عربستان سعودی در تیراندازی دزفول نقش داشت

Soudi Israeelدبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به حقوق گرفتن عاملان تیراندازی دزفول از سرویس امنیتی سعودی تأکید کرد، اگر سعودی‌ها بخواهند مشکلات میان دو کشور حل شود، باید از شرارت علیه ایران دست بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از شبکه خبری العالم، علی شمخانی در گفتگو با برنامه من طهران از این شبکه شبکه، درباره روابط ایران و عربستان و افق موجود برای حل مشکلات بین دو کشور گفت: اگر سعودی‌ها بخواهند، مشکلات میان دو کشور حل خواهد شد؛ آن‌ها باید دست از شرارت علیه ایران بردارند.

شمخانی با بیان اینکه عربستان در محیط داخل ایران دست به اقدامات ناخوشایندی می‌زنند، اظهار داشت: تیمی که اخیرا در دزفول علیه یک هیئت مذهبی تیراندازی و دو نفر را شهید کرد، از سرویس امنیتی سعودی حقوق می‌گرفت.

وی تأکید کرد: در منطقه امروز ریال سعودی نقش تعیین کننده‌ای در سوریه دارد؛ این کشور مردم بی‌دفاع یمن را بمباران می‌کند.

شمخانی اظهار داشت: عربستان در هر محفلی به دنبال بسیج بی‌دلیل اعراب علیه ایران است، در حالی که نیازی به این کار نیست؛ ما رابطه تاریخی خوبی باعرب‌ها داریم، باید شکاف در جهان اسلام را کم کرد؛ به نظر می‌آید که دوستان سعودی باید به کارنامه عملشان بهتر بنگرند و در صورت تغییر این رویه اگر اراده کنند به طور قطع موضوع از طرف ایران قابل حل است.

وین ۲ باید بر اساس مبارزه با تروریسم وانتخابات مردمی باشد

شمخانی تأکید کرد که باید در گفتگوهای وین ۲ نکته رعایت شود،  اول با تروریسم باید به طور جدی مقابله کرد و دوم مردم سوریه باید بستر انتخابات خود را خودشان فراهم کنند؛ در صورت رعایت این دو مسأله این نوع گفتگو‌ها می‌تواند سرانجام مناسبی داشته باشد.

کمتر از ۵۰ نیروی ایرانی در سوریه شهید شده‌اند

شمخانی خاطرنشان کرد: علت شهادت تعدادی از نیروهای ایرانی که رقم آن البته زیر پنجاه شهید است. بالا رفتن میزان درگیری‌ها است. طبیعتا با توجه به وسعت گسترده درگیری‌های امروز در مقایسه با سابق که ساکن بود، مستشاران بیشتری از ایران حضور دارند.

دبیرشورای عالی امنیت ملی در پاسخ به این سؤال که آیا گفت‌و‌گوهای بین المللی برای حل بحران سوریه موفق می‌شود، اظهار داشت: به نظر می‌رسد این تنها راه حل است، و هر زمان که همه به این راه حل اعتماد و اعتقاد پیدا کنند و مبارزه جدی با تروریسم انجام دهند این موضوع قابل تحقق است؛ اما اگر بخواهند از تروریسم به عنوان ابزاری برای پیشبرد راهبردشان در منطقه استفاده کنند و با تردید تحت تاثیر بعضی از نظرات افراطی بعضی از کشورهای منطقه و با عینک شماری از کشورهای منطقه بخواهند به موضوع نگاه کنند، متاسفانه این دشواری تداوم پیدا خواهد کرد.

شمخانی درباره تلاش‌های بین المللی درباره سوریه و اینکه راهبرد ایران برای حل بحران این کشور چیست گفت: بحران سوریه، بحرانی غیربومی و تحمیل شده و مبتنی بر یک برنامه به منظور شکستن محور مقاومت در منطقه خاورمیانه است.

وی افزود: متاسفانه در طول این چهار سال گذشته آنچه دستاورد این اقدامات بود، در بیان روشن و واضح افسران عالی رتبه امنیتی رژیم صهیونیستی کاملا گویا است. آن‌ها اشاره می‌کنند که در طول ۶۰ سال گذشته هرگز به میزانی که امروز رژیم صهیونیستی احساس امنیت می‌کرد، البته تا قبل از انتقاضه اخیر، چنین احساسی وجود نداشت؛ به این دلیل که درگیری بین ملت‌ها را سامان دادند.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان