خوانش کتاب زندگی نامه شهید دکتر محمد مفتح در «کتاب هفته»

N00330183 B

برنامه «کتاب هفته»  از یکشنبه ۲۷ آذر در گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه به معرفی کتاب و خوانش زندگی نامه شهید دکتر محمد مفتح، اختصاص دارد.
به گزارش هابیلیان به نقل از ایبنا، کتاب هفته در سالروز شهادت شهید مفتح  ۲۷ آذر ماه کتاب زندگی نامه شهید دکتر محمد مفتح را معرفی و این کتاب در برنامه خوانده می‌شود.

کتاب زندگی‌نامه شهید دکتر محمد مفتح، به قلم غلامرضا گلی زواره از سوی انتشارات مركز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

دراین کتاب، کوشش شده علاقه‌مندان به درستی بدانند شهید مفتح، پیام‌آور فضیلت و دانش و کرامت‌های انسانی، چگونه برای خنثی کردن نقشه‌های خنّاسان و مکرهای کارگزاران استبداد و استعمار، صادقانه و با عزمی استوار، موفق شد نسلی نوخاسته را از میان دانشجویان و دانش‌آموزان از گزند مروجان فساد و ابتذال، مصون نگه‌دارد و آنان را برای دفاع از حقایق اسلامی و استواری در این مسیر تربیت کند.

شهید آیت‌الله دکتر مفتح، متفکری ژرف‌اندیش بود که در مکتب انبیای الهی و اوصیای ایشان به رشد و شکوفایی شکوهمند نائل شد و با کارنامه‌ای پربار در عرصه‌های علمی، فرهنگی و آموزشی و پژوهشی به عنوان دانشوری پارسا، متفکری متعهد و مصلحی دینی در ادای رسالت حراست از مرزهای اعتقادی، نقشی بس مهم را عهده‌دار شد و خروش استوارش در متبلور ساختن فضیلت‌های جاوید تحسین اهل معنا را برانگیخت.

شهید مفتح برای به‌وجود آوردن اتحادی منطقی و اصولی و پایدار در میان اقشار گوناگون، به‌ویژه حوزویان و دانشگاهیان، فرزانگی و فداکاری را با یکدیگر توام ساخت و در این راستا، گام‌های استواری برداشت و موفق شد جویبارهای باصفای معنویت را در دشت‌های تشنه دانشگاه جاری سازد و این نهاد علمی را با مراکز علوم دینی مانوس کند.

از منابع مورد استناد نویسنده در تدوین این اثر می‌توان کتاب‌های آثار‌الحجة، آیات ‌اصول اعتقادی قرآن، فروغ فقاهت، اصول تفکر قرآنی، امالی شیخ صدوق، بررسی و تحلیلی از نهضت امام خمینی(ره)، پا به پای آفتاب، پاره‌ای از خورشید، تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی، حدیث عاشقی، خاطرات آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی و ... را نام برد.

دکتر مفتح در روز ۲۷ آذر ۱۳۵۸، هنگام ورود به دانشكده الهیات،‌ توسط گروهك فرقان هدف گلوله قرار گرفت و به فیض عظیم شهادت نائل آمد. این روز به مناسبت فعالیت و مجاهدت این شهید بزرگوار در راه تحقق وحدت میان حوزه و دانشگاه، روز وحدت روحانی و دانشجو نامیده شده است.

«کتاب هفته» شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳:۳۰ روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

مطالب پربازدید سایت

Error: No articles to display

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان