ماه عسل منافقین در دولت ترامپ

Ekhtiarii

با روی کار آمدن دولت ماجراجوی ترامپ، موضوع سازمان مجاهدین (منافقین) و آینده آن بار دیگر مورد توجه محافل گوناگون اجرایی قرار گرفت. روندهای کنونی حاکی از آن است که تغییری در سیاست‌های ایالات متحده آمریکا نسبت به سازمان تروریستی منافقین صورت نگرفته است، بلکه بر عکس نشانه هایی از تقویت پیوند آنها مشاهده می‌شود. بدنه دولت جدید آمریکا از اعضایی تشکیل شده است که بشدت مواضع ضد ایرانی داشته و خواستار تغییر رژیم در ایران هستند. همین موضوع یعنی تغییر رژیم فصل مشترک بین دولت ترامپ و سازمان مجاهدین می‌باشد و بارها هر دو طرف بطور مستقیم و غیر مستقیم بر آن تاکیده کرده اند. در همین رابطه، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و رودی جولیانی وکیل رئیس‌جمهور آمریکا در نشست‌های اخیر خود با رهبران مجاهدین از لزوم تغییر رژیم در ایران صحبت کرده اند، موضوعی که سازمان مجاهدین سال ها برای آن وقت صرف کرده و سرمایه گذاری‌های مالی و جانی فراوانی برای تحقق این هدف انجام داده است.

در حالی دولت آمریکا از منافقین دفاع می‌کند که خود بهتر از هر کس از این موضوع آگاه است که این سازمان رویکردی تروریستی داشته و هیچ سنخیتی با دموکراسی و مولفه‌های آن ندارد که بتوان آینده ایران را بدست آنها سپرد. در حقیقت وعده‌های رهبران تروریست این سازمان در رابطه با تاسیس یک حکومت دموکراتیک در ایران صرفا فرافکنی و مستمسکی جهت ادامه حیات و زیست می‌باشد. بسیاری از افرادی که سابقا عضو این گروه بودند معتقدند که سرکرده‌های منافقین علاوه بر این که قابل اعتماد نیستند، هیچ اعتقادی هم به دموکراسی ندارند و وعده‌های آنها در رابطه با دموکراسی و آزادی «وعده‌های توخالی» می‌باشد.

ایالات متحده زمانی در اواخر دهه 1990 نام این سازمان را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد، اما هیچگاه موضع جدی در رابطه با این سازمان اتخاذ نکرد.  بعد ها هم پس از سرنگونی صدام و تداوم فشار بر این گروه از سوی ایران باعث شد تا آمریکا برای حفظ حیات و فعالیت این گروه آن را از لیست تروریست ها خارج کند؛ چرا که در غیر این صورت هیچ کشوری حاضر به پذیرش آنها نبود.

آنچه که مسلم است این موضوع است که پیوند وثیقی بین رهبران سازمان مجاهدین و احزاب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا وجود دارد که همکاری آنها را  برای سال ها تداوم بخشیده است. تحقیقات انجام گرفته حاکی از این واقعیت است که سیاستمداران برجسته هر دو حزب اصلی آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی از مجاهدین پول دریافت کرده‌اند. همچنین سازمان مجاهدین به افراد هزاران دلار برای حضور در تجمعاتشان و سخنرانی کردن در حمایت از آنها پرداخت نموده است. در همین رابطه، بر اساس یافته‌های تحقیقات «استاکر»، بر اساس دفعات حضور جان بولتون در این تجمعات و با در نظر گرفتن اینکه مجاهدین معمولا بین 20 تا 30 هزار دلار بابت هر سخنرانی می‌پردازند، بولتون باید تاکنون بیش از 180 هزار دلار از این گروه پول دریافت کرده باشد.

در این رابطه بیشتر بخوانید

سند جدید از پرداخت 40هزاردلاری منافقین به بولتون

حضور افرادی نظیر بولتون در کاخ سفید بطور قطع تامین کننده منافع سازمان تروریستی منافقین است. تاکید بولتون بر تغییر رژیم تاییدی بر این مدعاست. بطور کلی انتظار می‌رود با حضور افراد ایران ستیز در دولت جدید آمریکا دوران ماه عسل مجاهدین آغاز شود!

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9602590&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25