خوش‌خدمتی منافقین برای سعودی‌ها در ایام حج

همزمان با برگزاری مراسم حج امسال و تغییر جزئی برخی از رفتارهای سعودی ها مانند پیام ملک سلمان برای حجاج ایرانی به زبان فارسی، بازدید وزیر حج و عمره عربستان از مؤسسه مطوفی حجاج ایران در مکه  برخی از کارشناسان بین الملل این مسایل را مبنی بر احتمال تغییر روابط دو کشور در آینده و تلاش برای تنش زادیی تفسیر کردند.

با این حال برخی دیگر از کارشناسان با اشاره به ارسال پیام به چند زبان دیگر توسط پادشاه عربستان و گفتگو با زائران ایرانی در سال های گذشته توسط سعودی ها عنوان می کنند که آن ها از این طریق تلاش دارند تا تصویر منفی خود را از اذهان ایرانی ها تغییر دهند. این کارشناسان با اشاره به حمایت عربستان از ناآرامی های دی ماه1396 و همچنین کمک مالی به رضا پهلوی تاکید می کنند که خط مشی خصمانه عربستان نسبت به ایران همچنان ادامه دارد.

در میان  تحرکات عربستان سعودی، در روز 29 مردادماه امسال سازمان تروریستی مجاهدین خلق(منافقین) با انتشار مطلبی در فضای مجازی و سایت های همسوی خود همسو با پروژه آمریکایی-سعودی ایران هراسی به حجاجی که به عربستان برای انجام حج می روند درخصوص انجام اقداماتی که این سازمان تروریستی نامید  توسط جمهوری اسلامی هشدار داده و بر ضرورت مقابله با ایران تاکید می کند. سازمان منافقین مدعی می شود که ایران در مراسم حج با اعزام نیرو قصد اقدامات تروریستی داشته و باید جلوی این مسئله گرفته شود.

مروری بر ادعاهای سراسر کذب سازمان منافقین در این باره نشان دهنده تقسیم کار و دستورالعمل جدیدی از سوی مراکز سعودی-آمریکایی است. در این تقسیم کار، عربستان با ارسال پیام و حضور مسئولانش در بین ایرانی ها ژست روشنفکرانه و صلح طلبانه گرفته و از طرفی دیگر سازمان منافقین نیز  با مطرح کردن ادعاهایی ضدایرانی سعی می کند تا افکار عمومی را علیه جمهوری اسلامی تحریک کند.

در چنین تقسیم کاری عربستان سعودی و رژیم های همسوی آن با استناد به ادعای کذب سازمان منافقین پروژه ایران هراسی خود را ادامه داده و از این طریق سعی می کنند تا تصویر منفی از ایران در بین سایرکشورهای اسلامی ایجاد کنند. در واقع در این پروژه مقرر است تا سازمان منافقین با اعلام ادعای کذب، بسترهای ایجاد جنگ نه تنها در منطقه بلکه در بین مسلمانان را دامن بزند.

 البته این اولین بارنیست که سازمان منافقین برای سعودی ها خوش خدمتی می کند. موضعگیری های همسو با عربستان درخصوص مسایل سوریه و یمن و تکرار ادعاهای عربستان علیه ایران توسط منافقین از جمله خوش خدمتی های آن ها برای سعودی ها است. البته عربستان نیز تاکنون با حمایت های مالی مانند کمک ماهانه 82 میلیون دلاری به این سازمان پاداش این خوش خدمتی های آن ها را پرداخته است.

براین اساس مروری بر ادعای مطرح شده توسط منافقین علیه ایران همزمان با انجام مراسم حج نشان می دهد دستور العمل های تازه این سازمان از سوی ارباب های خارجی اش است. دستور العمل هایی که هدف آن تخریب وجهه جمهوری اسلامی دربین سایرکشورها است. با این حال تاکنون اقدامات ایران نشان داده که درعمل سازمان منافقین این بار نیز مانند گذشته در این پروژه شکست خورده و نمی تواند به اهداف شوم خود برسد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش یادداشت

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

یک سلیمانی و یک ایران

در پی شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس

خون‌شریکی مردم ایران و عراق در نقطه اوج

سید رضا قزوینی غرابی – بنیاد هابیلیان

مشاوران رئیس جمهور آمریکا در پرونده ایران چه کسانی هستند؟

گلن کَری، دیپلماسی ایرانی

ایران ترور سردار سلیمانی را تلافی کرد؟

حمیدرضا مقدم‌فر؛ مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

حاج اسماعیل بهترین بدیل حاج قاسم

شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
2
تاریخ : 1358/03/02
3
6
تاریخ : 1358/03/06
8
تاریخ : 1358/03/08
11
تاریخ : 1358/03/11
12
تاریخ : 1358/03/12
19
تاریخ : 1358/03/19
20
تاریخ : 1358/03/20
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان