حملات همیشگی منافقین علیه ماندلا

Nelson Mandelaچند روز پیش به قلم همین نویسنده مطلبی نوشته شد با عنوان "ماندلا علیه منافقین". در این یادداشت به  پیام تسلیت سرکرده گروهک تروریستی منافقین در پی درگذشت نلسون ماندلا اشاره و به طور تحلیلی به تناقض خوی مستبدانه و خشونت محور منافقین با منش صلح طلبانه رهبر ضد نژاد پرستی آفریقای جنوبی پرداخته شد.

در همین هفته بود که برخی از اعضای سابق گروهک منافقین با مضحک اعلام کردن پیام تسیلت رجوی از دیدگاه واقعی او نسبت به رهبر آفریقای جنوبی پرده برداشتند. در اظهار نظر یکی از این افراد، به واکنش مسعود رجوی پس از سفر ماندلا به ایران اشاره می کند که در اوج عصانیت گفته بود:" ماندلا وزنه ای نیست. این بابا (ماندلا) فقط نان زندان بودنش را می خورد و این وضعیت خراب رژیم نشان می دهد که ماندلا را به ایران دعوت می کند!"

شاید در توجیه این سخنان سرکرده منافقین، گفته شود این سخنان مربوط به سال های دور بوده و همان گونه که ما منافقین، منش ضد امپرالیستی خود را پس از اشغال عراق به دست آمریکا به پناه بردن به دامان امپریالسیم تغییر دادیم، ماندلا نیز رویکرد مثبت خود نسبت به جمهوری اسلامی را تغییر داده است. با این حال تنها چند ماه پیش یعنی در تیرماه، بنگاه خبری آفتابکاران وابسته به گروهک منافقین، با حملات شدید نسبت به ماندلا و سخنان او در سفر به ایران در سال 1378، وی را مورد شدیدترین حملات و توهین ها قرار داده است.

زنده بودن منافقین به مطرح شدن نام آنها در تریبون های بین المللی بستگی دارد. این گروهک همواره با پرداخت مبالغ زیادی سعی نموده تا با شخصیت های مختلف سیاسی و بین المللی دیدار داشته و یا از آنها اظهارنظری در جهت حمایت از خود طلب کند. بی شک این گروهک در طول حیات ماندلا نتوانسته از او بهره برداری سیاسی نماید و با توجه به منش "هر کس با ما نیست پس بر ضد ماست" سعی در تخریب چهره او داشته است. اما پس از درگذشت او سعی کردند تا سواستفاده ای که در طول حیات ماندلا نتوانستند از او ببرند را با ارسال پیام تسلیت، به دست آورده و این پیام را به جهان مخابره کنند که ما و ماندلا هدف یکسانی در مبارزه داشته ایم.

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9585299&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25