تا سيه روی شود هر که در او غش باشد

مرور بازتاب‌هاي چند روز اخير  تحرکات منافقين نشان مي‌دهد فرقه مسعود رجوي تا چه اندازه از برگزاري اين نمايشگاه به خود لرزيده‌اند. براي جبران اثرات اين نمايشگاه . تهيه گزارش‌هاي متعدد از نمايشگاه مذکور و گفتگو با برخي مهره‌هاي عرب اين سازمان...

Namayeshgah Iraq09مثل‌هايي که قديمي‌ترها در مورد مسائل مختلف دارند لبريز از تجربه و پند است. مثل‌هايي که گاه در قالب يک جمله يا يک بيت شعر، بسيار گوياتر از صدها تحليل و تفسير است.

قديمي‌ها به خوبي گفته‌اند که:

خوش بود گر محک تجربه آيد به ميان/ تا سيه روز شود هر که در او غش باشد.

 

چند سال است که منافقين با تبليغات و آب و تاب فراوان و به گمان اينکه تاريخ و گذشته اين سازمان ازسوي مردم عراق فراموش شده است، اعلام مي‌کنند مردم عراق خواهان ماندن آنها در اين کشور هستند.

 

از ماجراي 5 ميليون و 200 هزار طرفدار گرفته تا 14 هزار و کيل و بيش از 3 ميليون شيعه جنوب عراق و دست آخر هم 480 هزار نفر از اين فرقه حمايت مي‌کنند. سرکرده اين فرقه با استناد به اين حمايت‌‌هاي پوشالي اعلام کرده بود نه دولت عراق و نه ايران و نه هيچ قدرت ديگري نمي‌تواند مانع از خروج اين فرقه از عراق شود. اما زماني دروغين بودن اين ادعاها آشکار مي‌شود که مي‌بينيم با برگزاري نمايشگاهي از جنايت‌هاي منافقين در عراق و ايران، در شهر خالص به حدي اختيار از کف سران اين فرقه ربوده مي‌شود که فارغ از حمايت‌هاي پوشالي ميليوني، چندین روز تمام در سايت‌ها و تلويزيون‌ خود به تحليل و بررسي برگزاري اين نمايشگاه پرداختند و از تبليغات گسترده‌اي در مورد تهديد ساکنان پادگان اشرف به راه انداختند.

 

Maryam Terroristاستمداد کتبي مريم رجوي از دبيركل سازمان ملل متحد، معاون اول رئيس جمهور و وزير امور خارجه آمريكا،کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد، نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد در عراق، سفیر و فرمانده نیروهای آمریکا درعراق و سپس تكرار درخواست منافقين از آمريكا برای قبول حضانت اين گروه در عراق به خوبي نشان مي‌دهد منافقين که مدعي حمايت چند ميليوني از خود در عراق هستند، تا چه اندازه از برگزاري يک نمايشگاه ساده که در آن چيزي جز عکس و پوستر نبود ترسيده‌اند و به دست و پا افتاده‌اند تا آثار احتمالي اين روشنگري را در مورد خود پاک و خنثي کنند.

 

مرور بازتاب‌هاي چند روز اخير تحرکات منافقين نشان مي‌دهد فرقه مسعود رجوي تا چه اندازه از برگزاري اين نمايشگاه به خود لرزيده‌اند. براي جبران اثرات اين نمايشگاه . تهيه گزارش‌هاي متعدد از نمايشگاه مذکور و گفتگو با برخي مهره‌هاي عرب اين سازمان و اعلام حمايت از منافقين و محکوميت برگزاري اين نمايشگاه از زبان آنها، يکي از برنامه‌هاي منافقين بود که براي مقابله با حجم بالاي اعتراض‌ها برای حضور منافقین در عراق صورت گرفت.

 

مواضع منفعلانه و سکوت مرگبار عناصر رجوي در برابر افشاگري‌هاي بتول سلطاني و رسوايي حيرت آوري مسعود رجوي در استثمار جنسي زنان اين فرقه، هنوز سرکردگان اين فرقه را از شوک بيرون نياورده بود که برگزاري نمايشگاه "طاعون سياه" باعث شد ابعاد جديد‌تري از جنايات و خيانت‌هاي منافقين بر عليه مردم عراق و ايران آشکار شود.

ابعاد ترس و واهمه سرکردگان اين فرقه از نمايشگاه شيوخ عشاير در استان ديالي تا حدي زياد بوده که همچنان موج محکوميت‌ها و ناسزاگويي‌ها توسط گروه‌هاي دست ساز و مهره‌هاي عرب اين سازمان در عراق ادامه دارد.

 

از منظري ديگر برگزاري اين نمايشگاه توسط شيوخ عشاير استان ديالي و در شهر خالص را مي‌توان به انتظار به جاي مردم عراق و به خصوص اهالي استان ديالي از دولت عراق تفسير کرد. درست از زماني که شوراي انتقالي حکومت عراق پس از سقوط صدام خواهان اخراج منافقين از اين کشور شد، منافقين به دليل احساس خطري که براي اخراج خود از عراق کرده بودند شروع به توليد آمار و ارقام حمايت‌ از خود کردند؛ آمار و ارقامي که اگر چه بارها در اخبار تلويزيون و رسانه‌‌هاي اين فرقه مورد استناد قرار گرفت اما دروغ و جعلي بودن آن نه تنها براي هر تحليل‌گر سياسي، که براي خود مردم عراق هم آشکار بود و نشانه بارز آن هم عدم حضور افراد آمار‌هاي فوق‌الذکر براي حمايت از منافقين بود.

 

Rajavisadamkasifطولاني شدن پروسه اخراج منافقين از عراق، حمايت‌هاي آشکار آمريکا از اين فرقه، حضور و رد پاي منافقين در حمايت از گروه‌هاي تروريستي و هدايت بسياري از عمليات‌هاي تروريستي از اردوگاه اشرف، اظهار نظر‌هاي تند و جهت دار سرکردگان منافقين در مورد دولت‌ قانوني عراق و ده‌ها مورد ديگر که ناشي از تداوم مشي خصمانه اين فرقه در عراق و بر عليه مردم عراق را مي‌توان از جمله علل اصلي ايجاد نمايشگاه مذکور ارزيابي نمود.

 

بي‌شک تاثير رواني برگزاري اين نمايشگاه آنقدر بوده که با وجود پايان زمان برگزاري آن، سرکردگان اين فرقه همچنان براي خنثي کردن اثرات اين نمايشگاه رايزني ‌مي‌کنند، بيانيه مي‌دهند و مزدوران سياسي‌شان بيانيه مي‌دهند و محکوم مي‌کنند.

 

نتيجه نهايي اين بحث را مي‌توان در روسياهي منافقين براي جذب مردم عراق و تلاش‌هاي آنها براي تصويرسازي روشن از خود ارزيابي نمود و اينکه در هر حال و با وجود تمام تلاش‌هاي سرکردگان اين فرقه، مردم عراق با تمام وجود مصمم به اخراج منافقين هستند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10144514&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25