فروپاشی گروهک ترویستی منافقین نزدیک است/ترس آمریکا از گروهک دست‌ساز خود

Hasheminezhad Farsدبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه حماسه 9 دی چون شرنگی در کام دشمنان بود، گفت: با گذشت 36 سال از انقلاب اسلامی منافقین از پای ننشسته و به طور جدی جوانان کشورمان را نشانه گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، بنیاد هابیلیان (17 هزار شهید ترور) در سال 84 توسط گروهی از فرزندان شهدای ترور در خراسان‌رضوی به منظور بررسی و تبیین پرونده 17 هزار شهید ترور در ایران بنیان‌گذاری شد، این بنیاد در حوزه‌های سیاسی و به ویژه تروریست و تبیین مباحث حقوق بشری فعال بوده که حضور در شورای حقوق بشر در ژنو از جمله فعالیت‌های این بنیاد است.

سید محمدجواد هاشمی‌نژاد، فرزند ارشد شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان است، شهید هاشمی‌نژاد از مبارزان سیاسی سال 1342 بوده که به وسیله منافقین کوردل ترور شد، دبیرکل بنیاد هابیلیان ضمن بازدید از خبرگزاری فارس و گفت‌وگوی صمیمانه با خبرنگاران این مجموعه، به سئوالات خبرنگار ما پیرامون فعالیت‌های بنیاد هابیلیان، آخرین وضعیت از پادگان اشرف و منافقین در عراق، بررسی حضور گروهک‌های تروریستی در منطقه و ارتباط آنان با استکبار پاسخ داده که مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

امروز جایگاه قاتل و مقتول نزد سازمان‌های بین‌المللی عوض شده است

فارس: ضمن عرض ادب و احترام، جناب هاشمی‌نژاد در ابتدا مختصری در مورد نحوه‌ شکل‌گیری بنیاد هابیلیان و فعالیت‌های این بنیاد توضیحاتی ارائه بفرمائید؟

بنیاد هابیلیان در سال 84 توسط گروهی از فرزندان شهدای ترور در خراسان رضوی تشکیل شده که البته این بنیاد ملی بوده است، هدف از تشکیل چنین بنیادی، تبیین و بررسی پرونده‌های تروریستی و فاش کردن این جنایات بوده و تلاش ما این است تا جنایات تروریستی را برای نسل‌های آینده محرز و مشخص کنیم، این روشنگری بنیاد 17 هزار شهید ترور در حالی بوده که امروز تمامی دنیا تلاش می‌کند جنایات گروهک‌های تروریستی را در منطقه معکوس جلوه دهد.

امروز شاهدیم که سازمان‌های بین‌المللی در تلاش هستند تا در سطح جهانی جایگاه قاتل و مقتول را معکوس جلوه داده و از همین حیث به حمایت از گروهک‌های تروریستی می‌پردازند و همین حمایت‌های کذایی و دروغین آنان امروز سبب شده جمهوری اسلامی ایران را به انجام اقدامات ضدحقوق بشری متهم کنند، حال شما این شرایط را در نظر بگیرید که نسل‌های دوم و سوم انقلاب هیچ مستندی از سیر مبارزاتی دوران پیش از انقلاب و پس از آن و دفاع مقدس ندیده‌اند و اینجا نه تنها تکلیف فرزندان شهدا، بلکه تمامی کسانی که آن دوران‌ها را لمس کرده‌اند، این است که به روشنگری در این زمینه بپردازند.

* آمده‌ایم تا به عنوان اسناد زنده جنایات تروریستی روشنگری کنیم

ما فرزندان و خانواده‌های شهدای ترور، اسناد زنده اینگونه جنایات هستیم و آمده‌ایم که در همین حوزه چه در عرصه داخلی و چه بین‌المللی روشنگری کنیم، باید وجهه مشخص و روشن تروریست را معرفی کرد.

بنیاد هابیلیان در حوزه بین‌الملل در کشور عراق فعالیت‌های گسترده‌ای داشته و ملاقات با 200 گروه از طبقات مختلف و شخصیت‌ها از جمله برنامه‌های انجام شده بوده که در رأس همه آنها روشنگری قرار داشته است، بیش از 360 ملاقات و گفت‌وگو در کشورهای مختلف داشته و در سه شورای حقوق بشر شرکت کرده‌ایم، همچنین دیدار با فعالان حقوق بشری طی دو سفر در انگلستان از دیگر برنامه‌های انجام شده بنیاد هابیلیان برشمرده می‌شود.

ایجاد نمایشگاه‌های شهدای ترور، حضور در کنفرانس‌هایی با محوریت مبارزه با تروریسم و ایجاد ارتباط با شخصیت‌های گوناگون در این موضوع از دیگر برنامه‌های بنیاد هابیلیان است.

* ایران عنوان قربانی حوادث تروریستی را گرفت/حتماً گروهک تروریستی منافقین برآشفته می‌شود

فارس: جناب هاشمی‌نژاد، در مورد حضور بنیاد هابیلیان در سه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو توضیحات بیشتری ارائه بفرمائید؟ به عقیده حضرتعالی اقدامات روشنگرانه شما در تقابل با گروهک‌های تروریستی نظیر منافقین بر آنان تأثیرات منفی دارد؟

سایت بنیاد هابیلیان به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی بروزرسانی می‌شود که همین موضوع سبب شده در خارج ‌مرزها به ویژه در کشورهای عربی مخاطبان بسیاری داشته باشیم. امروز 17 هزار شهید ترور آمار رسمی و مستند کشور از تعداد قربانیان حوادث تروریستی در ایران هستند که این آمار در سازمان ملل نیز ثبت شده و عنوان «ایران، قربانی تروریسم» به کشور ما داده شده است.

در سال گذشته نخستین کنگره ملی شهدای ترور را برگزار کردیم و سال آینده نیز در تلاش هستیم این همایش را در روز هشتم شهریورماه که با عنوان روز «ملی مبارزه با تروریسم» نام گرفته، به شکل بین‌المللی برگزار کنیم که مطمئناً چنین برنامه‌هایی سبب نگرانی و برآشفتگی‌هایی در گروهک‌های تروریستی به ویژه منافقین می‌شود.

دنیا در تلاش است تا از طریق ابزارهایی نظیر رسانه و یا سازمان‌های بین‌المللی جنایات خود را کتمان، مخفی و به گونه دیگر جلوه دهد و اتهامات خود را به دیگران نسبت داده و مخالفان خود را در مظان اتهام قرار دهد.

آنچه ما دریافتیم این است که دولت‌ها قادر نیستند تمام امور را همه‌جانبه پوشش داده و بیشتر اجرائیات را بر عهده دارند، ما در مباحثی نظیر حقوق بشر نیازمند توسعه تشکیلات و تشکل‌های مردمی هستیم، این نوع فعالیت می‌تواند اثرات بسیاری داشته و پرده از اسرار فراوان جنایات تروریستی بردارد.

ما اسنادی در مورد 17 هزار شهید ترور به سازمان ملل ارائه داده‌ایم که همین موضوع سبب شده سازمان ملل عنوان قربانی تروریسم را به کشور ما بدهد.

* منافقین بیکار ننشسته‌اند؛ باید به هوش باشیم

فارس: به عقیده حضرتعالی، گروهک تروریستی منافقین در جریان تقابل و دشمنی خود با انقلاب اصلاً چه اهدافی را دنبال می‌کردند؟ آیا امروز با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی، منافقین همچنان در فکر عملیاتی کردن برنامه‌های دشمنی خود با جمهوری اسلامی ایران هستند؟

اهداف گروهک‌های تروریستی نظیر منافقین کاملاً مشخص بوده، به عنوان مثال سازمان منافقین دیدگاه مارکسیستی و کاملاً مادی‌گرایانه داشته‌اند، آنان هرگز تصور این را هم نمی‌کردند در کشوری که شاه حکومت می‌کرد انقلابی از جنس اسلام رخ داده و اینگونه پیامی جهانی به جهانیان صادر کند، آن هم انقلابی با سردمداری روحانیت در پیش‌بینی‌های آنان نمی‌گنجید.

با وقوع انقلاب اسلامی در کشورمان، منافقین دریافتند که یا باید به طور کامل حذف شوند و یا با حرکت در مسیر انقلاب خود را اصلاح کنند، بنابراین تکلیف خود را مشخص کرده و اینگونه از همان ابتدا سر ناسازگاری را با انقلاب اسلامی آغاز کردند، در ابتدا تلاش کردند قاعده بازی را به هم بزنند، اما کار به جایی رسید که منافقین دشمنی و عناد و تقابل با منافع ملی را در پیش گرفته و در نهایت به ورطه دشمنی افتادند.

منافقین در تلاش بودند که با ایجاد شکاف در جامعه، اتحاد و انسجام را از میان ببرند و در این مسیر با ترور چهره‌های مبارز و برجسته که منافع خود را با وجود آنان در خطر می‌دیدند این رویه را پیش گرفتند که باید گفت امروز نیز با گذشت 36 سال از انقلاب اسلامی آنان از پای ننشسته و به طور جدی در حال حاضر جوانان کشورمان را نشانه گرفته‌اند.

* آمریکا حساب ویژه‌ای در منطقه برای مزدوران خود باز کرده است

فارس: جناب هاشمی‌نژاد برآیند و تحلیلی از ارتباط میان استکبار جهانی با گروهک‌های تروریستی داشته باشید.

آنچه مسلم بوده این است که آمریکا حساب ویژه‌ای در منطقه برای مزدوران خود باز کرده و با تکیه بر همین مزدوران خود سعی در نفوذ در منطقه و پیاده‌سازی اهداف شوم خود دارد، ما در تلاش هستیم در قالب این بنیاد و اسناد زنده حوادث تروریستی در تقابل با منافقین تأثیرگذار باشیم.

یکی از عمده حرکت‌های بنیاد هابیلیان در سال 88 بود، فتنه سال 88 واقعه کوچکی نبود. این فتنه به عنوان سوژه و برگ برنده‌ای به دامان دشمنان انقلاب اسلامی افتاد که منافقین کوردل نیز بیکار ننشسته و در تلاش برای شعله‌ور کردن آتش فتنه بودند.

ما در سال 88 به شکل گسترده و در تمامی استان‌ها طرح روشنگری را به شکل مستند داشتیم که خوشبختانه انقلاب اسلامی با ظرفیت عظیم خود توانست این فتنه را مهار و حماسه 9 دی را چون شرنگی در کام دشمنان انقلاب و نظام اسلامی فرو ریزد.

ما در دیدار با معاون رئیس جمهور عراق و رئیس قوه قضائیه این کشور بحث دستگیری مجرمان و منافقین را داشتیم.

* آمریکا مبدع تمامی گروهک‌های تروریستی است/ترس آمریکا از گروهک‌های دست‌ساز خود

اما آنچه امروز در عراق مشاهده می‌شود این است که چرا منافقین در عراق اسکان داده شده‌اند؟ سئوال اینجاست که منافقین مگر مزدوران استکبار جهانی نیستند؟ پس چرا در عراق بوده و در خود آمریکا و یا دیگر کشورهای غربی اسکان داده نشده‌اند؟ ببینید یک مسئله اینجاست که هرچند امروز شرایط بسیار ناگوار و حداقلی را برای منافقین در عراق شاهد هستیم، اما حمایت‌های مستقیم آمریکا نیز از آنان مشاهده می‌شود؛ مسئله دیگر هم اینجاست که در تمام دنیا جانیانی وجود دارند که وجودشان سبب ناامنی است.

در سال 2003 به دنبال صدور حکم و دستگیری سرکرده منافقین 10 نفر در 10 شهر اروپایی خودسوزی کردند، ناامنی را ببینید، حال مسئله اینجاست که تلاش استکبار این است که تا آنجا که می‌شود این گروهک‌های تروریستی را دور از کشورهای خود مستقر کند و این مسئله نشان می‌دهد که استکبار نیز خود از چنین گروهک‌هایی واهمه دارد و در برابر آنان احساس ناامنی می‌کند.

آمریکا خود مبدع تمامی گروهک‌های تروریستی بوده و در تلاش است تا ویروس‌های خود را در منطقه و خاورمیانه منتشر کند تا به واسطه این گروهک‌ها اهداف استکبار در منطقه محقق شود.

گروهک‌های تروریستی در منطقه از سویی در کشورهایی که مستقر شده اند فشار ایجاد می‌کنند و از سویی به دنبال تأمین اهداف استکبار، امنیت رژیم جعلی و فاسد صهیونیستی را نیز مورد توجه قرار می‌دهند، اما ما در مقابل تمام این موارد می‌گوئیم که حزب‌الله خار چشم اسرائیل و افتخار جهان اسلام است.

* شرایط منافقین در عراق بسیار ناگوار است/نوید فروپاشی گروهک تروریستی منافقین در آینده‌ای نزدیک

فارس:آخرین اخبار واصله از وضعیت منافقین در عراق چیست؟

براساس اخباری که ما از وضعیت منافقین در عراق داریم، شرایط آنان بسیار ناگوار و دشوار است، سران این گروهک خود در کشورهای اروپایی مستقر بوده، اما در قالب معادله‌ای پیچیده تلاش می‌کنند با استفاده از تشکیلات خود در عراق حداکثر بهره را در مسیر تأمین اهداف خود داشته باشند و خود را به آمریکایی‌ها تحمیل کنند. گروهک تروریستی منافقین تشکلی بسیار امنیتی بوده که حرف‌های ناگفته بسیاری دارد و امروز برخی جداشدگان از این گروهک که اطلاعات بسیاری دارند، واقعاً حرف‌هایی تکان‌دهنده و اعترافاتی هولناک داشتند که نمونه‌ای از آن را در پادگان اشرف مشاهده کردیم.

تدابیری که تاکنون دولت عراق در زمینه منافقین انجام داده به خوبی توانسته این گروهک را محدود کند، اما از این مسئله نیز نمی‌شود غافل شد که منافقین در عراق حمایت مستقیم آمریکا را نیز با خود همراه دارند. با توجه به اخبار واصله آنچه پیش‌بینی می‌شود مبین این مطلب بوده که فروپاشی گروهک ترویستی منافقین نزدیک است.

فارس: از اینکه وقت خود را در اختیار خبرگزاری فارس قرار دادید بسیار سپاسگزاریم.

من نیز از مجموعه خبرگزاری فارس سپاسگزارم و آرزوی موفقیت روزافزون برای این مجموعه ارزشی را دارم.

 

مطالب مرتبط:

دومین کنگره شهدای ترور بین المللی برگزار می‌شود


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9904599&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

رابرت فانتینا، نویسنده و فعال حقوق بشر آمریکایی

امنیت آلبانی و بالکان زیر چکمه تروریست ها

گفتگو با همسر شهید پورجعفری

طوری شهید شد که اثری از او باقی نماند

به دنبال حضور تنش آفرین منافقین در آلبانی

افزایش تنش میان شهروندان آلبانی و منافقین

وکیل پرونده دعوای حقوقی خانواده‌های شهدای هسته‌ای

ثبت شکایت ۱۰۰ میلیون دلاری خانواده شهدای هسته‌ای علیه آمریکا

ابوالحسن سلطانی‌زاده تحلیل‌گر سیاسی

تروریسم ادراکی و راهکار مقابله با آن

عضو شورای عالی سیاسی یمن:

آمریکا منبع تروریسم است

شهید استان اصفهان

شهید محمدتقی همدانیان

مطالب پربازدید بخش گفتگو

متن کامل دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با علامه مصباح یزدی

مهم‌ترین ریشه فساد، برتری‌طلبی است

شجریان در شهادت استاد خود چه گفت

شجریان علیه منافقین

گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

سردار رفیق‌دوست در گفتگو با هابیلیان

امام با منافقین اتمام حجت کرد

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان