شهید مجید احمدزاده اردبیلی

شغل: عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامیAhmadzade Ardebili

سن: 19 سال

وضعیت تأهل: مجرد

محل شهادت: خیابان میرداماد

تاریخ شهادت: 6مرداد1360

 

 

 

 

 

زندگی‌نامه...

در دهم آذر ماه سال 1341 چشم به جهان گشود و دوران کودکی را در محیط مذهبی و بی‌ریای خانواده پشت سر گذاشت. چند سالی را به مدرسه رفت و به علت علاقه فراوان به امور فنی، درس را رها و به مکانیکی پرداخت و در اندک مدتی استاد کاری ماهر شد. 14 ساله بود که امواج خروشان انقلاب اسلامی بر کاخ‌های ظلم‌وستم دربار کوبیدن گرفتند و او نیز که از کودکی عشق وافر به اسلام یافته بود، در نهضت انقلاب، فعالانه وارد شد و در این راه دست از کار نیز کشید.

پس از پیروزی خون بر شمشیر، به کمیته‌های انقلاب پیوست و در چندین کمیته هم‌زمان فعالیت می‌نمود و علاوه بر این جهت مبارزه با سوداگران مرگ، به همکاری با کمیته مبارزه با مواد مخدر نیز پرداخت و هر آنچه در توان داشت به کار گرفت. با آغاز جنگ تحمیلی داوطلب اعزام به جبهه شد و پس از طی دوره 15 روزه آموزش نظامی، عازم جبهه سوسنگرد شد تا سهم خویش را در مبارزه علیه کفار بعثی ادا نماید و در این جبهه از خود رشادت های فراوان نشان داد.

پس از اتمام مأموریت به تهران بازگشت و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در پادگان ولی‌عصر(عج) در قسمت تعمیرگاه اتومبیل به کار پرداخت. گرچه علاوه بر خدمت در پادگان ولی‌عصر(عج) با چند کمیته نیز همکاری داشت، لیکن از هیچ کدام حاضر نبود حقوق دریافت کند و با همان حقوقی نیز که از مکانیکی به دست می‌آورد، از مستمندان دستگیری می‌نمود.

از خصوصیات برجسته اخلاقی‌اش آن بود که هیچگاه لباس نو و پر زرق‌وبرق نپوشید، زیرا خود را در نزد تهدیستان شرمسار می‎دید، هیچ‌گاه به روی رختخواب آراسته نمی‌خوابید، زیرا خود را در غم آنان که سر پناهی نداشتند شریک می‌دانست. حق جو بود و زندگی را جهاد در راه عقیده و ایمان می‌دید و سرتاسر عمر کوتاه، اما پرثمرش گواه آنست که به این اعتقاد تا لحظه شهادت وفادار باقی ماند.

شهادت‌نامه...

در بعدازظهر 6مرداد1360، شهید احمدزاده اردبیلی در حالی که از خیابان میرداماد می‌گذشت، مورد حمله دو تن از منافقین تروریست قرار می‌گیرد. تروریست‌ها به او که سوار بر موتور سیکلت بود نزدیک می‌شوند و از پشت او را ناجوان‌مردانه هدف گلوله‌های خود قرار می‌دهند و پس از ارتکاب این جنایت ددمنشانه و بزدلانه با وحشت می‌گریزند.

قلبی به پاکی دریا، ایمانی به بلندی کوه و صفائی به سادگی آسمان داشت و پیکر مطهرش در میان اندوه امت سوگوار در گلزار شهیدان اسلام به خاک سپرده شد و خاطره اش به ابدیت پیوست.

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 88، شماره 1 .


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان