گفتگوی دبیر کل کانون هابیلیان با خبرگزاري فارس

اسامي 16 هزار قرباني تروريسم در ايران جمع آوري شد

خبرگزاري فارس: دبير كل كانون هابيليان گفت: ليستي از اسامي 16 هزار قرباني تروريسم را جمع آوري كرده و به زبان انگليسي و عربي ترجمه كرديم. از اين تعداد 12 هزار نفر به دست منافقين (سازمان مجاهدين خلق) در كل كشور ترور شده اند.

Dabirkol

سيدجواد هاشمي نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس در تشريح فعاليت هاي كانون هابيليان اظهار داشت:‌ كانون هابيليان از سال قبل اقدام به انجام كارهاي فكري و مقدماتي كرده و كار شناسايي افراد درجه يك قربانيان تروريسم ، جمع آوري اسناد و پرونده هاي حقوقي و قضايي را انجام داد.

وي گفت: پس از تحولات ايجاد شده درخاك عراق و سقوط صدام گروههاي تروريستي كه در قالب سازمان مجاهدين خلق فعاليت مي كردند و جزيي از ارتش صدام به حساب مي آمدند، تحت حمايت امريكا قرار گرفتند تا دستاويزي براي پياده كردن اهداف غرب براي تضعيف و مقابله با ايران قرار گيرند.

وي با انتقاد از ادعاهاي دروغين غرب خصوصا امريكا در مبارزه با تروريسم گفت: اولين قدم غرب درمبارزه با تروريسم برچيدن كانون هاي توطئه عليه ايران است كه مورد حمايت آنهاست.

هاشمي نژاد با اشاره به اينكه كارهاي عملي مربوط به اقدامات كانون هابيليان ازماه رمضان امسال در مشهد آغاز شده است، خاطر نشان كرد:آماري كه جمع آوري شده از ابتداي پيروزي انقلاب تا آبان ماه بود و با اين اقدام مي خواهيم به دنيا بگوييم كه اگر آنها مدعي هستند ما از تروريسم حمايت مي كنيم،ببينند كه با آماري اين چنين بالا ما خود يكي از قربانيان تروريسم هستيم كه آنها به اسم حمايت از حقوق بشر و مبارزه با تروريسم از اينگونه اعمال تروريستي حمايت كرده و با صرف بودجه هاي سنگين از فعاليت هاي تروريستي عليه ايران و كشورهاي ديگري كه خواهان استقلال هستند حمايت مي كنند.

وي با بيان اينكه اسناد و مدارك قابل قبولي در زمينه اين اقدامات تروريستي جمع آوري كرده اند و با تكميل پرونده ها، درسال آتي آنها را منعكس خواهند كرد، گفت: ديدارهاي مختلفي با مسئولان عراقي از جمله معاون رئيس جمهوري عراق داشتيم و با‌آنها در خصوص فعاليت هاي گروه هاي تروريستي در خاك عراق عليه ايران صحبت هايي داشته ايم كه آنها نيز مخالفت خود را با اين امر اعلام كرده و خاطر نشان كرده‌اند،كه جنايتكاران اين سازمان را محاكمه و افراد ديگري را از آنها اخراج كرده‌اند، اما به هر ترتيب امروز مي بينيم كه اين گروهها از سوي اشغالگران عراق حمايت شده و در مرزهاي ما عليه نظام اقدام مي كنند و با استمرار اين اشغال، اقدام عليه ما نيز ادامه خواهد داشت.

فرزند شهيد سيد عبدالكريم هاشمي نژاد درادامه با تاكيد بر اينكه «آمادگي دارند تا مسائل مربوطه به افراد نادم اين گروههاي تروريستي رادنبال كرده و براي رهايي آنها تلاش كنند» اظهار داشت: كانون هابيليان كه داراي چهار كميته اسناد، حقوقي، فرهنگي و حقوق بشر است، با 300 نفر از جداشدگان سازمان مجاهدين كه به ايران بازگشته اند گفت‌وگو و مصاحبه انجام داده است كه در بين اعترافات آنها به نكات جالبي رسيديم، از جمله اينكه سازمان مجاهدين برخي از اسراي جنگي ما را با زور و تهديد وادار به همكاري با خود كرده و حتي برخي از افراد را از مرزها ربوده و به عنوان اعضاي اين سازمان با ارعاب وادار به همكاري با خود كرده است.

وي افزود:‌ در ديماه امسال 40 نفر از وكلاي عراقي و سران عشاير استان دياله كه مقر منافقين است را به كشورمان دعوت كرديم و در يك سمينار‌2 روزه به بحث و تبادل نظر درخصوص مسائل تروريسيم پرداختيم كه بعد از بازگشت اين گروهها به عراق انعكاس خوبي از فعاليت هاي صورت گرفته مشاهده كرديم كه متاسفانه اين گروه مورد تهديد منافقين قرار گرفتند تا به نوعي از فعاليت هاي ضدتروريستي آنهاجلوگيري كنند.

فرزند شهيد سيد عبدالكريم هاشمي نژاد افزود: ما مسئوليت هر گونه اقدامي را عليه اين وكلاي عراقي و سران عشاير استان دياله كه در سمينار اخير شركت داشتند متوجه امريكا واشغالگران عراق مي‌دانيم و از اعمالي كه اين گروه را به خطر بيندازد پرهيز مي‌دهيم.

وي در زمينه اقدامات سال آتي كانون هابيليان گفت:انعكاس پرونده‌هاي قضايي جمع آوري شده، گردهمايي خانواده شهداي ترور ونمايندگان مجامع بين المللي نظير صليب سرخ از جمله كارهايي خواهد بود درسال 85 آنها را با قاطعيت دنبال خواهيم كرد تا هدف خود را كه رساندن نداي مظلوميت ملت ايران است تحقق ببخشيم.

دبير كل كانون هابيليان درادامه خواستار حمايت مجامع بين المللي شد و افزود:ما از برخي كشورهايي كه دغدغه حمايت از حقوق بشر را دارند مي خواهيم كه ما را مورد حمايت قرار دهند.همچنين از دولت، قوه قضاييه ومجلس خودمان و رسانه‌هاي داخلي و خارجي انتظار داريم تا نداي حق طلبي ما را به گوش جهانيان رسانده و ما را مورد حمايت قرار دهند.

وي در خاتمه گفت: ما در پي انعكاس مسائل و بحث هاي مربوط به حوادث تروريستي هستيم و مبارزه فرهنگي‌اي را در حمايت از اقدامات بشر دوستانه آغاز كرده ايم كه اين امر مساعدت گروهاي مختلف داخلي و خارجي را مي طلبد.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

مطالب پربازدید بخش گفتگو

فرزند شهید آقامیری می‌گوید منافقین باید به اشد مجازات محکوم شوند

فرزند شهید ترور: منافقین به اشد مجازات محکوم شوند

روایتی از ترور شهید گودرزی به دست منافقین؛

ابراز امیدواری درباره نتایج دادگاه

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی

برگزاری دادگاه منافقین باعث رضایت مردم می‌شود

روایت‌گری پژوهش‎گر حوزه نفاق از تاریخ منافقین؛

خوابگردهایی که مزدوری پیشه کردند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان