منافقین؛ از جنایت تا خیانت

Hamdastan03به گزارش «امروزی ها» در این شرایط یکی از اقدامات افشا شده در طول سال‌های گذشته بهره‌گیری غرب از عناصر گروهک تروریستی منافقین بوده که تاکنون به روشها و ابزارهای گوناگون جنبه عملی به خود گرفته است و کشورهای غربی با طرح اتهاماتی همچون تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای این اقدام خود را توجیه کرده و برآن سرپوش نهادند، اما ایران ضمن رد این اتهام، تاکید دارد که برنامه اتمی‌اش کاملاً صلح آمیز و دارای اهداف علمی‌و پزشکی است.

در راستای شناخت بهتر از جایگاه گروهک تروریستی منافقین در ارائه اطلاعات و خدمت به سرویس‌های امنیتی و جاسوسی غرب تاکنون مطالب و نکات بی‌شماری ارائه شده است که در این میان نشست‌های خبری، مصاحبه‌های جعلی، انتشار اخبار و اطلاعات موهوم و نامه نگاری به مراکز مختلف در دستور کار آنها بوده است و نکته جالب توجه‌اینکه با وجود شانتاژها و تبلیغات پر‌حجم این گروهک که به‌طور حتم با پشتوانه مالی و رسانه‌ای غرب انجام می‌گردد تاکنون این حرکت با کمتر توفیقی همراه بوده و خوش خدمتی جریان نفاق نتوانسته در اراده ملت ایران خللی ایجاد نماید.

بر همین اساس در تلاشیم با بررسی روند ارتباطات تشکیلاتی گروهک منافقین با کشورهای مختلف غربی به‌ویژه در زمینه موضوعات هسته‌ای میزان دلدادگی این سازمان را به مراکز خارجی دقیق‌تر ترسیم کنیم.

1. دورنمای فعالیت امنیتی گروهک منافقین

براساس اسناد و منابع معتبر گوناگون ارتباط سازمان منافقین از سال 1358 و پس از انقلاب اسلامی‌ایران به صورت جدی با سرویس‌های امنیتی شوروی و پس از آن فرانسه آغاز شد. از مقطع حضور سران این سازمان در پاریس در سال 1360 به بعد، ارتباط این سازمان با سرویس‌های امنیتی غربی افزایش یافت و پس از آن حضور در عراق در قالب ارتش آزادیبخش ارتباط با آمریکایی‌ها اضافه شد.

سازمان منافقین همچنین با سرویس‌های امنیتی اروپایی مثل هلند، آلمان غربی(در آن زمان) و آلمان فعلی، انگلستان و فرانسه به‌طور جدی تبادل اطلاعات و همکاری داشتند و آموزش‌های لازم را دریافت می‌کردند. سازمان مجاهدین خلق علاوه بر اینها با سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی مرتبط شده و این ارتباطات به ویژه از سال 1990 میلادی به بعد رشد قابل توجهی داشته تا آنجا که امروز ما شاهد آن دسته از اعضای سازمان منافقین هستیم که در قالب مترجم یا مواردی از این دست جذب ارتش آمریکا یا انگلیس شده‌اند یا در برخی موارد در خدمت سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی و سازمان‌های جاسوسی اروپایی هستند.

در این رابطه بی‌بی‌سی به نقل از سیمور هرش خبرنگار معروف آمریکایی با ارائه گزارشی اعلام کرد: سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در سال 2002 با برملا کردن آغاز غنی سازی اورانیوم توسط ایران توانست تاحدودی برای خود در جهان اعتبار کسب کند و از سال 2003 به بعد با سقوط صدام حسین در عراق ارتباط آنان با سازمان‌های اطلاعاتی - امنیتی غربی افزایش یافت. از سوی دیگر در پی سیاست‌های دولت جورج بوش رئیس جمهوری سابق آمریکا برای مقابله با برنامه‌های هسته‌ای ایران، بودجه‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات و فعالیت‌های ضد حکومت جمهوری اسلامی‌در اختیار نیروهای مخالف ایران قرار داده که بخشی از آن مستقیم و بخشی به صورت غیرمستقیم به صورت اسلحه و اطلاعات به دست سازمان مجاهدین خلق(گروهک منافقین) رسیده است.

2. ارائه اطلاعات موهوم و تحریک کننده

براساس اعلام منابع خبری، سازمان منافقین در سال۲۰۰۲ میلادی برنامه‌ اتمی‌جمهوری اسلامی‌را که پیش از آن مخفی بود افشا کرد. بحث درباره برنامه‌ اتمی‌جمهوری اسلامی‌تا سال‌های بعد همواره یکی از چالش‌های بزرگ نظام بود. همچنین در سال ۲۰۰۹ میلادی این سازمان اطلاعات تازه‌ایدرباره برنامه‌ اتمی‌ایران ارائه داد که صحت آن را هنوز ثابت نکردند.

این سازمان بر این باور است که اخبار و اطلاعات مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران در نطنز و اراک را اولین بار عوامل اطلاعاتی آن به دست آورده و در اختیار رسانه‌ها و آژانش بین المللی انرژی اتمی‌قرار داد و به عنوان سند افتخار به آن می‌بالد، ادعایی که بعد‌ها مشخص شد واقعیت نداشته و این فرقه تروریستی اسناد و اطلاعات لازم را از سرویس‌های اطلاعاتی چون موساد گرفته است و آنها به آژانس انرژی اتمی‌منتقل کردند. سازمان تروریستی منافقین در اقدامی‌دیگر گزارش 6 صفحه‌ای در اختیار خبرگزاری رویترز قرار داده و براساس آن، اتهام‌هایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده‌ است. در این گزارش سازمان به اصطلاح مجاهدین خلق مدعی وجود یک برنامه هسته‌ای نظامی ایران زیر نظر وزارت دفاع و حضور 60 دانشمند هسته‌ای در این پروژه شده است.

آنچه مشخص است تلاش گروهک تروریستی مجاهدین خلق برای نقش آفرینی در تحولات هسته‌ای ایران است. آنها به‌دنبال این هستند که به دولتمردان غربی بقبولانند می‌توانند در انتقال اطلاعات هسته‌ای ایران به غرب تاثیرگذار باشند. رهبران این سازمان امیدوارند اتخاذ و اجرای چنین رویکردی باعث توجه بیشتر مقامات کشورهای غربی به‌این گروهک و دادن فرصت بازیگری به آنها شود. البته باید توجه داشت که اطلاعات ارائه شده توسط این فرقه عموما از سوی سرویس‌های اطلاعاتی غربی که بی اساس است در اختیار این گروه قرار می‌گیرد تا کمکی به برجسته شدن خاصیت و کارکرد جاسوسی این فرقه در چشم مقامات غربی باشد!علاوه بر این رهبران فرقه امیدوارند این اطلاعات آتش جنگ افروزی علیه‌ایران را شعله ور سازد. آنها از جنگ علیه‌ایران استقبال می‌کنند. به عبارتی این فرقه شدیدا طرفدار حمله نظامی‌کشورهای غربی و آمریکا به‌ایران است و برنامه هسته‌ای را بهانه مناسبی برای این کار می‌داند.

3. منافقین در سیطره آموزشی تروریستی سیا

سیمور هرش، خبرنگار سرشناس آمریکایی، می‌گوید گروهی از اعضای سازمان مجاهدین خلق در زمان ریاست جمهوری جورج بوش در خاک آمریکا آموزش نظامی‌دیده‌اند.

هرش در گزارشی در هفته نامه نیویورکر به نقل از مقام‌های سابق نظامی‌و اطلاعاتی آمریکا نوشت که‌این آموزش‌ها حدود هفت سال پیش شروع شده و شش ماه ادامه داشته است.به نوشته او تعدادی از اعضای این سازمان در سال ۲۰۰۵ در سایتی واقع در ۱۰۰ کیلومتری لاس وگاس در ایالت نوادا که زمانی محل آزمایش‌های هسته‌ای بوده و اکنون برای آموزش عملیات ضدجاسوسی استفاده می‌شود، آموزش دیده‌اند.

4. منافقین و ترور دانشمندان جوان هسته‌ای

در پی اقدام ضد بشری ترور دانشمندان جوان هسته‌ای کشورمان یکی از سوالات مهم این بود که‌این اقدام توسط چه گروهی انجام گرفته است. اینک پس ازگذشت حدود دوسال از این اقدام جنایتکارانه دیدگاه‌های مختلفی دراین موضوع مطرح شده که نقطه تمرکز همه‌این نگاه‌ها بر نقش آفرینی منافقین حکایت دارد.

در اثر حملات تروریستی سازمان منافقین، پنج دانشمند هسته‌ای از سال ۲۰۰۷ تاکنون به شهادت رسیدند و در عین حال این گروهک سبب چندین خرابکاری در سایت‌های هسته‌ای ایران نیز شده است. این عملیات‌های ترور تقریبا همگی با اتصال یک بمب کوچک مغناطیسی توسط مهاجمان به بدنه ماشین صورت گرفته است.بی‌بی‌سی به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت ترور دانشمندان ایرانی با حمایت و طراحی موساد، سازمان اطلاعات اسرائیل و توسط سازمان مجاهدین خلق اجرا می‌شود.این مقامها که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، گفته‌اند دولت آقای اوباما از این مسئله با خبر است، اما تاکید کرده‌اند آمریکا نقشی دراین ترورها نداشته است.

بی بی سی به نقل از «رونن برگمن» تحلیلگر صهیونیستی خاطرنشان کرد: حذف دانشمندان هسته‌ای ایران و از بین بردن اطلاعات آنان، مجبور کردن ایران به افزایش تدابیر امنیتی درباره دانشمندان و تاسیسات هسته‌ای آن، ایجاد رعب و وحشت در میان دانشمندان ایرانی و تشویق آنها به ترک برنامه هسته‌ای این کشور سه هدف اصلی برای انجام این ترورهاست. همچنین نکته بسیار مهمی‌که در این زمینه قابل گفتن است اینکه سازمان جاسوسی موساد در حال آموزش دادن اعضای گروهک منافقین در اسرائیل است تا آنها نحوه استفاده از موتورسیکلت‌ها و بمب‌های کوچک را آموزش ببینند.

اگرچه درخصوص به دام افتادن تروریست‌های منافق که در تورهای امنیتی وزارت اطلاعات کشورمان به دام افتادند، منابع خبری غرب کمترین واکنشی نشان ندادند ولی در عین حال برای کم اهمیت جلوه دادن این مهم آنها اصرار دارند که دسترسی مقامات ایران به نقش اسرائیل را به اعترافات برخی عوامل ناموفق در این عملیاتها مربوط کنند تا جایی که بی‌بی‌سی می‌گوید بخش عمده‌ای از اطلاعاتی که دولتمردان ایران در رابطه با ترور دانشمندان و رابطه بین اسرائیل و سازمان منافقین می‌دانند به عملیات ناموفق سال ۲۰۱۰ بر می‌گردد که فردی تروریست نتوانست عملیات خود را انجام دهد و بازگردد.

وی در زیر بازجویی‌های به عمل آمده پرده از این اسرار برداشت. در هر صورت آنچه مسلم است اینکه امروز همه مدارک و شواهد دلالت بر سرسپردگی و نقش آفرینی مخرب گروهک منافقین در مسیر پیشرفت و سربلندی ملت ایران قرار دارد ولی آنچه که بیش از پیش موجب سوال است اینکه‌این گروهک که شعارهای وطن پرستانه و دفاع از خلق، ملت و منافع ایران زمین را پیشه خود ساخته است، با چه منطقی در مقابل خواست ملت ایران ایستاده و جوانان دانشمند این سرزمین را که در خط تعالی و گام نهادن به میسر قدرت یافتن در علم و تکنولوژی برای خدمت به بشریت است را به خاک و خون می‌کشد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10287006&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25