سند مبارزه با تروریسم از پراکندگی امکانات و توانایی‌ها جلوگیری می‌کند

Sharifhoseyni1سیدشریف حسینی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برنامه و سندی مدون برای مبارزه با تروریسم داشته باشد تا با مشخص‌شدن سیاست‌ها، راهبردها و بودجه از پراکندگی امکانات و توانایی‌های داخلی برای مبارزه با تروریسم جلوگیری شود.

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی دومین کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور، گفت: از طریق کنگره‌ها، همایش‌ها و سمینارهای تخصصی بین‌المللی می‌توان برای تنویر افکار عمومی جهان و روشن شدن اذهان ملت‌های آزادی‌خواه و همگراکردن دولت‌هایی که نگاه مثبت به ایران دارند، عمل کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم در پیشنهادی خواستار انتشار اسناد و جنایات کشورهای تروریست در دومین کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور شد و اظهار کرد: باید اطلاعاتی که از طراحان، عوامل و مجریان ترور طی سال‌های قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران توسط تروریست‌ها و حامیان آنان بر ضدمردم و دولت‌مردان کشورمان رقم خورد، گردآوری و در اختیار کشورهای مدعو قرار داده شود.

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران رتبه اول قربانی تروریسم در جهان است،‌ گفت: شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، هسته‌ای، مطهری‌ها و بهشتی‌ها، شاخص‌های ایران برای نشان‌دادن حقانیت ایران در امر مبارزه با تروریسم هستند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به معیارها و شاخص‌های وارونه کشورهای غربی درباره ترور و تروریسم، گفت: شاخص‌های آمریکا و کشورهای غربی درباره حقوق‌بشر و تروریسم شاخص‌های تحریف شده‌ای است؛ در این شاخص‌ها کشورهای غربی حامی حقوق‌بشر و جمهوری اسلامی ایران در زمره کشورهای تروریست قرار دارد!

حسینی با بیان این‌که در کنگره‌های بین‌المللی است که حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با تروریسم به اثبات می‌رسد، تاکید کرد: با این قبیل اقدامات فرهنگی می‌توان دیدگاه کشورهای مسلمان و غیرمسلمان قربانی تروریسم را به جمهوری اسلامی ایران نزدیک کرد. مردم ایران سالیان متمادی است که شاهد ترورهای فرزندان حق‌طلب و آزادی‌خواه این مرز و بوم بوده‌اند.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم همگرایی کشورهای قربانی تروریسم در دومین کنگره بین‌المللی مبارزه با تروریسم را مهمترین وظیفه مجریان این کنگره دانست و اظهار کرد: برای همگراکردن و رسیدن به فهم مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با ترور و تروریسم باید تلاش و هزینه زیادی کرد. باید در قالب نشست‌های کمیته‌های فرعی کنگره  معیار تروریست بودن بین کشورهای قربانی تروریسم در اجماعی جمعی، تعریف و در قالب تفاهم‌نامه به تصویب اعضا برسد.

وی افزود: با این اقدام مشخص خواهد شد منافقین در سرلیست تروریست‌های جهان قرار خواهند گرفت و احزاب و تشکل‌هایی که با تروریسم و رژیم صهیونیستی در حال مبارزه هستند در لیست قربانیان ترور قرار می‌گیرند. باید تلاش کرد تا معیارهای تحریف شده و غلط کشورها درباره ترور و تروریست و مبارزه با این پدیده‌های شوم اصلاح شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با ایجاد اجماع بین کشورهای دارای درد مشترک باید نشان دهیم جمهوری اسلامی ایران پیش قراول مبارزه با تروریسم است.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9235498&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  جدیدترین مطالب

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان