علمای اهل‌سنت همواره جریان‌های تکفیری را محکوم کرده‌اند

189999نماینده اهل سنت در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از سکوت برخی علما در برابر وقوع عملیات‌های تروریستی در منطقه تاکید کرد: وظیفه همه علماست که با استناد به آیات قرآن کریم حرکت‌های تروریستی را محکوم کنند.

مولوی نذیراحمد سلامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان شهید ترور با اشاره به اهمیت بالای برگزاری این کنگره در شهریورماه امسال گفت: برگزاری این‌گونه کنگره‌ها و همایش‌ها از یک طرف کارنامه تروریست‌ها را برملا می‌کند و باعث اطلاع‌رسانی و آگاهی‌سازی مردم در این‌باره می‌شود و از طرف دیگر این کنگره‌ها می‌تواند مرهمی بر زخم خانواده شهدای تروری باشد که با صدمات و آسیب‌های ناشی از عملیات‌های تروریستی مواجه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این کنگره‌ها باعث همدلی و همراهی با خانواده شهدای ترور می‌شود، افزود: علاوه‌براین مردم دنیا با رسانه‌ای‌شدن حرکت‌های تروریستی متوجه می‌شوند که این افراد چه جنایت‌هایی را انجام داده‌اند.

نذیراحمد سلامی در پاسخ به سؤالی درباره فعالیت برخی گروه‌های تروریستی در استان سیستان‌وبلوچستان با رویکردهای قومی و مذهبی گفت: این افراد برای اینکه حرکات خود را به جهان نشان دهند به مذهب متوسل می‌شوند و مسایل مذهبی را سپر خود می‌کنند؛ درحالی‌که هیچ یک از آن‌ها اهل نماز و روزه نیستند. در واقع در جوامع اسلامی برای پذیرش حرکت‌ها، چه حرکت مشروع و چه حرکت غیرمشروع، رنگ مذهبی به آن‌ها داده می‌شود. به عبارت دیگر مذهب فقط سرپوشی برای جنایات آن‌هاست.

این نماینده اهل‌سنت در مجلس خبرگان رهبری درباره انجام برخی عملیات‌های تروریستی در شهرهای مرزی ایران اضافه کرد: گروهک‌هایی که در اطراف ما هستند و هر از گاهی خرده شرارت‌هایی را انجام می‌دهند و بحران‌های کوچکی را ایجاد می‌کنند، تاکنون وابستگی به تشکیلات داعش و جریان‌های تکفیری نداشته‌اند؛ اما اگر این جریان‌ها در منطقه گسترش یابند، ممکن است این نیروها را جذب کنند. همچنین بسیاری از افراد این گروهک‌ها بی‌سواد و بیکار هستند. برهمین‌اساس جریان‌هایی مانند داعش می‌توانند با پول و ثروت این افراد را عضو جریان خود کنند.

مولوی نذیراحمد سلامی درباره سکوت برخی علمای اهل‌سنت در برابر ظهور و فعالیت برخی گروهک‌های تروریستی در منطقه گفت: علمای اهل‌سنت همواره جریان‌های تکفیری را محکوم کرده‌اند و در محافل مختلف از جمله نمازجمعه این اقدامات را محکوم می‌کنند و مخالفت خود را نشان می‌دهند. ممکن است برخی علما در این‌باره کوتاهی کنند اما این بدان معنا نیست که آن‌ها اقدامات جریان‌های تکفیری را تایید می‌کنند.

وی اضافه کرد: البته ممکن است برخی علما در کشورهای اطراف برای دشمنی با شیعیان و یا جمهوری اسلامی از حرکات جریان‌های تکفیری حمایت کنند اما به‌طورکلی وظیفه همه علماست که با استناد به قرآن کریم حرکات تروریستی را محکوم کنند.

این نماینده اهل‌سنت در مجلس خبرگان رهبری درباره سوء‌استفاده جریان‌های تکفیری از ضعف‌ها و خلاءهای موجود در فرهنگ و مسائل اجتماعی برای جذب نیرو اضافه کرد: در این‌باره عوامل بسیاری وجود دارد. به طور نمونه برخی از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای با برجسته‌سازی برخی وقایع تاریخی تلاش می‌کنند که اختلافات را پررنگ کنند.

وی در ادامه با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برجسته‌‌نکردن وقایع تاریخی مرتبط با اختلافات شیعه و سنی گفت: یکی از عوامل مستقیم بروز تفرقه در امت اسلامی، خودِ مسلمانان هستند. البته نباید فراموش کنیم که در پشت پرده این وقایع، آمریکا و استکبار دست دارند.

مولوی نذیراحمد سلامی درباره برخی تلاش‌ها در ایجاد این تفکر که ایران حامی گروه‌های تروریستی است، درحالی‌که جمهوری اسلامی خود قربانی پدیده تروریسم است، تصریح کرد: اگر کشورهای غربی از جمله آمریکا به‌گونه‌ای القا نکنند که ایران حامی تروریسم است، با چه حربه دیگری می‌توانند علیه ایران مقابله کنند؟ آن‌ها دیگر هیچ بهانه‌ای ندارند.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های خشکاندن جریان داعش در منطقه، برگزاری نشست‌ها و کنگره‌ها با حضور سران کشورهای منطقه و محکومیت جمعی این جریان و اقناع کشورهای حامی داعش برای ممانعت از حمایت تسلیحاتی و مالی است.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9509729&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

  دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

  روزنامه شهرآرا

  سید حبیب واعظ

  دکتر کبری صالحی‌جاوید؛ بنیاد هابیلیان

  فراز و فرود روابط گروهک منافقین با عراق

  واکنش رئیس قوه قضاییه ایران به یا‌وه‌گویی ترامپ

  سردار ‌سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم بود

  محمدصادق کوشکی از دلایل ناکامی شورش 5 مهر 60 می‌گوید

  افتادن نقاب از چهره منافقین

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، روزنامه فرهیختگان

  منافقین و اسرای جنگی ایران

  جدیدترین مطالب

  شهید ترور اصفهان

  شهید علی ضامن نظری مشهدی

  شهید استان فارس

  شهید فرهاد ژولیده سیرت

  صفاءالدین تبرائیان، نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر

  سال67 و مثلث آمریکا-صدام-منافقین

  هدف‌گذاری عجیب منافقین در حمله به ایران

  تحلیل منافقین از لزوم انجام عملیات فروغ جاویدان

  بغداد سرکرده منافقین را احضار کرد

  پذیرش آتش‌بس توسط جمهوری اسلامی ایران

  قطعاً روزی جنگ دومی آغاز خواهد شد

  تحلیل منافقین از پذیرش قطعنامه 598 توسط ایران

  نقش منافقین در جنگ، پس از حوادث خرداد 1360

  ماهیت جنگ تحمیلی از دیدگاه منافقین

  عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

  شهید حسن اسفندیاری

  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه