گفتگوی هابیلیان با دکتر نافع عیسی

در رديف دوم عناصری بودند که تقريبا شعار نمی دادند و سعی در ارتباط اشاره ای با خانواده های ایرانی داشتند و به نظر می رسيد که از عناصر مخالف حضور در گروهک منافقین بودند و با خانواده ها تبادل پيام می کردند

Didar Takrit Nafe Iesa

گفتگوی هابیلیان با دکتر نافع عیسی

(مسؤول برگزاری تجمع بزرگ مردم عراق در مقابل پادگان منافقین)

اشاره: مردم عراق طی روزهای گذشته با برگزاری تجمعی بسیار بزرگ مقابل پادگان گروهک منافقین اعتراض خود را به بیش از بیست سال حضور این فرقه تروریستی که به دعوت دیکتاتور معدوم عراق به این کشور آمده بود و هزاران تن از مردم آن سرزمین را به خاک و خون کشيده بود اعلام کردند.این تجمع که به دعوت کمیته پشتیبانی از خانواده های ایرانی تجمع کننده در مقابل اشرف صورت گرفت بازتاب بسیار وسیعی در رسانه های عرب زبان منطقه و همچنین رسانه های وابسته به منافقین و حامیان آن داشت.از این رو پايگاه اطلاع رسانی هابيليان (خانواده شهدای ترور کشور) گفتگویی تلفنی با دکتر نافع عیسی مسؤول برگزاری این تجمع و رئيس مؤسسه مطالعات استراتژيک الرافدين و همچنین رئيس کمیته دوستی ایران و عراق در استان صلاح الدين انجام داده و پيرامون حرکت اعتراضی مردم عراق به ارائه جزئيات پرداخته است.همچنین ایشان تشکر ويژه خود را به کانون هابيليان به عنوان تشکل خانواده شهدای ترور در ایران و دبیر کل آن آقای سید محمد جواد هاشمی نژاد به خاطر قدرشناسی فوق العاده ازاین حرکت مردم عراق ابراز داشت.

آقای دکتر نافع ! به عنوان اولين سؤال بفرمائيد موضع گیری شخصی سازمان نسبت به حضرتعالی و اقدام مردم عراق چه بوده است ؟

 

پس از اطلاع يافتن گروهک منافقین از برگزاری این تجمع از يک هفته قبل تاکنون، چندين بار توسط مزدوران آنان تهديد به مرگ شدم و امروز نيز که با شما صحبت می کنم تهديدات همچنان ادامه دارد و البته این يک افتخار برای من است که علیه این سازمان فعاليت می کنم.

 

اين تجمع دقيقا توسط چه مجموعه ای برگزار گرديد ؟

 

ببينيد ! حدود يک ماه قبل به همراه تعدادی از نمايندگان گروههای حقوق بشری و برخی خانواده های عراقی قربانی فرقه رجوی -که هيچ احترامی برای حقوق انسانها قائل نیست- دیداری را با خانواده های ایرانی تجمع کننده در مقابل پادگان اشرف داشتیم و مظلومیت آنها را لمس کرديم و تصميم گرفتیم کمیته ای متشکل از وکلا و حقوقدانان و فعالان حقوق بشری برای کمک به اين خانواده ها تشکیل بدهیم.

 

تعداد مشارکت کنندگان در اين تجمع چقدر بود ؟

 

1200 تن از خانواده های عراقی و شیوخ عشایر و فعالان حقوق بشری و مسؤولین شوراهای استانی و شهری در استانهای صلاح الدين و ديالی عراق در این تجمع حضور داشتند.

 

آيا هنگام حضور شما در محل تجمع عناصر منافقين نيز از ابتدا حاضر بودند؟

 

براساس اطلاعاتی که از قبل داشتند مشخص بود که آماده بودند. ما نيز وسائل و امکانات طبخ غذا و پذيرایی از ميهمانان و خانواده های ایرانی جدیدی -که قرار بود در همان روز از ایران وارد عراق شوند و به دیگر خانواده های ایرانی بپیوندند- را آماده کرده بوديم و اين طبيعتاً رسم ميهمان نوازی عراقی است که در همه مجالس خود بايد اين گونه از ميهمان پذيرايی کنند. پس واضح بود که منافقین از تجمع ما مطلع و آماده شده بودند؛ از اين رو اقدام به سردادن شعار و ناسزا به مردم کردند ما نيز به آنها گفتيم که سحر نزديک است و اگر صدام جنايتکار شما را به عنوان تیری برای قتل عراقی ها قرار داده است دیگر در عراق نخواهيد ماند و ما اولین کسانی هستیم که درهای پادگان اشرف را باز خواهيم کرد.

 

شعارهای گروهک منافقین چگونه بود ؟

 

آنان شعارهایی علیه امام راحل و آيت الله خامنه ای و مسؤولين دولت عراق می دادند. البته ما از قبل می دانستیم آنها اقدام به فحاشی عليه ما خواهند کرد و اين ويژگی يک انسان شکست خورده و درهم ريخته است که با طرف مقابل اينگونه برخورد می کند. آنها 4 يا 5 متر با حصار با ما فاصله داشتند اما هنگاميکه موضع محکم مردم عراق را در آن محل مشاهده کردند به هم ريختند و خود را به نزديک حصار رساندند.

 

آيا درگیری ميان شما و آنان به وقوع پيوست ؟

 

خير . من در فاصله نزدیکی از حصار بودم. هنگامی که جنگ لفظی دو طرف شدت گرفت منافقین يک نفر را آوردند و ادعا کردند توسط عراقی ها زخمی شده است و اين يک دروغ بزرگ است.مردم عراق در کلام بسیار مؤدبانه با آنها رفتار می کردند و به آنها می گفتند شما روزی در کشور ما بوديد و اکنون بايد برويد. البته هنگامی که منافقین عليه امام و برخی از حاضرين فحاشی نمودند برخی از برادران تحريک شدند و شعارهای تندی سردادند. ما نيز اقدام آنها را رد کرديم و از آنان خواستيم تا بر خود مسلط باشند همانگونه که در سيره امام راحل بود که رزمندگان ايرانی در جبهه ها کشته می شدند اما باز هم شاخه زيتون تقديم می کردند. ما نيز با توزيع مجلات و منشورات به نبرد با آنها پرداختيم.

 

بسیاری از شبکه های تلویزیونی عراقی و منطقه ای در آنجا حضور داشتند و چنانچه اثبات شود که يک نفر از آنها بر اثر تعدی ما مضروب شده شخصا ً مسؤوليت قانونی آن را بر عهده خواهم گرفت. البته عناصر منافقين نيز با فحاشی و جمع آوری خاک و پرتاب آن به سمت گروههای عراقی اينگونه به آنها اسائه ادب می کردند.

 

نکته ای که قابل توجه بود اين که عناصر سازمان در دو رديف جای گرفته بودند. در رديف اول عناصر ارشدتر که فحاشی های تندی می کردند و در رديف دوم که بر روی تپه مانندی قرار گرفته بودند عناصری بودند که تقريبا شعار نمی دادند و سعی در ارتباط اشاره ای با خانواده های ایرانی داشتند و به نظر می رسيد که از عناصر مخالف حضور در گروهک منافقین بودند و با خانواده ها تبادل پيام می کردند.

 

عکس العمل خانواده های ایرانی چه بود ؟

 

خانواده ها تا حدودی خوشحال و البته تا حدی به هم ريخته بودند و به فرزندان خود به خاطر شعارهای مضحکی که سر میدادند می خنديدند. هر کدام از خانواده ها می خواست برادر يا خواهر يا فاميل خود را ميان آنان بيابد برخی موفق می شدند و برخی نه. البته ملاحظه نمودم هنگامی که سازمان به من ناسزا می گفت خانواده های ایرانی کنار من می آمدند و علیه آنان شعار می دادند.

 

آيا ارتش عراق در ماجرا عکس العملی نشان داد ؟

 

خير . ارتش عراق برای پشتیبانی و حفاظت از هر دو مجموعه گمارده شده بود و اصل حضور ارتش عراق در واقع برای حفاظت از نیروهای اين گروهک است.

 

اين تجمع چند ساعت به طول انجاميد ؟

 

از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر و علی رغم طوفان و باد شديد، همه اقشار مردم عراق در آنجا حضور داشتند. ما به اعضای سازمان نامه و پيغام داديم که خانواده های شما منتظر ديدنتان هستند و چنانچه از پادگان خارج شويد در امان خواهيد بود. همچنین ما برای جنگ با اين افراد فريب خورده به آنجا نرفته بوديم بلکه آنجا بوديم تا به آنها بگوئيم که عراقی ها آماده اند هريک از عناصر آنها را که حاضر به خروج باشند را استقبال کنند.

 

گروهک نفاق مدعی است ايران مسؤول برگزاری اين تجمع است نظر شما در اين باره چيست؟

 

متأسفانه در روزهای گذشته و در برخی سايت های اینترنتی و وابسته به منافقین ادعا شده که من با برخی از گروهها و اشخاص مرتبط هستم! من می خواهم به آنها و همه حاميان سياستمدار يا امثالهم بگويم که ما تعدادی از سازمانهای حقوق بشری و وکيل و حقوقدان عراقی هستیم و از انسان و حقوق او هر که باشد و هرجا که باشد دفاع می کنيم و تنها از انسان عراقی دفاع نمی کنيم. همه بدانند که آن روزی که خانواده ها با فرزندان خود در زندان اشرف با آزادی تمام ديدار کنند ما اين کميته حمايت از خانواده ها را منحل خواهيم کرد و در صورتی که اين کميته مورد حمايت ايران بود آن را تعطيل نمی کرديم. ايران همسايه ماست و نمی دانيم چرا هميشه اين اتهامات وارد می شود که فلان شخص مزدور ايران است. هنگامی که خودشان از منافقين حمایت می کنند چرا ما آنها را متهم به مزدوری نمی کنيم و می گوئيم اين ديدگاه شخصی آنهاست. و البته اين هم ديدگاه فردی ماست که عليه منافقين فعاليت می کنيم و هيچ ارتباطی هم با ايران ندارد.

 

منافقين در رسانه های خود انواع توهين ها و ناسزاگويی ها را به دولت عراق به ويژه نخست وزير مرتکب می شود. دولت جديد عراق چگونه با اين توهین ها و به طور کلی چگونه با اين پرونده برخورد خواهد کرد؟

 

اين گروهک در وضعيت کنونی يک فرقه کاملا پريشان و در هم ريخته است و طبيعی است که اينگونه فحاشی کند. ما می دانيم که دولت جديد عراق به رهبری آقای مالکی پرونده این سازمان را به طور جدی و با اهتمام بررسی خواهد کرد. ما نيز به عنوان سازمانهای حقوق بشری دیدارهایی را با ديگر گروهها و وزارت حقوق بشر عراق و ديگر مسؤولين داشته ايم و خواهيم داشت. به هر حال اين سازمان گروه بسیار خطرناکی است و دست آنها به بسیاری از خون ها در عراق آغشته است و پرونده های قضایی زيادی در دستگاه قضایی عراق دارند. به هيچ وجه نمی شود در مقابل اين مسائل سکوت کرد . ما اطمينان داريم که اين فحاشی سازمان علیه آقای نخست وزير نيز برای وی اهميتی ندارد چرا که اين اشخاص انسانهای به هم ريخته ای هستند اما ما می بايست در ماههای آينده مواضع محکمتری نسبت به منافقین اتخاذ کنيم و ان شاء الله پرونده اينها را به مجلس خواهيم فرستاد و مجلس نيز ان شاء الله تصميم خود را برای اخراج آنها از عراق خواهد گرفت. ما بارها به اعضای منافقین اعلام کرديم که با مسؤوليت و تحت حمایت ما از عراق خارج شوند اما آنها نپذيرفته اند و مسعود رجوی قاتل و جنايتکار نیز تهديد به راه اندازی نبرد خونینی کرده است.

 

به عنوان آخرين سؤال بفرمائيد برنامه بعدی شما چيست؟ و فعاليت خود را تا چه زمانی ادامه خواهيد داد؟

 

ما تا زمان ديدار خانواده ها با فرزندان خود به فعاليت ادامه خواهيم داد و هر روز در نزديکی زندان اشرف حضور خواهيم داشت و خانواده های ايرانی و عراقی در کنار هم خواهند بود. ما نيز اين خانواده ها را رها نخواهيم کرد چرا که گريه های کهنسالان و زنان آنان را با چشم خود می بينيم. از اين رو، راه حلی جز اعتصاب مقابل درب اين زندان نداريم و در اين راستا نياز به پشتیبانی معنوی و همه جانبه گروههای حقوق بشری بین المللی داريم و اين مسؤوليت را بر عهده همه رسانه ها و سازمان های ایرانی، عراقی و بین المللی می دانیم.

 

آقای دکتر بسیار متشکر هستیم از زحمات شما و قبول اين مصاحبه

من نيز از شما به عنوان خانواده شهدای ترور- اين گروه حامی حقوق بشر- متشکرم.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9502661&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  دکتر کبری صالحی‌جاوید؛ بنیاد هابیلیان

  فراز و فرود روابط گروهک منافقین با عراق

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  محمدصادق کوشکی از دلایل ناکامی شورش 5 مهر 60 می‌گوید

  افتادن نقاب از چهره منافقین

  واکنش رئیس قوه قضاییه ایران به یا‌وه‌گویی ترامپ

  سردار ‌سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم بود

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، روزنامه فرهیختگان

  منافقین و اسرای جنگی ایران

  برشی از خاطرات حجت‌الاسلام علی‌اکبر مهدوی خراسانی

  شهیدی که بخواب مادرش آمد و توطئه منافقین را خنثی کرد

  جدیدترین مطالب

  گفتگو با مصطفی امینی‌خواه درباره کتاب «مناظره دکتر و پیر»

  متفکرِ غریب

  روزنامه شهرآرا

  سید حبیب واعظ

  گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

  دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

  دکتر سیده عذرا هاشمی‌‌نژاد، روزنامه صبح نو

  روشنگر جریان نفاق

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

  از محکومیت رژیم بعثی تا تلاش برای حضور در جبهه‌ها

  برشی از خاطرات حجت‌الاسلام علی‌اکبر مهدوی خراسانی

  شهیدی که بخواب مادرش آمد و توطئه منافقین را خنثی کرد

  شهید استان فارس

  شهید غلامحسین محمدزاده

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  مطالب پربازدید بخش خبر

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  دبیرکل بنیاد هابیلیان در برنامه تلویزیونی چهل ستون

  واقعیت مجازات منافقین در سال ۶۷

  آیا «امیر بصیری» همان «حشمت علوی» است؟

  رونمایی از جدیدترین اکانت جعلی منافقین

  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه