نشست ایران، روسیه، عراق و سوریه درباره تروریسم برگزار شد

Iran Syria Iraqنشست چهار جانبه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، عراق و سوریه درباره تروریسم، در چارچوب مرکز تبادل اطلاعات ضد تروریست چهار کشور، در بغداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا گفت که این نشست به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و شهدای مدافع حرم و همچنین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شده است.

سردار «مصطفی مرادیان» افزود که در این نشست آخرین هماهنگی‌ها بین چهار کشور پیرامون مبارزه با تروریسم صورت گرفت و بر ادامه این هماهنگی‌ها و همکاری‌ها تا ریشه‌کنی تروریسم و منابع فکری آن در منطقه به ویژه در دو کشور عراق و سوریه تاکید شد.

وی اضافه کرد که مرکز تبادل اطلاعات ضدتروریست چهار کشور ایران، روسیه، عراق و سوریه در طول فعالیت خود در سرکوب تروریسم و هدف‌گیری و نابودی بسیاری از تجمع‌ها و عناصر تروریستی در عراق و سوریه نقش تعیین‌کننده داشته است.

سردار مرادیان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در این مرکز تبادل اطلاعات، همکاری‌های موثری در زمینه تغذیه اطلاعاتی درباره مبارزه و نابودی تروریسم در دو کشور عراق و سوریه ایفا کرده است.

مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات (و همکاری‌های امنیتی) ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه در بغداد راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست‌های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس داعش و تروریست‌های تکفیری در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین کارکردهای این مرکز در مدت فعالیت خود بوده است.


مطالب پربازدید سایت

Error: No articles to display

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان