

 

ایران مانع بروز فاجعه

جمهوری اسلامی ایران با ورود خود به بحران غرب آسیا، مانع از وقوع فاجعه‌ای شد که می‌توانست همه کشور‌های اسلامی منطقه و حتی غیر اسلامی را درگیر و نابود کند.

ایران کار بزرگی انجام داد، جمهوری اسلامی از گسترش تروریسم افراطی تکفیری جلوگیری کرد و در این راه تعداد زیادی نیز به شهادت رسیدند.

مبارزه ایران با تروریسم، دیگر کشور‌های منطقه و فرامنطقه را از نتیجه آن بهره‌مند کرد چرا که با گسترش تروریسم وهابی تکفیری خشونت این قماش دامن بسیاری را می‌گرفت.

اروپا خود زمانی که داعش در سوریه و عراق قدرت گرفته بود، شاهد اقدامات تروریستی زیادی در شهر‌های گوناگون خود بود و طعم آن را چشیده است.

با چنین شرایطی که در منطقه ودنیا وجود دارد، تروریست دانستن و حامی تروریسم معرفی کردن جمهوری اسلامی ایران توطئه‌ای است که برای متهم کردن ایران به کار می‌رود تا افکار عمومی علیه ایران شکل بگیرد.

 

سعودی نماینده آمریکا در منطقه برای تروریست‌پروری

جالبی ماجرای اتهام ترور و تروریسم به ایران در اینجا است که بر اساس همه اسناد و مدارکی که آمریکایی‌ها منتشر کردند عربستان در انفجار‌های ۱۱ سپتامبر نقش داشتند!

مدتی است که بازی آمریکا با تروریسم علیه ایران شکل گرفته و سعی دارد تا هدف خود را با بازی رسانه‌ای و تبلیغات منفی علیه ایران به پیش ببرد.

اتهامات واهی و مفت گویی‌هایی آمریکا علیه ایران قطعاً برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی است تا به خواسته‌های آمریکا تن دهد.

آمریکا تا این اندازه ایران را متهم می‌کند که در حال صدور تروریسم است و هر گونه معامله با آن به مفهوم استقرار تروریست‌ها در خاک کشور‌هایی است که با ایران ارتباط دارند!

اما حقیقت و واقعیت چنین نیست که آمریکایی‌ها در ابعاد گسترده تبلیغ می‌کنند، بلکه دقیقاً بر عکس آن است.

روشن است که باید برای پاسخ دادن به اتهاماتی که از سوی آمریکا به ایران وارد می‌شود اقدامی کرد، آمریکا یک تک عملیاتی را آغاز کرده و ما نیز باید از لاک دفاعی بیرون بیاییم و علاوه بر پاتکی به تک او می‌زنیم وضعیت تهاجمی را تدارک ببینیم و این نیازمند ورود پر قدرت رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی به صحنه این نبرد و جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی است.

البته در این زمینه رسانه‌های غیر فارسی زبان بیشترین سهم را دارند چرا که باید افکار عمومی مردم منطقه و دنیا را نسبت به دروغ‌هایی که آمریکا می گوید آگاه کنند.

منبع: خبرگزاری میزان


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9610502&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25