شهيد علی رحمانی

Shahid Rahmani1شغل : پاسدار کميته انقلاب اسلامی

سن : 30 سال

متاهل دارای 3 فرزند

متولد : 1331

تاريخ شهادت : 21/2/1361

در سال 1331 در خانواده مستضعف در شهرستان تويسرکان ديده به جهان گشود .تحصيلات ابتدائی را تا کلاس ششم در زادگاهش گذاراند .اما به سبب تنگدستی مالی بيش از اين نتوانست به تحصيل ادامه دهد و در جستجوی کار راهی تهران شد . پس از ورود به تهران در ميدان امام حسين (ع) به کار دستفروشی پرداخت . با مشقت تمام علرغم تمام مشکلات توانست زندگی محقری را تشکيل دهد . با اوج گيری انقلاب اسلامی در صفوف مقدم انقلاب قرار گرفت .

در روزهای تاريخ ساز 21 و 22 بهمن حماسه ای از شور و ايمان آفريد . به هنگام بازگشت پيروزمندانه حضرت امام خمينی (ره) به همراه ساير برادرانش مسئوليت انتظامات بهشت زهرا را بر عهده گرفت .

پس از پيروزی انقلاب به منظور حراست از ثمرات خون شهيدان به کميته های انقلاب اسلامی پيوست .

به دنبال آغاز جنگ تحميلی اگر چه مشتاق آن بود که به خط مقدم نبرد عليه متجاوزين بعثی برود ليکن به حکم وظيفه ای که بر عهده اش گذاشته بودند از طريق کمیته مستقر در دادگستری مسئوليت رسيدگي به شهدای جنگ تحميلي در پزشکي قانوني را بر عهده گرفت و در اين سمت نيز همچون گذشته منشاء خدمات شايسته ای به خانواده معظم شهدا گرديد. او علاوه بر خدمت در کميته های انقلاب اسلامي با شرکت در مسجد الزهرا (س) مسئوليت شورای محل و مساجد اسلام آباد و افسريه را نيز بر عهده داشت و در جهت رفاه مستضعفان محل خدمات ارزنده ای را انجام مي داد. از ديگر خدماتي که او عهده دار شد مسئوليت کميته 13 آبان بود که در اين سمت نيز ضمن مبارزه پيگير با سوداگران مرگ و قاچاقچيان بين المللي و عوامل استکبار جهاني داشت. زندگي اش تا پايان عمر محقر و ساده بود. او از مال دنيا برای خود هيچ نمي خواست زيرا آن گونه مي زيست که شايسته يک مسلمان واقعي بود.

در روز بيست و يکم ارديبهشت 1361 که طبق معمول برای خدمت عازم انجام وظيفه بود به اعتبار لباسي که بر تن داشت مورد شناسائي سه نفر از تروريستهای منافق قرار گرفت. تروريستهائي که خود را به عنوان اعضای سپاه معرفي کرده بودند پس از متوقف کردن موتور سيکلت شهيد و بازرسي بدني او، بيرحمانه وی را آماج گلوله های مسلسل قرار دادند و از صحنه گريختند .

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10626085&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

نقد رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق بشر در گفت‌و‌گوی وطن امروز با فؤاد ایزدی، ابراهیم عزیزی و رضا صدر‌الحسینی

شرم حقوق بشر در پاریس

سیدرضا الغرابی، خبرگزاری ایرنا

سخنرانی‌های نشست سالانه منافقین هدایت‌شده است

سید رضا قزوینی غرابی - سرمقاله روزنامه خراسان

تروریست های نمایشی و سیاستمداران اجاره ای

در تماس تلفنی ظریف با نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا

اعتراض شدید به حضور نخست‌وزیر اسلوونی در گردهمایی منافقین

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان