روایت مریلا زارعی و بهروز شعیبی از بازی در فیلم ترور یک دانشمند هسته‌ای

62172413

مریلا زارعی پس از بازی در نقش همسر شهید داریوش رضایی‌نژاد گفت: من از ایشان گوهری به اسم عشق و ایمان گرفتم تا در نقش خودشان بازی کنم و خواستم دعا کنند که شرمنده‌شان نشوم.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایسنا، در ششمین روز جشنواره فیلم فجر، «هناس» به کارگردانی حسین دارابی که سال گذشته فیلم «مصلحت» را ساخته بود، با برداشتی آزاد از ترور شهید داریوش رضایی‌نژاد -دانشمند هسته‌ای- در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور همسر این شهید به نمایش درآمد.

 

محمدرضا شفاه -تهیه کننده این فیلم - با قدردانی از شهره پیرانی همسر شهید رضایی‌نژاد گفت: آنچه در این فیلم به تصویر درآمد، حاصل اعتماد ایشان بود.

 

دارابی درباره انتخاب مریلا زارعی و اینکه آیا سفارشی برای حضور او شده بود، گفت: یک اشتباه می‌توانست کل کار یک گروه را خراب کند ولی خانم پیرانی با وجود اینکه می‌توانستند دخالت کنند، به ما اعتماد کردند.

 

مریلا زارعی هم در این باره گفت: خانم پیرانی دست مرا بسیار باز گذاشتند و من جسارت کردم و گفتم از شما گوهری به اسم عشق و پایداری و ایمان گرفتم و سعی می‌کنم شرمنده شما نشوم و خواستم برای من دعا کنند.‌ ایشان گاهی به دعوت ما سر صحنه می‌آمدند ولی به من خیلی نزدیک نشدند چون کار سخت می‌شد و خواستم اگر به من اعتماد کردند اجازه دهند کار پیش برود. امروز هم برای اولین بار فیلم را تماشا کردم و وقتی اشک‌هایشان را دیدم جوابم را گرفتم.

 

او خطاب به همسر شهید گفت: خانم پیرانی اگر کاستی بود بر ما ببخشید و خدا شما را برای ما و آرمیتا حفظ کند.

 

دارابی درباره انتخاب زاویه دید برای روایت ترور گفت: با توجه به مسائل امنیتی و حساسیت‌های موضوع، ورود به بعضی ماجراها سخت بود و ما اصلا نمی‌خواستیم فیلم جاسوسی بسازیم، بیشتر می‌خواستیم حس و حال همسر چنین شخصیتی را در این موقعیت روایت کنیم. اگر از زاویه‌ای ای دیگر وارد می‌شدیم ممکن بود دچار گرفت و گیرهایی شویم که سعی کردیم پرهیز کنیم.

 

او تاکید کرد که این فیلم صرفا ریشه در واقعیت دارد و برگرفته از زندگی و ترور شهید رضایی‌نژاد است.

 

بهروز شعیبی هم درباره نقشی که بازی کرده -شهید رضایی‌نژاد- گفت: فیلم هناس را خیلی دوست داشتم هم بخاطر حرفی که مطرح می‌کرد و هم بخاطر عوامل این فیلم، اگر هم سوءتفاهم نشود بزرگترین افتخار برای من همکاری با مریلا خانم زارعی بود که پس از چند سال دوباره اتفاق افتاد.

 

احسان ثقفی درباره نقصی‌ که در سیستم امنیتی در فیلم مشاهده شد، گفت: خیلی نخواستیم به بعضی مسائل ورود کنیم.

 

دارابی درباره انتخاب وحید رهبانی هم گفت: وحید رهبانی بیشتر نقش قهرمان را بازی کرده بود و می‌ترسیدیم که ضد قهرمان چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

 

سیاوش تهمورث در بخشی از این نشست با اشاره به اینکه ۵۶ سال است که کار هنری می‌کند ولی هیچگاه به افتتاحیه و اختتامیه دعوت نشده است و خیلی از هنرمندان در این مواقع جایی ندارند، گفت: حالا که این فیلم را دیدم می‌توانم بگویم یک فیلم بی‌ریا ساخته شده است.

 

کوثر حیدری بازیگر نقش آرمیتا هم در این نشست با شیرین زبانی خود گفت که امیدوار است سربلند شده باشد.

 

مریلا زارعی، بهروز شعیبی، سیاوش تهمورث، سولماز غنی، امین میری، آرش قاسمی، حسین دارابی از جمله عوامل این فیلم و حاضر در نشست خبری بودند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان