شکست توطئه صهیونیستی برای واردکردن ویروس تروریسم به لبنان

Entezarimo

توطئه درگیر کردن لبنان با بحران تروریسم شکست خورد. مقاومت حزب‌الله و نبرد با داعشی‌هایی که به مناطق مرزی سوریه و لبنان رفته بودند، ازجمله اصلی‌ترین عواملی بود که مانع از درگیر شدن لبنان با مساله تروریستی شد.

شکست‌خوردگان بازی با مهره‌های داعش، آنگاه که غروب ستاره اقبال این گروهک تروریستی در عراق و شام را دیدند، به این فکر افتادند که بحران تروریستی در منطقه را به لبنان کشانیده و حاشیه امنی برای صهیونیست‌ها ایجاد کنند.

روشن است که تل‌آویو برگ برنده خود برای ادامه حیات سیاسی را درگیری‌های داخلی در جهان اسلام می‌داند و برهمین اساس تلاش می‌کند تا در پشت صحنه، کارگردانی سناریوهای تروریستی را برعهده گیرد.

در همین راستا رژیم اشغالگر قدس که مدت‌هاست درصدد درگیر کردن حزب‌الله لبنان با موضوع تروریسم است، سعی کرد تا با حمایت از داعشی‌ها، بحران عراق و سوریه را به کشوری بکشاند که نماد مقاومت در برابر صهیونیست‌های غاصب است. اسرائیل نه فقط در حال تزریق منابع مالی به تروریست‌هاست، بلکه می‌کوشد تا از طریق کمک اطلاعاتی و نظامی به داعش، مانع از آن شود که مساله داعش در منطقه به پایان برسد.

تل‌آویو که پیش از این سعی کرده بود با کمک داعش، دولت بشار اسد که نقش مهمی در مهار اشغال‌گری صهیونیست‌ها دارد را سرنگون کند، پس از شکست پروژه نخست خود، کوشید تا به ناامن‌سازی لبنان روی آورد اما این توطئه نیز به شکست انجامید تا سید حسن نصرالله از عبارت «عید دوم» برای این پیروزی استفاده کند.

با وجود آنکه هنوز نمی‌توان به‌طور قطع از پایان داعش سخن گفت، ولی واقعیت این است که کارگردانان و عروسک‌گردانان پشت‌پرده مساله تروریسم در خاورمیانه تاکنون نتوانسته‌اند به اهداف از پیش‌تعیین شده خود دست یابند. شاید به همین خاطر است که تل‌آویو این روزها دچار بحران استراتژیک شده و نه فقط خود را ناتوان از تداوم درگیر کردن جهان اسلام با مساله تروریسم می‌بیند، بلکه فراتر از آن شاهد نزدیک شدن تدریجی کشورهایی است که سال‌ها تلاش کرد میان آنها تفرقه بیندازد.

به این ترتیب اگر دولت‌های اسلامی به واقعیت‌های پشت‌پرده پدیده تروریسم در منطقه پی برده و بکوشند تا از طریق همکاری‌های مشترک، بر این معضلات غلبه کنند، آن وقت نه فقط برای همیشه بحران تروریسم از منطقه دور می‌شود، بلکه اسرائیل منزوی‌تر از همیشه، باید شکست راهبردی خود را پذیرفته و شاهد اضمحلال تدریجی خود باشد.

همه باید بدانند که غلبه کامل بر تروریسم، در واقع شکستن شیشه عمر صهیونیسم است و این همان رویدادی است که شواهد زیادی درباره وقوع آن وجود دارد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9931853&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25