یک هفته بعد از تو...

N00301235 B

شهید بهادرنژاد مسئول روابط عمومی سپاه منطقه4 بود و به سبب پستی که داشت دائم مورد تهدید منافقین واقع می شد. نهایتا درحالی به شهادت رسید که حتی دختر خود را ندیده بود. دختر او یک هفته بعد از شهادت پدر به دنیا آمد.

شهید حســن بهادر نژاد، یکم شهریور 1339، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش نعمت الله و مادرش زلیخا نام داشــت. تا ســوم متوسطه در رشــته اقتصاد درس خواند. سال 1360 ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیســتم مرداد 1361، در زادگاهش توسط گروهک منافقین بر اثــر اصابت گلوله به گلو، شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.

حسن بهادرنژاد پس از گذراندن دوران کودکی به تحصیل پرداخت. وی یکی از شاگردان پر تحرک مدرسه بشمار می رفت. سرانجام میزان تحصیلات خود را به چهارم نظری رساند. پس از رسیدن به سن بلوغ، در جلسات قرآن، هیئت، مساجد و تکایا فعالیت می نمود. سال 1355 تقریبا  16 ساله بود که با دیدن اطلاعیه و عکس امام، شروع به مبارزه علیه رژیم شاه کرد. او با اتومبیلی که در اختیار داشت، اعلامیه های امام را در شهرها و روستاها پخش می کرد. یک سال بعد توسط ساواک دستگیر شد  ولی چون مدرکی از او نداشتند آزاد شد.

 

مجروح بود اما خونش را اهداء کرد

وی در روز هفدهم شهریور، از ناحیه دست، مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود؛ اما با همان وضع به مجروحین کمک کرد و خون اهداء نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد و ماموریت هایی که به وی محول می شد انجام می داد. بعد از تشکیل سپاه پاسداران در سال 1359، به عضویت سپاه در آمد و مسئولیت روابط عمومی منطقه 4 را به عهده گرفت.

شهید بهادرنژاد فعالیت خود را در منطقه ای شروع کرد که توسط منافقین شناسایی شده بود . او که از مخالفان سر سخت منافقین بود، مورد تهدید و تعقیب منافقین واقع شد. هر روز به وسیله نامه و تلفن او را تهدید به ترور می کردند؛ می گفتند که تو باید از کار خود دست برداری. حتی روز دوم محرم سال 1360، مورد تعقیب قرار گرفت و از ناحیه پا مورد اصابت گلوله واقع شد.

او همیشه در محل کار و مسیر کار خود مورد تعقیب بود. در سال 1358، به مدت سه ماه در کردستان، با ضد انقلابیون داخلی در نبرد بود. مرداد ماه 1360، ازدواج کرد . بالاخره در بیستم مرداد 1361، مورد هجوم ناجوانمردانه منافقین قرار گرفت و به شهادت رسید. یک هفته بعد از شهادت او فرزند دختری به نام هاجر از او به یادگار باقی ماند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان