حاج قاسم مسلمانان را در یک جبهه واحد علیه استکبار قرار داد

1398122911343658619947764مشاور رسانه‌ای فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: حاج قاسم مسلمانان را در جبهه‌ای متحد و یکپارچه فراخواند و نگذاشت جهان اسلام درگیر تنازعات بی‌حاصل، امنیت‌سوز و پرهزینه شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، مراسم هفته وحدت به‌میزبانی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) برگزار شد که در آن آقایان شهریاری رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران، محمدمهدی زاهدی نماینده مجلس شورای اسلامی و حمیدرضا مقدم‌فر مشاور رسانه‌ای فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌صورت حضوری و جمعی از علمای عراق و سوریه به‌صورت وبیناری حضور داشتند.

 

حمیدرضا مقدم‌فر طی سخنانی در این مراسم پیرامون نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در اتحاد و تثبیت امنیت در جهان اسلام گفت: ماهیت انقلاب اسلامی و ویژگی الهام‌بخشی آن برای ملتهای مسلمان و آزادی‌خواه و تحولات جهانی و حرکت کلی جهان به‌سمت تغییر هندسه قدرت جهانی دو موضوعی هستند که باید از منظر آنها به نقش سردار سلیمانی در اتحاد و تثبیت امنیت در جهان اسلام نگریست.

 

وی افزود: حاج قاسم از عمق جان انقلاب اسلامی را باور کرده  و در انقلاب اسلامی هضم شده بود. تجربه دوران دفاع مقدس به او نشان داد انقلاب اسلامی در حرکت و پویایی ماندگار می‌شود و نه در سکوت، انزوا و بی‌حرکتی. او دانسته بود پویایی انقلاب اسلامی عامل اصلی جذابیت و الهام‌بخشی برای ملت‌هاست بنابراین تلاش کرد عنصر جهاد و شهادت را که عامل پویایی و حرکت پیش‌رونده انقلاب اسلامی است در خود و دیگران زنده نگه‌دارد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه زنده بودن روح جهاد و شهادت آن هنگام که توأم با بصیرت شود در فرد و جامعه مقاومت می‌آفریند، گفت: این مقاومت فعال مبتنی بر بصیرت و جهاد چشم طمع دشمنان را کور خواهد کرد و حق‌جویان و جبهه اهل ایمان را امیدوار به جلب نصرت الهی و پیروزی جبهه حق و ناکامی و شکست دشمن می‌کند.

 

مشاور رسانه‌ای فرمانده‌کل سپاه تصریح کرد: این کار بزرگ حاج قاسم است که برای پویایی انقلاب اسلامی و زنده نگه‌داشتن پرچم جهاد و شهادت تا آخر عمر در سنگر مبارزه ماند و توانست آرایشی محکم از جبهه مقاومت در برابر دشمنان به وجود آورد و برای اولین بار در جنگ‌های غزه و لبنان شرنگ تلخ  شکست را به کام دشمن صهیونیستی و حامیان عربی و غربی‌اش بچشاند.

 

مقدم‌فر با ابراز اینکه حاج قاسم به‌درستی فهم کرده بود که انقلاب اسلامی "خمینیة الحدوث" و "خامنیة البقاء" است، تأکید کرد: او در شناخت قائد اشتباه نکرد و بی‌خضر راه وارد این معرکه نشد و تا پایان عمر شریفش بر سر پیمان خویش با ولایت ماند، همچنان که رسول اکرم(ص) خطاب به عمار فرمودند: "‌تو نمی‌میری تا وقتی که گروهی ستمگر و منحرف از حق تو را بکشند".

 

وی اظهار داشت: حاج قاسم که در دوران حیاتش معیاری شد برای تشخیص جبهه حق از باطل، شهادتش نیز مانند عمّار رسواگر جبهه باطل شد و سندی شد بر ستمگری و ظلم استکبار جهانی، صهیونیسم بین‌الملل و ارتجاع عرب که در دامن خود جوجه‌های گروهک‌های تروریستی داعش را پرورانده و به جان اسلام انداخته بودند.

 

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه  شناخت عقلانی از دشمن را یکی دیگر از ابعاد شخصیتی حاج قاسم دانست و عنوان کرد: او بنا به توصیه امیر المومنین علی (ع) که به محمد حنفیه فرمود: "چشمت را به دورترین صفوف دشمن بدوز"، هیچگاه اسیر هیمنه پوشالی دشمن نشد. او با نگاه به عقبه دشمن دانست که دشمن بر خلاف آنچه می‌نمایاند بسیار متزلزل و شکست پذیر است و بنابراین با شناختی که از نقاط ضعف دشمن داشت ضربه‌های کاری بر آن وارد آورد. شکست هایی که حاج قاسم در جبهه مقاومت به دشمن تحمیل کرد از آنچنان قدرت بازدارندگی برخوردار بوده است که قریب دو دهه است ماشین جنگی دشمن را دچار فرسودگی کرده و هزینه حمله  و تهاجم به جبهه مقاومت را برای آنها بسیار بالا برده است.

 

مقدم‌فر ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا اعتراف می کند تا کنون 7 تریلیون دلار برای امنیت منطقه هزینه کرده است. این در حالی است که پیش از این استکبار جهانی با هزینه‌های بسیار اندکی به دنبال تامین منافع خود در منطقه بوده است.

 

وی تصریح کرد: حاج قاسم با درک درستی که از چرایی ایجاد گروهک تروریستی داعش توسط جبهه متحد غربی، عبری و عربی داشت، دانست سیاستمداران غربی آنچنان خطر افول را جدی می دانند که متوسل به این گروهک تروریستی شده‌اند. بنابراین مردانه و قهرمانانه در برابر داعش ایستاد و با جبهه مقاومت ماموریت امنیت منطقه را بر عهده گرفت و تروریسم کور آمریکایی که در کالبد داعش ظهور کرده بود را شکست داد.

 

مشاور رسانه ای فرمانده کل سپاه  یکی دیگر از نقش های حاج قاسم در تامین امنیت منطقه و جهان اسلام را تغییر جبهه رویارویی مسلمانان با یکدیگر تحت عنوان بی‌حاصل سنی – شیعه به اتحاد مسلمانان در یک جبهه واحد علیه استکبار و صهیونیسم بین الملل دانست و عنوان کرد: او در طی سال‌های نبرد و نقش آفرینی برای تامین امنیت منطقه، هرگز مسائل فرعی را بر مسائل اصلی ترجیح نداد. حتی آن هنگام که گروهک‌های تروریستی با حمله و تهاجم ددمنشانه به حرم‌های شریف اهل بیت(ع) در صدد تغییر جبهه مبارزه بودند، بامتانتی بی نظیر این توطئه را خنثی کرد و نگذاشت جنگ مسلمانان با استکبار و صهیونیسم به فراموشی سپرده شود. بر این اساس با معرفی عاملان اصلی این جنایت‌ها، مسلمانان را در جبهه‌ای متحد و یکپارچه فراخواند و نگذاشت جهان اسلام در گیر تنازعات بی حاصل، امنیت سوز و پر هزینه شود.

 


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان