قضیه بی نهایت جدی است

آقای هانزلین وکیل مدافع سوئیسی منافقین در نامه ای تهدید آمیز خطاب به آقای " محمد مجید الشیخ " ، سفیر محترم عراق در ایران ،خواستار آن شده است که ایشان نقطه نظراتش در رابطه با منافقین را در که در دیدار با آقای هاشمی نژاد و مصاحبه با خبرگزاری کارایران(ایلنا ) در مشهد اظهار داشته است، تکذیب کند!

چرا که آقای وکیل این اظهارات را که منافع منافقین را به خطر می اندازد ،بی نهایت جدی توصیف کرده و شایسته رسیدگی در دادگاه دانسته است.

این که یک وکیل مدافع به جای این که طرفدار حق و قانون و عدالت باشد،دفاع از یک گروه تروریستی ،بی رحم و خشن را بر عهده گرفته است،اگر چه عجیب ، اما عجیب تر از کشتار بی رحمانه مردم لبنان توسط اسرائیل ، آن هم به بهانه دفاع از خود نیست . متأسفانه در روزگاری زندگی می کنیم که حق و عدالت اینگونه پایمال شده و مبالغ کلان قراردادهای وکالت ، راه را بر هرگونه انصاف و حق خواهی مسدود کرده است.

بی تردید اطلاعات موجود در پرونده ای که ایشان تشکیل داده اند ،دفاعیات بی پایه و اساس و یک سویه مجرمی است که ایشان دفاع از آن را برعهده گرفته اند که در هیچ دادگاه صالحی قابل طرح و اعتناء نبوده است.

همین که ایشان اصلی ترین دغدغه خود را که استقبال سایت هابیلیان از مواضع دولت عراق و شخص آقای شیخ بوده است با بیانی خصمانه و سوزناک و با عنوان " خوش آمدگویی سایت اطلاعات ملایان " به اطلاع سفیر محترم عراق رسانده اند ، نشان از آن دارد که بی طرفی ایشان تا چه اندازه مخدوش بوده و حقوقی که از آن دفاع می کنند ، نه حقوق الزام آور حقوقی و عرفی است ، بلکه بهره برداری حرفه ای ، زیرکانه و البته شیادانه از ظواهر حقوق بدون توجه به روح حاکم بر آنها به جهت حمایت از یک جریان تروریستی است که بازهم باید تأکید کرد که مبلغ قرارداد چنین رویه ای را ( که البته دور از وجدان حرفه ای است ) توجیه می نماید.

آقای هانزلین ،

لازم است به اطلاع جنابعالی و سایر آقایانی که دور از موضوع ایران و بدون توجه به سوابق ننگین این گروهک تروریستی ، دفاع از آنان را بر عهده گرفته اید و حیثیت و شرافت خود را در گروه آن گذاشته اید برسانیم که سایت هابیلیان ، ارگان رسمی و اینترنتی کانون هابیلیان است که 16000 قربانی حوادث تروریستی در ایران را نمایندگی می کند، یعنی 5 برابر تعداد قاتلین آنها که اکنون شما وکالت آنها را بر عهده گرفته اید!

سازمانی که شما وکالت آن را برعهده گرفته اید ، بنا بر اسناد منتشره و اعلامیه های رسمی که خود صادر نموده است ، تا کنون بیش از 180 هزار ایرانی را به قتل رسانده است، بیش از هزار عملیات تروریستی اعم از بمب گذاری ،پرتاب نارنجک و خمپاره را بر عهده گرفته است.

حضرتعالی می بایست قبل از این که به طور مشکوک و البته قابل درکی ،مدعی دولتمردان و مسئولین عراقی بشوید که به زعم شما حلقه ضعیف تر این پرونده هستند و می توان با امدادهای برخی لابی ها بر روی آنها فشار آورد ، از دولتمردان اروپایی و آمریکایی سئوال می کردید نام این گروه در لیست گروههای تروریستی چه می کند؟

Maleki10

جناب وکیل ،

باید صراحتاً به شما یادآور شویم که علیرغم نگاه حرفه ای تان ، روح حاکم بر کنوانسیونها را نشاخته و درک نکرده اید، زیرا در غیر این صورت ترجیح نمی دادید ، اعتبار حرفه ای تان به این سهولت برباد رود.

لابد مطلع هستید همانگونه که کنوانسیون مقرر داشته است که انتقال اجباری افراد تحت حفاظت برخلاف قوانین است، همانگونه نیز در بند 35 تصریح دارد که تصمیمات افراد تحت حفاظت به هیچ وجه نباید با منافع ملی حکومت در تضاد باشد.

و در بند 25 کنوانسیون چهارم نیزبر لزوم پیروی از مقررات امنیتی وقابل قبول بودن درخواستها تأکید نموده است.

توجه دارید که قوانین بین المللی ، بر خلاف موارد عدیده سوء استفاده منافقین و وکلایشان شفاف بوده و غیر قابل تفسیر به رأی می باشد.

از این گذشته ،حضرتعالی در کمال تعجب و در مخالفت آشکار با استاتوی تعلق گرفته به اعضای این گروه که هویت شخصی و فردی آنها را به رسمیت شناخته است از منافع و مواضع گروهی یک سازمان تروریستی حمایت می کنید ، چرا که تا هم اکنون نیز دولت عراق سخنی از نابودی و اخراج این افراد به میان نیاورده است ، بلکه طرح و برناممه اش برای محدود سازی و اخراج سیاسی این گروه از عراق ارائه کرده است.

برنامه دولت عراق دقیقاً منطبق با تأکیدات نیروهای ائتلاف است که حضرتعالی نیز از آنها خبر داده اید و بنا بر این هیچ مرجعی اعم از نیروهای ائتلاف ، صلیب سرخ جهانی، کمیساریای عالی پناهدگان و کمیسیونر عالی پناهندگان ،خواست غیرقانونی مبنی بر تحت حفاظت قرار دادن یک گروه تروریستی را تأیید نخواهند کرد. دیری نخواهد پائید که جنابعالی شاهد درگیریهای این گروه خشن و آدمکش با مراجعی که نام بردید بر سر این درخواست نامشروع باشید ،آنگاه باز هم به نظر می رسد که صلیب سرخ را نیز نهادی وابسته به ملایان ایران بنامید!

ورای یک بحث حقوقی محض که به نظر می رسد متزلزل بودن مبانی مورد استنادتان بیشتر نمایان گردد، کانون هابیلیان مشتاق است که حضرتعالی را در جریان سوابق ننگین این گروه قرار دهد تا هرگونه شائبه در مورد عدم اطلاع شما از سوابق این گروه از بین برود و پس از آن شما نیز تکلیف خودتان را با افکار عمومی و وجدان انسانی که آن بر سر قمار خطرناکی گذاشته اید بهتر بدانید.

والسلام

روابط عمومی کانون هابیلیان


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31