ماهیت نظامی- تروریستی منافقین

 

1 En

" خبرنگار تلويزيون عرب زبان آمريكايی الحره از آموزش‌های نظامي داخل اردوگاه سوال كرد و ابراهيمي گفت اين آموزش‌هاي نظامي تا حدود ‪ ۲۰‬روز قبل ادامه داشت اما ‪ ۲۰‬روز قبل بدون اينكه بدانيم سران گروهك تمامي اسناد نظامي را آتش زدند. علي كاكي نيز در اين خصوص گفت: آموزش‌ها شامل آموزش‌هاي پياده نظام و آشنايي با سلاح‌ها و تجهيزات نظامي و ارتباطي مي‌شود. " (1)

روزی که قرار بود منافقین سلاح هایشان را تحویل مقامات آمریکایی بدهند و خلع سلاح شوند روزی بود که به گفته جداشدگان ،برخی از افراد این سازمان برای سلاح ها و ادوات سبک و سنگین تحویلی به آمریکایی ها گریه کردند و از اینکه آنها را از ابزار خشونت و تروریسم جدا می کردند اشک می ریختند .

بعد از این و در طول سال های اخیر یکی از مواردی که سران منافقین همواره بر روی آن مانور داده اند و آن را مایه مباهات خود دانسته اند و اعلام کرده اند این عمل – تحویل سلاح به آمریکایی ها – باید سرآغاز خروج آنها از لیست های تروریستی باشد تکیه بر همین مساله تحویل سلاح ها بوده است .

در ابتداي جنگ براي سرنگوني صدام نیز، ارتش آمريكا پايگاه هاي مجاهدين را بمباران كرد اما پس از سقوط بغداد به دست نيروهاي ائتلاف طبق توافق آتش بس كه بين آنها صورت گرفت اعضاي اين گروه شورشي در وضعيت غيرجنگي به پايگاه هايشان بازگشتند و درآن مقطع اعلام شد سپاه پنجم آمریکا کار خلع سلاح منافقین را عهده دار شده است . ظاهرا درآن زمان تمام سلاح های منافقین توسط آمریکایی ها ضبط شد. مریم رجوی نیز بارها اعلام کرد هیچ سلاحی دراختیار ندارند و نکته جالب تر آنکه در محتوای نامه ای که سران منافقین در می 2004 به کمیساریای عالی پناهندگی ارسال نمودند ذکر کردند که دیگر روش های خشونت آمیز را قبول ندارند و آن را رد می کنند!

بسیاری از نویسندگان سایت های منافقین نیز در نوشته های خود با تاکید بر این نکته که دیدگاه های گذشته فرقه تحت امر رجوی پایان یافته و آنها دیگر دنباله رو خشونت نیستند ، تلاش کرده اند تا براین نکته تصریح کنند که روش های منافقین برای آنچه که به زعم خود مبارزه می نامند کاملاعوض شده است و ماهیت شکلی منافقین از جنبه ها و روش های به اصطلاح مبارزه جویانه فاصله زیادی گرفته است اما باز در همین نوشته ها از آرزوی دیرینه و حس نوستالوژی خود در مورد روش های خشونت بار سخن به میان می آورند : " اشرف در ماهیت امر یک پایگاه نظامی است با این تفاوت که سلاح های او را گرفته اند. اما کماکان ماهیت این مجموعه یک ماهیت نظامی است . " (2)

هزارخانی به حقیقتی اشاره می کند و آن اینکه مجاهدین از اساس و بنیاد اعتقادی به شهر و شهرنشینی به مفهوم عرف و مورد اجماع آن ندارند به این دلیل که شهر پدیده ای است که بیش از هر چیز تداعی کننده جامعه عادی و باز است و از منظر مجاهدین جامعه عادی و باز دشمن قسم خورده رجوی و ایدئولوژی او و به خصوص انقلاب ایدئولوژیک شان محسوب می شود. به این دلیل که اگر رجوی به شهر و جامعه به مفهوم معمول آن اعتقاد و باور داشت دلیلی وجود نداشت از همان ابتدا اعضاء و هواداران خود را در یک موقعیت و مکان بسته و دور از هر چه آدم و اجتماع و مظاهر مدنیت است ایزوله کنند و به این هم قناعت نکرده و مناسباتی را تعمیق و نهادینه کنند که هر گونه گرایش ذهنی و تمایل درونی به آن در حد گناهان کبیره تعبیر و تلقی شود.

اینکه رجوی بر روی قرارگاه اشرف تا این میزان حسایت نشان می دهد تا انجا که بود و نبود خود و تشکیلات اش را به بود و نبود قرارگاه اشرف گره می زند به این دلیل است که او می داند رنگ جامعه عادی گرفتن قرارگاه اشرف همانا، و متلاشی و اضمحلال آن همان. پس تاکید هزارخانی بر روی ناگزیر شدن قرارگاه اشرف به یک شهر خیالی که اجمالا هیچکس هم برای آن مشروعیت مدنی قائل نیست از دل چنین مناسبات و شاخص هایی بیرون می آید. " (3) و البته درست به همین دلیل است که علی رغم تلاش برای حفظ ظاهری به اصطلاح شهری و تغییر یافته برای اردوگاه اشرف، همچنان نیروهای خود را آموزش نظامی می دهند و مخفیانه دراشرف سلاح نگهداری می کنند .

البته بر هیچ کس پوشیده نیست که همان جدایی ظاهری منافقین از روش های تروریستی تنها به دلیل فقدان امکانات نظامی و اعمال درصدی از خلع سلاح توسط آمریکایی های بوده است و الا گفته یکی از اعضای سابق شورای مرکزی این فرقه که سالها پیش از این از فرقه جا شده قابل تامل است : " نکته ای که مایلم به آن اشاره کنم این است که سازمان مجاهدین مدعی است که بعد از سرنگونی صدام حسین دیگر عملیات مسلحانه و تروریستی انجام نداده است و این را به عنوان یک استدلال برای دادگاه لوگزامبورگ جهت خروج از لیست گروه های تروریستی در اتحادیه اروپا عنوان می کند. در صورتی که این امری واضح و روشن است که وقتی صدام حسین دیکتاتور سابق عراق سرنگون شد، دیگر آن عقبه ای که سلاح، تانک و تجهیزات و تدارکات لازم را به این سازمان می داد، وجود خارجی نداشت و گرفته شده بود. بنابراین این نکته که در این فاصله زمانی سازمان مجاهین عملیات مسلحانه و تروریستی انجام نداده است، دلیلی بر این نیست که این سازمان از اندیشه و بینش مبارزه مسلحانه و تروریستی دست برداشته است ." (4)

پی نوشت:

1 - گفتگوی خبری ایرنا با چهار نفراز افرادی که به تازگی از منافقین جدا شده اند 27/1/88

2 - منوچهر هزار خانی – قسمتی از کتاب گزارش از شهر اشرف

3 - سایت مجاهدین دبلیو اس

4- محمد حسین سبحانی نیا – سخن رانی درپارلمان اروپا 27/2 2007 .


مطالب پربازدید سایت

با همت سربازان گمنان امام زمان(عج)

عوامل شهادت شهید سجاد شهرکی دستگیر شدند

مهدی محمدی؛ کارشناس ارشد مسائل سیاسی

شکست پروژه «اجتماعی‌سازی آشوب»

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای خواستار شد

جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی اقدام‌های تروریستی اخیر در ایران را محکوم کند

همسر شهیده اشرف نیکبخت از شهدای حادثه تروریستی ایذه

درخواست همسر شهیده حادثه تروریستی ایذه+فیلم

در پی حادثه تروریستی در ایذه منتشر شد

اولین فیلم از لحظه تیراندازی تروریست‌ها در ایذه

روزنامه فرهیختگان

ری برندینگ جوخه ترور

افشای دروغ های رسانه های تروریستی درباره کودک شهید ایذه ای

اظهارات جدید پدربزرگ "کیان پیرفلک"+فیلم

جدیدترین مطالب

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در همایش "اقتدار بسیجیان"

در برابر منافقین ‌مرصاد دیگری رقم خواهیم زد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

یادی از مظلومیت شهید احمد وکیلی

شهیدی که تروریست‌های کومله گوشت بدنش را خوردند!

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد

ایران بستن مقرهای تروریست‌ها در شمال عراق را خواستار شد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خبر داد

بازداشت ۹ متهم در ارتباط با حادثه تروریستی خانه اصفهان

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از حمله تروریستی به حرم شاهچراغ

داعش مسئولیت حمله تروریستی شیراز را برعهده گرفت

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان