سند مبارزه با تروریسم از پراکندگی امکانات و توانایی‌ها جلوگیری می‌کند

Sharifhoseyni1سیدشریف حسینی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برنامه و سندی مدون برای مبارزه با تروریسم داشته باشد تا با مشخص‌شدن سیاست‌ها، راهبردها و بودجه از پراکندگی امکانات و توانایی‌های داخلی برای مبارزه با تروریسم جلوگیری شود.

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی دومین کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور، گفت: از طریق کنگره‌ها، همایش‌ها و سمینارهای تخصصی بین‌المللی می‌توان برای تنویر افکار عمومی جهان و روشن شدن اذهان ملت‌های آزادی‌خواه و همگراکردن دولت‌هایی که نگاه مثبت به ایران دارند، عمل کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم در پیشنهادی خواستار انتشار اسناد و جنایات کشورهای تروریست در دومین کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور شد و اظهار کرد: باید اطلاعاتی که از طراحان، عوامل و مجریان ترور طی سال‌های قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران توسط تروریست‌ها و حامیان آنان بر ضدمردم و دولت‌مردان کشورمان رقم خورد، گردآوری و در اختیار کشورهای مدعو قرار داده شود.

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران رتبه اول قربانی تروریسم در جهان است،‌ گفت: شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، هسته‌ای، مطهری‌ها و بهشتی‌ها، شاخص‌های ایران برای نشان‌دادن حقانیت ایران در امر مبارزه با تروریسم هستند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به معیارها و شاخص‌های وارونه کشورهای غربی درباره ترور و تروریسم، گفت: شاخص‌های آمریکا و کشورهای غربی درباره حقوق‌بشر و تروریسم شاخص‌های تحریف شده‌ای است؛ در این شاخص‌ها کشورهای غربی حامی حقوق‌بشر و جمهوری اسلامی ایران در زمره کشورهای تروریست قرار دارد!

حسینی با بیان این‌که در کنگره‌های بین‌المللی است که حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با تروریسم به اثبات می‌رسد، تاکید کرد: با این قبیل اقدامات فرهنگی می‌توان دیدگاه کشورهای مسلمان و غیرمسلمان قربانی تروریسم را به جمهوری اسلامی ایران نزدیک کرد. مردم ایران سالیان متمادی است که شاهد ترورهای فرزندان حق‌طلب و آزادی‌خواه این مرز و بوم بوده‌اند.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم همگرایی کشورهای قربانی تروریسم در دومین کنگره بین‌المللی مبارزه با تروریسم را مهمترین وظیفه مجریان این کنگره دانست و اظهار کرد: برای همگراکردن و رسیدن به فهم مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با ترور و تروریسم باید تلاش و هزینه زیادی کرد. باید در قالب نشست‌های کمیته‌های فرعی کنگره  معیار تروریست بودن بین کشورهای قربانی تروریسم در اجماعی جمعی، تعریف و در قالب تفاهم‌نامه به تصویب اعضا برسد.

وی افزود: با این اقدام مشخص خواهد شد منافقین در سرلیست تروریست‌های جهان قرار خواهند گرفت و احزاب و تشکل‌هایی که با تروریسم و رژیم صهیونیستی در حال مبارزه هستند در لیست قربانیان ترور قرار می‌گیرند. باید تلاش کرد تا معیارهای تحریف شده و غلط کشورها درباره ترور و تروریست و مبارزه با این پدیده‌های شوم اصلاح شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با ایجاد اجماع بین کشورهای دارای درد مشترک باید نشان دهیم جمهوری اسلامی ایران پیش قراول مبارزه با تروریسم است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10652872&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش گفتگو

سُعدا حمزه‌ای راوی کتاب «عصرهای کریسکان»

پا به پای همسرم همراهش بودم

امیر سعیدزاده راوی کتاب عصرهای کریسکان

کُرد وطنش را نمی‌فروشد

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفتگوی اختصاصی با فارس

برخی از مسئولان قبلی، حرف‌های ضدانتخاباتی منافقین را تکرار می‌کنند

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان