۳۲۰ تروریست داعشی وارد انگلیس شدند

30۷۰۰ انگلیسی‌تبار افراطی از ملحق شدگان به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه در فهرست دستگاه اطلاعاتی انگلیس «ام. آی ۶» به عنوان «خطرناک» ثبت شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از جام جم آنلاین، منابع انگلیسی خبر داده‌اند که بیش از ۳۰۰ تروریست «خطرناک» پس از جنگ در صفوف گروه تروریستی داعش به انگلیس بازگشته‌اند؛ امری که نگرانی‌های امنیتی مسئولان انگلیسی را در حالی تشدید کرده است که آمارهای رسمی تعداد انگلیسی تبارهای حاضر در صفوف تروریست‌های داعش را بیش از دو هزار نفر برآورد می‌کنند.

بنا به گزارش روزنامه دیلی تلگراف انگلستان، بازگشت صد‌ها تروریست فعال در سوریه و عراق که برای داعش جنگیده‌اند اکنون مقام‌های انگلیسی را به شدت نگران کرده است و ضریب تهدیدهای امنیتی در این کشور بالا رفته است.

«رابرت می‌ندیک» و «اندرو گیلیان» خبرنگاران این روزنامه که گزارش بازگشت تروریست‌ها به انگلیس را تهیه کرده‌اند می‌نویسند: ۷۰۰ انگلیسی‌تبار افراطی از ملحق شدگان به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه در فهرست دستگاه اطلاعاتی انگلیس «ام. آی ۶» به عنوان «خطرناک» ثبت شده‌اند.

این روزنامه می‌افزاید: اکنون ۳۲۰ تن از این تروریست‌های خطرناک به انگلیس بازگشته‌اند و نام آن‌ها با عنوان «اشخاص نگران کننده» به ثبت رسیده است.

این گزارش تصریح می‌کند: اطلاعات جدید نشان دهنده چالش‌ها و دشواری‌هایی است که قرار است دستگاه امنیتی انگلیس را در مقابله با تروریسم و افراط گرایی به خود مشغول کند.

دلهره‌ها در مقامات انگلیسی بعد از آن شدت گرفت که مشخص شد تروریست سنگدلی که سر قربانیان داعش را در کمال خونسردی از تن جدا می‌کند موسوم به «جان جهادی» یک انگلیسی است؛ کسی که پیش از این با لهجه لندنی خود اروپایی‌ها به ویژه مسئولان انگلیسی را به تامل واداشت.

انگلیس در صدر کشورهای اروپایی مخالف اسد و حامی تروریسم براندازانه مخالفان بشار اسد در سوریه بود؛ کشوری که از هیچ کمکی به تروریست‌های سوریه‌ای با هدف سرنگون کردن نظام سوریه دریغ نکرد و اکنون خود را در معرض خطر تروریست‌های دست پروده لندن می‌بیند.

تزریق تروریست‌ها به بدنه داعش در سه ماهه میلادی اخیر افزایش نگران کننده‌ای را نشان می‌دهد؛ فرانسه در اروپا، تونس در آفریقا و عربستان سعودی در کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس رکورددار صدور تروریسم به عراق و سوریه در قالب اعضای گروه تروریستی داعش هستند؛ گروهی که از حدود ۸۰ کشور، تروریست‌ها را مانند اسفنجی به خود جذب کرده و به تهدیدی برای امنیت جهان تبدیل شده است.

پیش‌تر نیز روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف با انتشار مطلبی با اشاره به پیشرفت تدریجی داعش در لیبی نوشت این گروه بر دروازه‌های اروپا ایستاده است.

نویسنده با اشاره به سر بریدن ۲۱ مسیحی در سواحل مدیترانه توسط داعش، نوشت: هدف از اعدام 21 مسیحی مصری بدست داعش در ساحل مدیترانه در لیبی ابلاغ این پیام روشن به اروپا بود که این گروه در حال توسعه قلمرو جغرافیایی خود است و به نزدیکی غرب رسیده است.

می‌توان گفت که فرانسه اولین قربانی حمایت غربی‌ها از تروریسم بود که اوایل دی ماه گذشته هدف زنجیره‌ای از حملات تروریستی در چند شهر آن از جمله پاریس پایتخت این کشور قرار گرفت.

گفته می‌شود فرانسه بیشترین سهم را در کشورهای اروپایی از تامین نیروی انسانی تروریست‌های فعال در سوریه و عراق دارد تروریست‌هایی که حالا بعد از بازگشت از سوریه و عراق به کابوسی برای مقام‌های فرانسوی بدل شده‌اند.

انگلیس نیز در ماه‌های اخیر رشد فزاینده‌ای از تروریست‌های پیوسته به داعش را به خود اختصاص داده است و آمار رسمی اعلامی از سوی مجلس عوام می‌گوید حدود دو هزار انگلیسی به داعش پیوسته‌اند.

اواخر سال ۲۰۱۱ در‌‌ همان ماه‌های اولیه ناآرامی‌های سوریه؛ زمانی که هنوز تروریسم عریان کنونی وارد ادبیات پوشش و تحلیل تحولات سوریه نشده بود و رسانه‌های غربی و عربی از اصطلاح انقلاب برای توصیف رخدادهای سوریه استفاده می‌کردند، بشار اسد رییس‌جمهور سوریه هشدار داده بود که تروریسم تزریقی به کشورش دیر یا زود خود را به دروازه‌های غرب به وی‍ژه اروپا خواهد کوبید.

بشار اسد رییس‌جمهور سوریه روز ۱۲‌تیرماه‌۱۳۹۱ در گفتگویی با شبکه راشا تودی روسیه به اروپایی‌ها درباره تبعات دنباله روی از سیاست‌های آمریکا و همچنین خطر سرایت ناامنی به کشورهای حامی تروریسم در سوریه هشدار داده بود.

رییس‌جمهور سوریه در آن مصاحبه تصریح کرد که «کشورهایی که آشوب را در سوریه رواج می‌دهند از این پدیده رنج خواهند برد.»

وی با اشاره به انقلاب‌های عربی گفت: برای سران این دولت‌ها (آشوب سازان) واضح شده است که این بهار عربی نیست بلکه آشوب است و همانگونه که پیش‌تر گفتم اگر به انتشار ناامنی در سوریه اقدام کنید از آن در رنج خواهید افتاد... آن‌ها (سران دولت‌های مذکور) این موضوع را خوب می‌فه‌مند.

بشار اسد در ادامه همین مصاحبه افزوده بود: غرب به جز خشونت از چیز دیگری سخن نمی‌گوید، آنهم خشونت دولتی. غرب از تروریست‌ها هیچ سخنی بر زبان نمی‌آورد. دمشق اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد عناصری از مخالفان در کوزوو روش‌های مداخله نظامی را آموزش می‌بینند و برای دخالت ناتو آماده می‌شوند... ما از صحت این اطلاعات اطمینان داریم.

اکنون ظاهرا قرار است مقام‌های لندن نشین در‌‌ همان تله‌ای بیفتند که پیش‌تر بر سر راه نظام‌های سوریه و عراق برای تضعیف اضلاع جبهه مقاومت کار گذاشته بودند. با این حال هنوز مشخص نیست افزایش محسوس تهدیدهای خودساخته برخی کشورهای غربی به تغییر سیاست‌های آنان در قبال خاورمیانه و به شکل خاص سوریه و عراق و همچنین حمایت از مبارزه واقعی طرف‌های درگیر در تقابل با تروریسم تکفیری منجر می‌شود یا خیر؟


مطالب پربازدید سایت

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

به مناسبت عروج پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

«عملیات مهندسی» فجیع‌ترین جنایت تاریخ معاصر ایران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

تنها شهید جاویدالاثر عملیات مهندسی

مقاومت شهید طهماسبی زیر شکنجه‌های منافقین

در آستانه صدور کیفرخواست پرونده ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان

پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی در سفر غریب آبادی به عراق

جدیدترین مطالب

رئیس‌کل دادگستری استان فارس خبر داد

صدور کیفرخواست حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ(ع)

معاون همننگ کننده ارتش در یزد عنوان کرد:

۱۷ هزار شهید ترور فدای اقتدار امروز شده است

به بهانه پخش سرهنگ ثریا در جشنواره فیلم فجر

«سرهنگ ثریا» مادرانه‌ای پشت دیوارهای «کمپ اشرف» + فیلم

به مناسبت آسمانی شدن پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

عملیات سلاخی + فیلم

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان