پیوند ادیان ابراهیمی در برابر تروریسم نهان و آشکار

Entezarimostafa

فرارسیدن سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع)، فرصت مناسبی برای تکرار موضع انقلاب اسلامی در ارتباط با احترام به ادیان ابراهیمی و پرهیز از هرگونه اختلاف میان اهل کتاب است.

در ایران، کم نیستند هم‌وطنانی که به ادیانی به‌جز اسلام ایمان دارند و بدون هرگونه مشکلی در آرامش و امنیت به زندگی خود ادامه می‌دهند. این درحالیست که گروه‌های افراطی در کشورهای دیگر، از طریق ناامن‌سازی زیست شهروندانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند، باعث به‌وجود آمدن موجی از اسلام‌هراسی می‌شوند.

نمونه اخیر این دست رفتارها را می‌توان در جریان حمله تروریستی اخیر در برلین آلمان دید. اتفاقی که برخی رسانه‌های غربی تلاش کردند آن را مصداقی از جنگ مسلمانان علیه مسیحیان نشان دهند. چنین بود که بلافاصله پس از این عملیات، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بر موج اسلام‌هراسی سوار شد و تاکید کرد که نباید مسلمانان را به آمریکا راه داد. پیش از این نیز جرج بوش با تکیه بر باورهای افراطی، قصد به راه انداختن جنگ‌های صلیبی را داشت.

با وجود اینکه گروه‌های افراطی در جهان اسلام اقلیت را تشکیل می‌دهند، اما همان اقلیت، خوراک تبلیغاتی افرادی را در غرب فراهم می‌آورند که می‌خواهند تصویری منفی از اسلام ارائه دهند. این درحالی است که ارامنه و پیروان حضرت عیسی مسیح(ع) در جهان اسلام، به‌خوبی شاهدند که مسلمانان هیچ محدودیتی برای زیست مسالمت‌آمیز آنها ارائه ایجاد نکرده و آنها که به مسیحیان حمله تروریستی می‌کنند، همان گروه‌هایی هستند که در قتل‌عام مسلمانان نیز محدودیتی برای خود قائل نیستند.

جماعت ارامنه در ایران که برای صلح و امنیت کشور خود و حتی برقراری آرامش در کل منطقه هزینه‌های بسیاری داده و حتی از جان خود مایه گذاشته‌اند، مهمترین شاهد برای آن هستند که پیروان واقعی حضرت مسیح(ع) و پیروان واقعی حضرت محمد(ص) هر دو گروه برای صلح جهانی تلاش می‌کنند و از وحدت میان پیروان راستین این دو دین ابراهیمی است که چشم‌اندازی روشن پیش روی کشورمان قرار می‌گیرد.

هم جهان اسلام و هم جهان مسیحیت در تاریخ خود، شاهد تندروی‌هایی بوده‌اند که به ثبات جهانی ضربه زده است. بنابراین در آستانه آغاز سال نو میلادی، باید به فکر تعمیق ریشه‌های دینی و وحدت ادیان ابراهیمی در برابر افراط‌گرایانی بود که در لباس تروریست (تروریسم آشکار) یا سیاستمدار (تروریسم پنهان که به‌دنبال اسلام‌ستیزی است)، بدون باور راستین به آموزه‌های دینی، تنها در فکر به آتش کشیدن جهان هستند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9917845&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25