دشمنان انقلاب از همان روزهای اول، منافقین را به جان ملت انداختند

62518629

معاون رئیس جمهور، یوم الله ۲۲ بهمن را پرافتخارترین روز تاریخ ملت ایران دانست و افزود: دشمنان انقلاب از همان روزهای اول دشمنی را آغاز کردند و منافقین را به جان ملت انداختند و صدها نفر از مسئولان و هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی را به خاک و خون کشیدند و حدود ۱۷ هزار نفر را شهید کردند.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایسنا، محمد دهقان در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن که در میدان شهدای ذهاب(شهرداری) رشت برگزار شد، با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب و یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم و مدافع امنیت و مدافع سلامت، اظهار کرد: در برابر همه آنهایی که در راه انقلاب و پیروزی انقلاب و دوام انقلاب مقاومت کردند و جان خود را بخشیدند، سر تعظیم فرود می‌آوریم.

وی یوم الله ۲۲ بهمن را پرافتخارترین روز تاریخ ملت ایران دانست و افزود: در چنین روزی ملت ایران با انقلاب خودشان یک رژیم سراپا فاسد و وابسته و مزدور و مستبد را از این کشور بر کندند و حکومت اسلامی و حکومت دینی و حکومت مردمی را مبتنی بر فرهنگ و اعتقادات مردم برپا کردند.

معاون حقوقی رئیس جمهور، با بیان اینکه شاه و وابستگانش که همه وجودشان پر از وابستگی و نفرت بود از کشور بیرون رانده شدند، تصریح کرد: با پیروزی انقلاب شخصیتی الهی، مردمی، فیلسوف، فقیه، عالم، زاهد و با تقوا مانند امام خمینی(ره) به عنوان رهبر این کشور انتخاب شد. در واقع ملت ایران از رهبری پیروی کردند که زهد و تقوا و پارسایی او پرتوی از زهد و تقوا و پارسایی جدش امیرالمومنین علی(ع) بود.

دهقان مقام معظم رهبری را ادامه دهنده راه امام خمینی(ره) دانست و تاکید کرد: رهبر معظم همان راه را با همان تقوا و پارسایی و زهد و درایت و شجاعت و ایستادگی در برابر ظلم که در وجودشان تبلور دارد، ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با حضور ملت به پیروزی رسیده و با حضور ملت در این سال های طولانی داوم پیدا کرده است، گفت: دشمنان انقلاب از همان روزهای اول دشمنی را آغاز کردند و منافقین را به جان ملت انداختند و صدها نفر از مسئولان و هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی را به خاک و خون کشیدند و حدود ۱۷ هزار نفر را شهید کردند.

معاون رئیس جمهور به طراحی چندین کودتا علیه انقلاب از جمله نوژه اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان برنامه هایی برای تجزیه ایران داشتند و پنج اقدام تجزیه طلبانه را در گوشه گوشه کشور طراحی کردند؛ دنبال این بودند که کردستان را از ایران جدا کنند؛ دنبال این بودند که با طراحی خلق آذربایجان، این بخش از کشور را جدا کنند، دنبال این بودند با طراحی خلق عرب خوزستان را جدا کنند؛ رفتند که بلوچستان را از کشور جدا کنند و توطئه های سنگینی را در قوم ترکمن ایجاد کردند و مردم مظلوم را به کام مرگ فرستادند تا ایران و نظام را متلاشی کنند، اما شکست خوردند.

وی آمریکا را برنامه ریز اصلی هشت سال جنگ تحمیلی دانست و ادامه داد: همانگونه که منافقین شکست خوردند و کودتاها یکی پس از دیگری خنثی شد، عملیات های تجزیه طلبانه نیز با شکست مواجه شد و لذا دشمنان جنگ را با تحریک صدام نادان و ملعون بر کشور ما تحمیل کردند و آمریکا در وسط این میدان بود؛ می خواستند با جنگ تحمیلی ملت را فرو بپاشانند و نظام اسلامی را از بین ببرند، اما نه تنها پیروز نشدند، بلکه ملت ایران پیروز میدان جنگ شد و بزرگترین حماسه تاریخ ایران را آفرید.

دهقان، با بیان اینکه دشمن با وجود همه شکست ها دست از دشمنی خود با نظام اسلامی بر نداشته است، اضافه کرد: با وجود همه این دشمنی ها و فشارها و توطئه ها و دسیسه ها در طول ۴۴ سال گذشته، ملت ایران نه تنها دست از مقاومت برنداشته و نه تنها این کشور به عقب رانده نشده، بلکه پیشرفت های فوق العاده را رقم زده و در حین مقاومت حرکت رو به جلو را در دستور کار قرار داده است.

وی برنامه ریزی دشمن را با هدف متوقف کردن حرکت وحدت آمیز دولت و ملت در راه پیشرفت اقتصادی دانست و بیان کرد: دشمن سرویس های امنیتی و فرهنگی خودش را به راه انداخت و با صدها و هزاران شبکه صوتی و تصویری و مجازی تلاش کرد ذهن مردم را تخریب کند و لذا شاهد اغتشاشات پاییز امسال بودیم که برای از بین بردن وحدت ملت و رو در رو کردن مردم با هم طراحی شد، اما این توطئه نیز شکست خورد و عفو رهبری وضعیت جدیدی را در کشور قم زد.

دهقان با تاکید بر لزوم حفظ وحدت کلمه، متذکر شد: وحدت همیشگی باید پایدار بماند و اقدام پدرانه رهبر انقلاب زمینه تقویت وحدت ملی و آغاز پیشرفت بزرگ کشور را فراهم کرده و امروز با همت ملت و دولت و تولیدگران باید هرچه سریع تر اشتباهات اقتصادی گذشته را جبران کنیم و بدانیم که برای پیشرفت راهی جز تولید نداریم و حل مشکلات اقتصادی کشور جز با رونق تولید در سایه همدلی دولت و ملت اتفاق نمی افتد و امیدواریم به زودی شاهد ظهور آثار مثبت اقدامات دولت سیزدهم برای ملت و دنیا باشیم


مطالب پربازدید سایت

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان